Споделена история от Тинейджърски

Искам да се възползвам от фигурата си.
Здравейте на всички :)
Така аз съм момиче на 13, лятото правя 14.
Пиша тук, защото имам фигура точно на манекенка. Доста съм висока за възръста си- 169см. И съм не просто слаба ами доста слаба...И така роднини и приятели ми го повтарят, че трябвало да ям, така хич не било добре...И аз правих опити да напълнея малко, но резултата беше точно никакъв.

И след размисли каква да стана ми хрумна "манекенка". Знам, това е работа за млади момичета, говори се, че излизат с "борци, богаташи, футболисти", но аз съм голям фен на модата и това ми допада. Апък и като ги гледам по ревютата...Хубави са манекенките, но не са неземна красота. По-скоро ги избират заради фигурата, нищо друго.
И сега нашите са твърдо против моята гениална идея. Само безмозъчните момиченца искали да стават такива, апък аз в училище съм добра ученичка...По англ. имам 5 и допълнително уча език.

Както и да е. Сега съм малка, обаче след 4-5 години защо да не се възползвам от фигурата си, също така и в лице се харесвам.

Искам да попитам някой от вас знае ли агенция, с която мога да се свържа, да мина някакви курсове. Не искам да се занимавам само с това, влече ме спортната журналистика, но ако се занимавам с това отделно ии ако пък успея да работя в чужбина (Италия, Англия, Франция) просто ще бъде страхотно.

Коментари

1.   Аз не мисля, че идеята за манекенка е много добра. Чувала съм, че всички манекенки в България ги карат да се снимат голи, дори и да спят с мъже. Една моя приятелка, която е на 12 се записа да участва в модна агенция в София, но след година и нещо се разбра, че всички организатори там са били педофили и сега са в затвора.
*Яса

2.   смях голям... детенце... как да ти кажа фирми, като не се знае къде си? в Долни Богров може да няма нито една, но в София и по морето е пълно. манекенството е - ходеща закачалка. модата с анорексичните тела вече поотминава, та е по-добре да се замислиш малко за външния си вид и да не го караш само на минерална вода и ябълки;) манекенството си е бездушна професия... носиш дрешки и парцалки докато не ти увисне кожата и после те изхвърлят на улицата за някоя по-млада и по-красива и по-отваряща си краката :( за жалост, това е реалността и тук и по света. поразгледай се по града си - сигурен съм, че ще попаднеш на агенции за подбор или тренировка на модели. или просто напиши модни агенции в добрия стар гугъл и разгледай. успех

М.

3.   Знаеш ли, аз като малък бях тръгнал да продавам пред входа буркани с компоти, лютеници и буркани от мазето на нашите и на баба ми и дядо ми, за да събера пари за шейна" Чук и Гек" ... Та и твоята история някаква такава!

4.   Написала си "искам да се възползвам от фигурата си", а не смяташ ли, че и много други хора ще трябва да се възползват от нея, за да пробиеш в това начинание? Ти сама решаваш дали искаш, можеш и трябва да платиш тази цена, замисли се върху този въпрос преди да питаш за агенции. А историите за красавици явили се на кастинг и станали богати, известни и желани са прости приказки, който в този сайт биха се отнесли единствено към категорията "Измислени истории".
Лиан

6.   Възползвай се от фигурата си, но и от придобиването на знания, че фигурата е до време и манекенството... В България тези професии са несериозни и само ще станеш личната подложка на някои имотен чичо за час-два...

7.   Не само ти. И други ще искат да се възползват.

Приятно възползване на всички участници!

8.   от авторката:
Хора, какво ви става подяволите? ! Защо всичките сте толкова черногледи. От коментарите ви трябва да разбирам, че манекенка=к*рва, така ли? Наистина не разбирам... Между манекенка и модел по принцип разликата е страшно голяма. За тия дето са си натъпкали 10 литра силикон къде ли не- разбирам да спят с тоя и оня, но манекенките... Както и да е специално за номер 2:
Кое ти е толкова смешно, че нещо не разбрах. Анорексички или не- хванат си някой богаташ и живеят добре (моята цел не е точно такава) Апък не я карам на никаква вода- храня се с всевъзможни мазнотии и глупости, никога не съм си налага диети, защото от малка съм си слаба.
П. С. - това, че съм слаба не значи, че съм анорексичка в никакъв случай. Водя напълно нормален живот без лишения от храни или напитки. Дори мисля, че сравнено с приятелките ми се много добре. Не гладувам, просто това ми е структурата...

9.   Мацка, на твойта възраст баща ми ми казваше манекенката на освиенцим... Освиенцим е нацистки концлагер. После си се налях, още съм слаба, но не съм изключително слаба... Скоро гледах и едно предаване за анна уинтур(гоогле ще ти даде информация) иза манекенките. Случва се да не спят по 40 часа, плащат си всичко сами( хотели, коли, храна), т. е. колкото им дадът, толкова им взимат. Фотографите често им се нахвърлят да ги опипват, снимат ги голи в съблекалните, има и психически тормоз, че не са достатъчно слаби. Много са малко тези които успяват. Ти сама познаваш няколко имена, а манекенките сами по себе си са десетки хиляди, и всичките са заменими. Инвестирай в моъъка си, пък тялото си винаги можеш да го използваш, като искаш.
Лола

10.   Съгласна съм с всички коментари. Манекенките наистина са ходещи закачалки, освен това на тази възраст е възможно да си още толкова слаба, защото не си се развила съвсем и при теб да се получи като при 9. Нито тази професия е престижна, нито прекалено слабото тяло- красиво.

