Споделена история от Тинейджърски

Предлагайте тъжни любовни филми!
Здравейте, напоследък ми е много трудно да намирам стойностни филми които да ме разплачат и да ме карат да се замислям и тн. С други думи моля предлагайте тъжни филми, любовни драми... нещо от рода на леон и примерно филм в който младо момиче се влюбва в по възрастен мъж
Ако не се сещате за такива кажете кои на вас са ви любими!

Коментари

1.   Леон си е Леон- единстввн и неповторим по рода си.Единстввния, за който се сещам, що се отнася за " стойностен филм" е "Обратен гард".Филма се разказва за боксьор, който губи всичко в живота си за твърде малко време и трябва да се съвземе.Невероятен е!!!Доста ще си поплачеш.Поне аз плаках... :)

2.   The best of me /Най-доброто в мен/ :)

4.   Лолита?

5.   Месец любов - Нелсън Мос (Киану Рийвс) среща неочаквано Сара Дийвър (Шарлиз Терон), една жена много по-различна от всички, които е срещал досега. Нейната дързост и неведение го карат да се влюби в нея. Тя го уговаря да прекарат заедно един месец, с обещанието че тя ще промени живота му. В денят след нощта, в която тя преспива с него, пристига Чаз, (близък приятел на Сара) и определя Нелсън като Месец ноември .

През ноември двамата се радват на щастливи моменти и се влюбват. През месеца и приключенията им Нелсън преразглежда своето минало и оказва подкрепа на останалия без баща Абнър (съсед на Сара) (Лиъм Айкън). Един ден, Нелсън осъзнава какъв би искал да е животът му и кой иска да бъде с него. Така предлага брак на Сара, който тя отхвърля. По стечение на обстоятелствата, той научава, че Сара е болна от рак и е отказала да се лекува. Тя го гони от живота си с извинението, че месецът им любов е приключил. Но истината е, че не иска да го подложи на изпитанието с болките и ужаса на смъртта.

6.   "Месец любов " с Киану Рийвс и Шарлииз Терон

7.   "Релси" - Не е точно любовен - става дума за една тъжна любов между машинист и неговата съпруга в напреднал стадии на рак. Тя е много тъжна, понеже заради честата му работа така и не успяват да имат дете и няма да има шанс да бъде майка понеже не и остава много време да живее. Съпругът и и негов колега без да искат блъскат кола застанала на релсите, която болна депресия жена нарочно е паркирала на релсите, за да се самоубие и детенцето и остава сираче. То бяга от приемната си родителка, която се държи ужасно с него и открива машиниста. Първоначално малкият му е сърдит обаче много бързо се сприятелява с болната му съпруга и тя се привързва към него. Двойката го скрива от социалните и полицията, които го издирват и така сбъдват последното желание на болната жена поне за кратко да се почувства майка Социалната работничка която се занимава със случая на сирачето ги вижда случайно и иска да се обади на полицията, но виждайки щастието в очите на детето и умиращата се отказва. След смъртта на жена си машинистът на влака връща малкия при социалните давайки му обещание да се бори, за да го осинови.

8.   Радвам се, че си повдигнала следната тема, защото и пред мен напоследък стои същия проблем. Скоро гледах "Аз преди теб", стойностен филм, на който пролях някоя и друга сълза. Историята е за момиче, което постепенно се влюбва в парализиран след инцидент мъж, готов да сложи край на живота си. Препоръчвам ти и "Тетрадката", истински еталон за романтика, преплитаща се с трагедия. Ще следя темата, отново благодаря, че реши да попиташ.

9.   Тетрадката!!!

10.   The Promise

11.   Ето ти един филм, който не е любовен, но със сигурност ще те разплаче както никога до сега, и непременно ще те накара да се замислиш.

Казва се "Зелмяни". Има го в ютуб със субтитри на български език.

12.   Perdona si te llamo amor

13.   Вината в нашите звезди

14.   Big Love!! Полски филм, много добър. Задължително го гледай.

15.   if i stay!!!
На този филм буквално се обезводних, уникален е!
По принцип много рядко ми се случва да плача на филми, но на този...
А и ако си момиче, много ще ти хареса момчето, което играе гаджето на главната героиня

16.   Me before you(Аз преди теб)
Вината в нашите звезди

17.   "13 причини защо" Сериал, драма.
Попаднах случайно на него, рейтинга е доста висок.. в началото се чудех защо, действието се развива бавно.. но последните 5 (от 13) епизода изгледах на един дъх. И съм изключително доволна от филма.

