Споделена история от Тинейджърски

Избор!
Здравейте! Ще ви разкажа направо пред каква дилема съ и надявам се да няма злобни коментари. Идва момент в живота, в който може би всичко се променя, особено когато те първа ще трябва да се избира къде ще уча след гимназията. Вариянтите ми са два: Пловдив и София. Мога да си ги позволя, но не това е и дилемата ми. Имам си приятел, който има сериозни намерения към мен. Наистина е страхотен, макар и да има своите моменти. Връзката ни е силна и се превръща в красива любов, и ако сме заедно догодина, сто процента ще живеем в Пловдив, където ще уча. Проблема обаче е, че преди да се запозная с приятеля ми ( да го наречем А1) имаше едно момче, с което се виждах и си обещахме да съберем пари и да си направим екскурзия до Токио за седмица. Опитах да си избия това момче, но не се получава и от два месеца сериозно го виждам как планира това пътешествие с мен. Ако избера него, след това ще ме вземе в София със себе си.
Честно казано не знам какво да правя, защото и двамата са на място и когото избера, ще определи бъдещето ми. А честно казано е много страшно, особено тази дилема. Опитах да се отскубна от двамата, или поне само с А1 да съм, но просто не става. Трябва да избера до края на Август. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Няма да пишем злобни коментари, но май ти ще ги приемеш за такива. На 18 г си и си имаш сериозен, страхотен приятел. Не вярвам връзката ви да е само платоническа, все пак си голямо момиче вече. Освен това ти си се виждала с друго момче преди да се запознаеш със сегашния си приятел. Не ми се вярва и тази ти връзка да е била платоническа. Защо не вярвам ли?? Защото ако отидете заедно до Токио не мисля, че ще спите в различни стаи, а щом бъдете в една стая, на едно легло, без секс няма да се размине. Това пък ми подсказва, че ти правиш секс сега и с двамата. Не, не злобея към теб, но ми изглеждаш на доста обиграна ученичка. Нищо ново в 21 век, всички момичета са такива. Приятно пътуване до Токио.

2.   Значи тук говорим за някакви рационални избори, как евентуално да протече животът ти, защото нищо сигурно няма. ЗА ЛЮБОВ НЕ МОЖЕ ДА СТАВА И ДУМА НИТО КЪМ ЕДИНИЯ, НИТО КЪМ ДРУГИЯ. Т.е. няма как да обичаш и двамата, а само единия. Та ако го има това чуство към някой от тях, просто нямаше да пускаш такава тема тук. Явно го няма-ти не обичаш нито единия, ти просто си практична и се чудиш, с кой ще ти е по-приятно и животът ти ще е по-добър.
И що за двойнствена история, ходиш с единия, пък с другия планираш екскурзия. Курвенска работа, не ми се обиждай, но е точно така. Не го осъзнаваш, но си точно такава.

3.   Мисли за бъдещето си то е по - важно мъже бол! Не си заслужава да си съсипваш бъдещето заради някой друг! После ще съжаляваш, че не си учила ама ще е късно.

4.   Не ми се обяснява на дълго и широко, но бъдещото ти няма да бъде повлияно от нито едно от тези момчета. Сега така ти се струва, но ще видиш. Обаче бъдещето ти пряко зависи от мястото, на което ще учиш и това, което ще учиш. Затова, вместо да се чудиш коя от двете ти истински любови е по-истинска, избери мястото, което ти дава по-добра перспектива. Пък с момчетата - както дойде.

5.   Абе мани ги момчетата, но пътуване до Токио е страхотна възможност, за която много хора могат само да мечтаят. Всяка екскурзия, дори само за седмица, ти отваря очите за една съвсем различна култура и те обогатява много (ако знаеш как да си оползотворяваш времето, разбира се). Колото до дилемата дали да учиш в София или Пловдив, трябва да кажеш какво по-точно ще учиш, за да ти дадем съвет.
Момчетата трябва да са ти последната грижа в момента. Не оставяй бъдещето си в ръцете на някой, дето утре може да го няма в живота ти. Изобщо изборът, който ще направиш (къде да учиш), може да определи целия ти по-нататъшен живот, така че е по-важно да мислиш в кой град ще имаш по-обещаващи перспективи за развитие и реализация.