Споделена история от Тинейджърски

Всичко е толкова фалшиво...
Здравейте..
Не знаех къде точно да публикувам темата,
Минала съм 20те години.. обаче това, което ме боли.. е самотата. Не, не става въпрос за връзка..
Уча в Румъния (единствения ми начин да бъда приета да уча това, което искам). Вече съм изкарала 2 години тук.. и за 2 години.. нямам никакви приятели. Имала съм, била съм честна в отношенията си, старала съм се да правя "жестове", за да зарадвам хора, които в даден момент са ми допадали.. Но не виждам същото. Хората са толкова студени..
Не, нищо ми няма.. добре изглеждам, знам 2 езика освен моя собствен.. ходя на танци. Опитвам се да се подобря, да се развивам.. опитвам се и да имам приятели.. уви всичко се свежда само до "познати" които са там когато организираш нещо (вечеря, кафе, събиране.. каквото и да е) но уви, не се интересуват как си.. уви не вярвам, че мога да разчитам на тях.
(Единствено когато се прибера в България се чувствам добре, когато се виждам с приятелите ми от детството... но няма как да се преместя там. )

Как да имам истински приятели? Моля за съвети, истории от личен опит..

Коментари

1.   Здравей, разбирам те... Аз през целия си живот до сега съм имала 2-ма истински приятеля, и нито един от тях не е от моя град, виждаме се изключително рядко. Сега като завърша няма да се реализирам в България и най-вероятно няма да имам познати и приятели. Бих те посъветвала да премахнеш от живота си всички хора, които по един или друг начин ти пречат. Смисъл, ако има някой такъв, не се товари с хора с които просто не си пасваш. Другото е от тези познати с които говориш, можеш да организираш нещо по специално, да поканиш някой, трябва да си може би по-уверена, да общуваш повече и търсиш повече хора. Сигурна съм, че с времето ще се появят нови хора в живота ти, всичко е въпрос на време и знам, че понякога е самотно, но винаги ще имаш някой до себе си. Концентрирай се върху нещо друго, учене, танците, нещо което ще те прави щастлива, с времето много нови хора ще се появят в живота ти и всичко ще бъде наред :)
Късмет! :)

2.   Говори си с приятелите си по скайп, по вайбър. Вероятно в един момент ще се срещнеш с нови хора и ще се сприятелите. Имай предвид, че истинските приятели са един-двама в живота, ако изобщо ги има.

3.   Постарай се да бъдеш по-отзивчива и ще намериш приятели. Излизай по-често. Това мога да те посъветвам. Имал съм и истински, и неистински приятели. Помагай повече на хората и ще намериш приятели. Това е начинът човек да намери приятели. Не позволявай обаче да се възползват от добротата ти. Приятели се намират, стига да си отворен за ново приятелство. И ти бъди топла, за да са топли хората. Със студени хора не дружи, няма да получиш от тях мечтаната дружба В природата им е да са студени.