Споделена история от Тинейджърски

Обрязването ми съсипа живота
Пиша тука защото имам голям проблем и не зная към кого да се обърна за съвет. Аз съм момче на 13 години и живея в неголям град. Преди няколко месеца бях обрязан по медицински причини а не защото съм мохамеданин. Причината беше че доста често получавах инфекции на пениса под кожичкта която покрива главичката. Операцията мина благополучно но проблемите ми започнаха когато съучениците ми научиха за това. Сега ми се подиграват и наричат с всякакви имена. Кажете ми как мога да променя това положение така че нещта отново да бъдат както преди това проклето обрязване. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Радвай се, че вече нямаш здравословни проблеми. Аз това си помислих. Твърде трагично гледаш на живота. Ако с едни подигравки не може да се справиш и да ги преживееш като мъж, то какво остава за изпитанията в бъдеще? Пише ти момиче на 22. Преди и аз се тревожех за мнението на околните, за това кой ме харесва и кой не. После разбрах, че здравето е най-важно. Пази си го. След някоя година няма да видиш повече тези хора. Не показвай, че те засяга какво ти говорят. И сами ще спрат. Всичко добро

3.   Не се засягай и то ще отмине. Те ти подвикват, щото виждат, че се дразниш, така получават внимание. Като спреш да се дразниш, ще спрат да ти подвикват. Детски работи.

4.   Здравей, разбирам напълно колко зли могат да бъдат понякога децата, но не мисля че трябва да ти пука какво говорят. Обрязвснето не е никакъв проблем, даже напротив. От хигиенична гледна точка е много по-добре за един мъж. Проблемът в България е че винаги се свързва с религията, докато навсякъде другаде по света не е така. Малки сте още за да навлизам в обяснения, но бъди сигурен че като пораснеш няма да мислиш както сега. Пък и го приеми като изпитание което мъжки си преминал :) Мога да ти кажа, как ще престанат да ти го натякват - като покажеш че това хич не те притеснява, даже и демонстрирай че се кефиш. Споко всяко чудо за три дни

5.   Миличък, няма за какво да съжаляваш наложило се е направили са ти го иначе проблемът е щял да се задълбочи. Хич да не ти пука какво мислят съучениците ти, на всеки може да се случи и те не са застраховани, че някой ден няма да имат същия проблем. Така им кажи когато ти подметнат пак нещо. Разбирам те какво ти е в тази възраст децата понякога могат да бъдат много жестоки! Освен това сега, когато си обрязан ще поддържаш много по - добра хигиена от тях и ще издържаш по - дълго от тях в други неща, за които още си малък да ти обяснявам.

6.   Защо е трябвало да научават нещо толкова лично? Колкото до съучениците ти, не мога да помогна, защото децата на тази възраст са глупави, не можеш да го промениш. Ако можеш да го обърнеш на шега за пред тях, ще е добре. Защото когато виждат, че се засягаш, се нахъсват още повече.
Иначе като жена мога да те успокоя, че обрязаният пенис е мноого по-естетичен (красив) от необрязания. Жените, когато му дойде времето, ще се кефят. Даже аз в момента съм с обрязан мъж и ми е много добре.

8.   Децата са жестоки моето момче, това е реалността. Поговори с родителите си, с учителката, с психолог. Не им се връзвай но и не го оставяй така. Трябва ти стратегия за тази неприятна ситуация - имам предвид че са разбрали. Успех!

9.   Не обрязването, а тъпите ти съученици - за съжаление в България само малоумници останаха, а нормалните хора не излизат по улиците или емигрираха.... На 10 човека, ако срещнеш 2 нормални пак е добре...

10.   Трябва да покажеш, че не ти пука. Кажи им, че мадамите повече харесват рязани пушки, така че да тичат и те да се обрязват. :) Не им се връзвай на тъпаците.

