Споделена история от Тинейджърски

Срамувам се от усмивката си
Здравейте! Момиче на 15 години съм. По принцип гледам да мисля позитивно и да обичам себе си, но има нещо, което ме притеснява и това са зъбите ми и то по - точно един. Като цяло зъбите ми не са чак толкова криви, но страничният ми резец от дясната страна на горната челюст е доста навътре и когото се усмихна изглежда все едно, че ми липсва зъб. Винаги когато се смея слагам ръка пред устата си защото си мисля колко ли зле изглеждам. Също и на снимки не мога да се усмихна защото тогава съвсем изглежда, че нямам въпросния зъб. Не съм се консултирала със специалист до сега защото съм чувала, че е доста скъпо. Не знам какво да правя и аз си мечтая за хубава усмивка. Моля за вашите мнения.

Коментари

1.   Аз съм на 20 години и също имам криви зъби, но аз самата съм си виновна, тъй като едно време, не носих достатъчно дълго скоби и сега резултата е на лице, но ти си на 15 години, тоест всичко ти е безплатно е има част, която се поема и от вас, но все пак за до 18 години се водиш с привилегии. Поразпитай ортодонт и не се чуди, докато е време направи нужното.

2.   Не се притеснявай толкова за това, най-вероятно, общувайки с някой този човек би гледал други качества, а не точно това.
Всъщност познавам човек с много подобен проблем, но тя винаги се усмихва, усмихвай се от сърце, чарът на усмивката идва от там, не се притеснявай :)))
Ако искаш поговори с вашите за специалист, ако те кара да се чувствам много некомфортно.
Късмет!

3.   Абсолютно същият проблем имам и аз.И аз не се усмихвам на снимки,дори ме е срам да се засмея пред хора.А по-големият проблем е,че аз се смея на почти всичко.С времето може би се свиква,но си ми е комлекс.

4.   Не се притеснявай, момиче! Красива си, не си създавай комплекси. :) Бъди щастлива и се усмихвай на воля! :)))

5.   Няма домашни рецепти за изправяне на зъби. Трябва да сложиш брекети или скоби. Все пак отиди на ортодонт. Прегледът не е скъп. В нашия град примерно има няколко ортодонта и всеки предлага различни цени за брекетите. При една ортодонтка беше по 6000 лв. за горе и долу, при друга само 1000 лв., а скобите могат да са около 300лв.
Ти ще избереш най-евтиния вариант.

6.   Здравей :). Един от начините за този проблем е да сложиш брекети или фасети. Бих ти предложила и друг, но не е подходящо да го правиш, тъй като.. знам ли, може някой ден да искаш да го промениш... та да.. брекети ли фасети. Аз това лято ще си слагам брекети за премахване на разстоянието между зъбите и не знам колко струва, защото изцяло зависи с каква цел и за какъв период от време ще си с тях :)
Дано да съм била полезна. :)

7.   Здравей! Аз пък съм момиче на 14 и също нямам хубава усмивка, но се усмихвам. Това, което мога да те посъветвам е да не ти пука как изглеждаш. Ако нещо ти е забавно–усмихни се колкото ти душа иска! :)

8.   Младостта е хубава. Ти си хубава. Всеки си има по нещо и то това е най-големия му чар... така, че това е чарът ти. Ако толкова го мислиш, може след три години да отидеш при зъболекар и да обсъдите какви варианти имаш. Радвай се на живота и на младостта си.

9.   Здравей! Подобен на твоя проблем, само, че двата ми горни кучешки бяха като на вмапир (излезли над и пред всички останали). Не можех да се усмихвам години наред. Реших се, отидох да ми ги извадят, и ми сложиха брекети, за да ми наместят останалите. Сега, 2 години по-късно се усмихвам широко и всичко ми влезе в нормата. Моят съвет е да не губиш време. Още си малка и може бързо да се поправи това. Тук вече се намесва финансовото положение на родителите ти, защото брекетите и тяхното поддържане са доста скъпи... и не всеки може да си ги позволи. Но, ей, щом аз успях да събера 4000 лв в гимназията от закуски и празници, за да си купя първата кола (събирах от 7 до 12 клас) - значи едни пари за брекети може да се спестят някак. Консултирай се със специалист, после с още един, после с трети, събери мнения, цени, и реши :)

Мъж, 23 години.

10.   Здравей! Подобен на твоя проблем, само, че двата ми горни кучешки бяха като на вмапир (излезли над и пред всички останали). Не можех да се усмихвам години наред. Реших се, отидох да ми ги извадят, и ми сложиха брекети, за да ми наместят останалите. Сега, 2 години по-късно се усмихвам широко и всичко ми влезе в нормата. Моят съвет е да не губиш време. Още си малка и може бързо да се поправи това. Тук вече се намесва финансовото положение на родителите ти, защото брекетите и тяхното поддържане са доста скъпи...и не всеки може да си ги позволи. Но, ей, щом аз успях да събера 4000 лв в гимназията от закуски и празници, за да си купя първата кола (събирах от 7 до 12 клас) - значи едни пари за брекети може да се спестят някак. Консултирай се със специалист, после с още един, после с трети, събери мнения, цени, и реши :) Успехи!

Мъж, 23 години.

11.   Здравейте, не е по темата, но в един от горните коментари пише, че до 18 год. всичко при зъболекаря е безплатно. Искам да попитам и избелването ли е безплатно при тийнейджърите?

12.   Аз бях със страшно криви зъби и сложих брекети и зъбите са ми почти прави, а съм ги носила само 6 месеца. Преди дори не се усмихвах, а сега се смея с брекетите и се чувствам много добре.