18.   Много ви благодаря за предложенията и отделеното време,
Предлагайте още!
От автора

19.   Връзка с по възрастен мъж - " Вместо нас двамата" ( много е хубав и е новичък), а ако искаш много да плачеш ти предлагам - "Моят дом си ти".. турски са и двата, но ги изгледай, няма да се разочароваш.. Много по-добри са от американските сълзливи сапунки :)

20.   Вината в нашите звезди ..уникален е

21.   "Летят жерави". Стара руска военна драма. Рядко смислен филм. Гарантирано ще си изплачеш слъзните канали.

22.   Искаш да се разплачеш?
Не ти предлагам любовен филм, но на този ще се разплачеш!
"Братята тигри"!

23.   Rocky - има 6 части, но лично според мен 4та е най-интересна, та филма е малко по стар нещо от сорта на 1980 (не помня точно), но е много интересен. Разказва се за един боксьор (Роки). Аз лично си поплаквам понякога...

24.   P. S. I love you! Млада жена загубва съпруга си, но колкото и да е странно продължава да получава любовни бележи от него, които да и дават сили да продължи напред. В последствие се оказва, че не той е авторът на бележките, но преди да почине той е помолил друг човек да праща бележки от негово име на вдовицата му, за да и напомня за него и а това, колко много я е обичал. Тъжно е, но и доста трогателно.

26.   "A Walk To Remember", "The Man in the Moon", "Atonement", "Есен в Ню Йорк","Любов и други опиати", "Летящи кинжали" и т.н. На първите два аз лично поне съм си поплаквала :р
А и Титаник.. :Д

28.   Форест Гъмп

30.   Лично аз преди няколко дни гледах един филм от 2015 с участието на Марго Роби(тя е любимата ми актриса)и останах изумена. В началото играеше роля на джебчийка, която се среща с Уил Смит и после се влюбват... Като го разказвам така звучи много скучно, но лично аз много рядко харесвам даден филм, а този е един от тях. Искам само да ти кажа, че няма да съжаляваш, ако го гледаш. Името на филма е, , Focus"

31.   The Notebook
Tres metros sobre el cielo 1, 2
A walk to remember
P. S I Love You
The Last Song

32.   Last tango in Paris

33.   "Последна песен" уникален е... И Лиъм е великолепен там

36.   Връзка между младо момиче и възрастен мъж?! Както са казали по-горе- Лолита. Готин филм.

38.   Cruel intentions. На български - жестоки цели, намерения също може да се преведе.

40.   "Любов в кочината" много хубав филм с два "Оскара".

41.   Три метра над небето 1 (2010) и 2-ката от 2012-та са най-доброто в този жанр...
И Man on the moon 1991 също е страхотен.

42.   ”Четецът”, „Малена ”

43.   "Любов под масата"

44.   "Птиците умират сами" - сериал е и по роман. Разказва се за привързаността на един свещеник и едно малко момиче, която години по - късно когато то пораства се превръща в една невъзможна любов.

45.   "Осъдени души" - български по едноименния роман на Димитър Димов. Историята е подобна на тази в птиците умират сами. Става дума за обречената любов на един свещеник и една покварена жена.

46.   "Изпепеляване" -Краят на Втората световна война. Влюбен, романтичният Енрико се жени за българката Калина, която работи в посолството на Италия. Младата семейна двойка е следена от Държавна сигурност. Заради чувствата на майор Методи Стоев, също влюбен в Калина, италианецът е фалшиво обвинен и изпратен в концлагер, а Калина става негова доносница, любовница и ражда дете. Страстта я тегли напред и надолу... Въпреки раздялата Калина и Енрико продължават да се търсят. Той успява да избяга от зловещия концлагер, а тя намира сили да се противопостави на насилието и е екстрадирана от българските власти в Италия. Двамата пътуват един към друг за среща в страната, която ги свързва. Багажът им са спомените, които вече всеки носи различно...

47.   Препоръчвам горещо два филма, които ще ви разплачат гарантирано. Макар, че не става дума за влюбено младо момиче, си позволявам да ги предложа- "Животът ми без мен" и "Знахар". А аз, например се скъсвам от рев на филми за животни и избягвам да гледам. "Мечката", "Хачико", "Белият Бим-Черното ухо", "Осем герои", за един кон, забравих му заглавието... направо са ме съсипвали от плач, а съм доста твърда натура. Приятно гледане!