11.   Подиграват ти се с цел да те разгневят, ако ти се гневиш и отвръщаш на това, което прявят те ще продължават да го правят, просто не им обръщай внимание! Що се отнася до обрязването мисля, че няма нищо лошо.

12.   Само аз ли не откривам смислената причината да се подиграват? Това е операция, по-добре с нея отколкото без. Всеки човек е претърпявал операция и това за мен е последното нещо, което би станало повод за смях. Такива неща се забравят с няколко дена. Веднъж госпожата по физика ме нарече Комета... и няколко дена имаше доста подигравки, снимаха ме тайно и викаха "селфи с кометата", но това отмина на третия ден. Това не трябва да бъде причината останалите да странят от теб или нещо подобно. В 8 клас най-добре отиди в някоя по-елитна гимназия или в някоя паралелка с по-умни - там хората са много по-разбрани и приятелски настроени.

14.   Прави се, че не ти пука. Те искат да те уязвят и ще успеят, ако те и пука. Не им обръщай внимание. Недей да се връзваш. Така ще продължат да ти се подиграват.

15.   Ако поддържате добра хигиена няма да получавате никакви инфекции. Това е факт.

16.   Кажи им че обрязването е по-хигиенично и води до по-голяма издръжливост в леглото.

17.   Масовото брязване първо е започнало в Африка и най вече в северната - пустинната част, населена изключително с араби. Тъй като там почи нищо вирее, главния поминък на хората (99%от тях) е било превозване на стоки с кервани от камили през пустинята. Пътуванията са продължавали по няколко седмици. През деня на гърба на камилата, вечер като се позахлади и ги удари хормона в главата, са се чукали едни други, а също и камилите си, защото е нямало жени с тях. Тъй като в пустинята, водата е изключително за пиене и в никой случай за миене, те много са страдали от инфекции на пенисите, причинени от замърсявания поради отсъствието на всякаква хигиена. Всичко това е добре документирано в различни писания и най вече в арабския фолклор. Манафщината е най разпространена при тях. От арабите, обрязването на пенисите се е разпространило из всички мюсюлмански държави.

18.   Знам, че подигравките са гадни, но само от заглавието съдя, че прекалено много се засягаш. Не може това, което ти се е случило в началото на живота ти, вече да го е "засипал". Не бъди толкова негативен

20.   Съжалявам за теб, защото сега си като белязан. За в бъдеще не казвай на никого.

21.   В чужбина това е нормално нещо. Живей си живота и да не ти пука.

22.   Проблема ти не е, че си обрязан, а че живееш в малко населено място. Постави си за цел при първа възможност да отидеш да живееш в централен квартал на София или Пловдив.
В малките населени места хората са елементарни и ограничени.

23.   До номер 21
За коя чужбина говориш? В Турция и другите арабски държави, обрязвнето не само е нормално, но и тяхната религия исляма ги задължава. В Европа, всички държави, с изключение на Албания, са християнски и при тях това не е нормално. Ако човек поддържа една най основна хигиена, в никой случай не би получил никакви инфекции.

24.   Гаджето ми е обрязано още като дете (пак по мед. причини) и да ти кажа нямам никакви проблеми с това, даже напротив. От хигиенична гледна точка си е супер. Така, че изобщо не се тревожи. А колкото до подигравките на съучениците ти, ами теоретично можеха да ти се подиграват за всичко, от криви зъби, до носенето на очила или пък фактът, че имаш пъпки например. За това да не ти пука. На тая възраст повечето са си такива, готови са да се подиграват на всеки за всичко и то с една едничка цел, самите те да не станат прицел на подигравки, защото често самочувствието им е доста ниско и си знаят, че имат куп недостатъци. Така, че какво ти пука? След няколко години ще пораснете малко и ще спрат да ти се подиграват, не само за това, а за каквото и да е. Много по-важното е, че си решил един медицински проблем и за в бъдеще няма да имаш възпаления. А и като мацка ти казвам, на нас момичетата ни е доста интересно...