11.   авторке (аз съм онзи Н2) ако според теб разликата между модела и манекенката е 'огромна' значи дори нямаш реална представа каква работа вършат представителите на професията... манекенът винаги е модел и обратното. ти ако си мислиш, че модела само го снимат, а манекена е този/тази която се разхожда по подиума... останала си силно заблудена. също така, от много време в света на фотографите, и по-точно тези които снимат за модни списания, е приет обичая всички снимки да са манипулирани. всичко минава през фотошоп и от 'модела' остава бледа следа. поинтересувай се, поразрови се, не е никак трудно или недостъпно.
" твоята цел не е точно такава" извинявай, но това са изказвания на човек който има силно желание това да му е целта... нагледала си се на каки по улицата, или в списанията, и до тях лъскави батковци та давай сега юруш и ти с тях - това ми е смешно. и не съм казал, че ти конкретно си анорексичка, говорех фигуративно.
последно: поне според мен - момичетата модели не са еднозначно к*рви, но поради естеството на професията много от тях се превръщат в такива, или поне изглеждат така в очите на други хора. когато работното ти време е от 10 вечерта до 5 сутринта да се развееш по един подиум и после на дискотека/чалготека с момчетата с черните фанелки... на каква да те оприличи човек?
избора си е твой, ако искаш - занимавай се, казах ти - гугъл и ще намериш агенция. аз съм ти никой да те съдя, но като питаш и споделяш не се коси от негативни коментари.

М.

12.   Напълно съгласна с номер 9. Ако искаш пробвай се за самочувствие, но аз от познати знам, че адски трудно се пробива. Следят им теглото стриктно и ги подлагат на диети. За това че са и компаньонки, няма да коментирам. А относно" храня се с всевъзможни мазнотии и глупости, никога не съм си налага диети, защото от малка съм си слаба" - всичко това е до време. Ще си слаба до 17-18 и после всичките мазнотии и вредни храни, които си яла, ще ти дадат отражение на фигурата. Всички слаби и кльощави момичета около мен се закръглиха, а някои дори станаха дебелани. Аз бях пухкава като малка и след 20 г. почнах да се ограничавам. После почнах и да спортувам, рядко си позволявам да преяждам и винаги следя какво ям, а ако усетя че почвам да пълнея, пак намалявам храната. Сега съм на 35 и смея да твърдя, че имам много хубаво тяло. Но не се възползвам от него, аз инвестирах в мозъка си. Така че успех, мила. Направи го както решиш, но знай, че образованието е по-важно.

13.   От авторката:
Ок до номер 2: Съжелявам ако по някакъв начин съм те засегнала. Просто като четох коментарите тук ии LOLWUT? ! Не очаквеах хората да са толкова скиптично настроени към въпросната ми идея и към самата професия... Ееее ще го преживея някак... Поне разбрах какво мислите за хорица, които са слаби като мен и т'ва ще го преживея ;)
Мерси на всички за мнението иии по-спокойно, PEACE

14.   От No 9: Не става дума само да си слаба, трябва да имаш и хубаво тяло, с подходящи мерки.

15.   От авторката /отново/
Ами мисля че имам" подходящите" мерски, защото така съученички и познати, роднини (отново) ми казват, . че съм имала дълги крака, смятам, че фигурата ми може да е слаба, но пропорциите си ги имам... .
Апък до телата на манекенките (поне професионалните)... Телата им са брутални, буквално. По принцип по този начин обиждам и себе си, но... манекеннките отпред-плоски като дъски, кльощави крака, ребрата им се четат... Ето моята любима манекенка например е висока 1. 80 някъде и тежи по-малко от 50 кила, това може да е всякаква фигура, но не и хубава...

16.   No 14: аз съм 9... Не обичам да си присвояват мои мнения
Лола

17.   Много се дразня на такива постове! Авторке, това, което се изписа по твоята тема е самата истина - за да си звезда трябва да се тъпкаш с наркотици и да си отваряш краката за който почука. И не само ...
Подразни ме друго - задаваш въпрос, търсиш мнение, а когато събереш мненията на странични наблюдатели, които по своята същност са еднакви, но се разминават с твоето, ги обявяваш за черногледи! Щом мненията на толкова хора са почти еднакви, логично било да се замислиш дали не са прави?
Щом толкова искаш стани модел, стани и държанка на някой или няколко мазни чичко-паричковци, явно си го решила и няма смисъл да губиш времето на хората, които са отделили време да ти отворят очите за истината.
Желая ти успех и се надявам следващата тема, която пуснеш тук да не е със заглавие "Кошмарният ми живот на манекенка" или нещо от тоя сорт ...

18.   леле ужасни сте. то и на мен ми стана смешно, че авторката си е избрала такава без преспективна професия, поне в бг, но вие какво се нахвърлихте ужас. в бг всяка провесия си има слава, и певица, и секретарка, и манекенките, и сервитиорките, и депотатките, и вобще всички. едните са курви, другите лъжци, крадци и тн. не мислите ли, че всичко е до човек, а не до това какво работи. с мазни чичковци ходят и доста обикновени момичета, а не само манекенки. наркотиците, секса и алкохола са достъпни абселутно за всички вече, а не само за определени групи. така че по спокойно малко, не винаги слабите са анорексички, а дебелите лакомии, и не професията прави даден човек, а човека дава слава на професията.