Споделена история от Тинейджърски

Не се чувствам близък с никой
Здравейте. 8 клас съм и учебната година почти свърши, а аз така и не успях да се сприятеля със съучениците си. Има няколко човека, с които си общувам, но просто са ми скучни и не съм близък с тях. А пък най-добрия ми приятел учи в друго училище и дори с него вече не се чувствам близък и просто се чувствам адски самотно. Аз съм притеснителен и може би това ми пречи. В хубаво училище съм, класа ми е с висок успех, но просто тези хора не ми допадат. Учителите също. Нямам намерения да се промням само, за да се харесам на другите. Изключвам варианта да се местя в друго училище. Дайте ми някакви съвети

Коментари

1.   Според мен ще е най-добре да бъдеш себе си, живеем в трудни времена, ако се преместиш това са излишни разходи за теб и твоето семейство.

2.   Ако си нов в класа имам предвид си за 1ва година е донякъде хормално да не си много близък с повечето хора. И аз като започнах да уча в новото у-ще първите 2 години не бях особено близка с повечето от класа, тъй като не се познавахме. Добре, че познавах един приятел, с който обсъждаме общи теми и днес, другите както и ти вметна, ами с тях не намирам общи разговори, но сме в добри отношение. Факт е, че не можах да си намеря истинска приятелка, с която да си бъдем дружки и сега нямам такава от класа, просто не можах да намеря същото, което беше в миналото у-ще. След като мине извесно време всеки се отпуска и опознава другия, надавам се и при теб да стане така.

3.   Здравей. Момиче дъм, 9 клас и напълно разбирам как се чувстваш. Въпреки, че имам приятели, аз същоне ги чувствам близки. Излизаме и тн., но ми е самотно.
Моята най-добра приятелка со е от друго училище, но това не е проблем. Мисля, че при теб дъщо не би трябвало да е. Въпреки това, опитай да се сближиш с хора от друг клас, дори и по-големи.

4.   Здравей. Момиче дъм, 9 клас и напълно разбирам как се чувстваш. Въпреки, че имам приятели, аз същоне ги чувствам близки. Излизаме и тн., но ми е самотно.
Моята най-добра приятелка со е от друго училище, но това не е проблем. Мисля, че при теб дъщо не би трябвало да е. Въпреки това, опитай да се сближиш с хора от друг клас, дори и по-големи.

5.   Аз съм 10 клас, така и не успях да се впиша, но честно казано свикнах. Бъди по-общителен и се усмихвай по-често. :)