Споделена история от Тинейджърски

Не мога да си намеря приятелка
Здравейте на всички!
На 16 години съм, почти 17. До скоро единственото нещо което правих е да стоя вкъщи пред компютъра си и да играя игри, което ми беше повлияло доста негативно на социалният живот, а и станах интроверт; беше ми трудно да изразявам това което мисля с думи. Реших горе долу в началото на годината отново да изградя социален живот, и да излизам навън, тъй като ми омръзна този начин на живот. Вече не прекарвам толкова много време пред компютъра. Компанията ми е само момчета. Доста се радвам че не стоя вкъщи, но имам нужда от сродна душа с която да споделям проблемите си, и да си помагаме взаимно. Никога не съм споделял с родителите си толкова много, не ми е комфортно да говоря с тях за проблемите си, а и не живея с тях, виждам ги само през уикендите. Приятелите с които дружа по - скоро са повърхностни (смисъл главното което гледат е забавлението, парите и др. ) докато аз съм малко по - скромен и срамежлив. Свободно се чувствам само с хора които познавам, но избягвам очен контакт с който и да е, и трудно разговарям с момичета (не че ми се е случвало много пъти де). Определям се като амбиверт. Училището ми е само момчета (в електротехникум съм), а и не познавам толкова много хора. Сравнително слаб съм (178cm 57kg), без значение колко ям не качвам килограми (Живея с баба и дядо, можете да си представите колко храна ям :D ). Предните ми зъби са леко криви, и не се смея толкова много. Обмислям да започна и фитнес...
Някой има ли някаква идея по какъв начин мога да си намеря сродна душа така да се каже? :D
Извинявам се че ви безпокоя с личният си живот. Благодаря предварително.

Коментари

1.   Излизай повече, бъди по-общителен, намери си някакво хоби, фитнесът е хубаво решение, може да пробваш и друг спорт, използвай социалните мрежи, ако си по-срамежлив... малко по-малко ще срещаш нови хора (в частност момичета), не се притеснявай, за всичко има време, когато най -малко очакваш, ще се появи човека, който търсиш

2.   Започни да ходиш на фитнес. Спортувай, ще общуваш с хора там и ще придобиеш повече самочувствие. Изглеждаш интелигентен, така че ще си намериш приятелка. Успех.

3.   №1 ти дава недобър съвет - не ползвай "социалните мрежи", че съвсем ще я втасаш с компютъра. Имаш нужда от живи хора. Определено ти се дразниш на повърхностите хора, а ти гарантирам, че във фитнеса е пълно с такива. Не ти казвам "не ходи във фитнеса", а ти казвам да се отдадеш на любимите си неща. Все ще има нещо такова - планинарство, рисуване, кинология и т. н. Намери си нови приятели, според това какво обичаш ти да правиш. Когато се успокоиш и канализираш душевния си ритъм, без да се насилваш ще си намериш приятелка.
Сега вероятно изглеждаш потиснат, а това кара хората да странят от теб. Затова първо си намери занимания, които ти харесват.

4.   Това е добре, че си почнал да излизаш, но, ако искаш да излизаш с момичета, трябва да ходиш по дискотеки или някъде другаде щом си в клас само от момчета. Сегс ти е времето да купонясваш, тъй че в никакъв случай не започвай стария си живот ( пред компютъра). Няма как да срещнеш момиче, ако висиш само там.. Успех в търсенето и не забравяй - каквото и да стане все някога ще си намериш приятелка!!!

5.   От автора:
Първо искам да благодаря на екипа на сайта, затова че споделиха моята история.

№1: И аз съм на подобно мнение. Относно социалните мрежи, горе долу е същата работа, пък и не ми е много удобно да започна разговор с някой без някакъв повод. Благодаря!

№2: Благодаря за съвета. Намерих си работа за през лятото. От другата седмица започвам да тренирам със съученик. Не знам дали ще ми помогне, но мисля че е идеално поне за разтоварване след училище например.

№3: Здравей. Имам влечение към компютрите. Едва ли ще ми помогне, но нямам никакъв проблем да общувам на каквито и да е теми. Не познавам много хора, тъй като когато другите са създавали приятелства, аз съм стоял пред компютъра. Излизам главно със съученици; запознавам се и с други хора чрез тях, тъй като те са доста по - общителни. Благодаря ти за съвета, ще го имам впредвид.

№4: Здравей, благодаря ти за съвета. Дискотеките по принцип са късно вечер, трябва да говоря с родителите си относно това. Досега не съм излизал толкова много навън, нито съм ходил по дискотеки, и не мисля че семейството ми ще се съгласи, тъй като досега не съм имал опит с подобни неща. Предполагам че догодина, когато стана на 18 ще ми гласуват доверие, а и ставам пълнолетен все пак. Все още са ми настойници, а и съм единствено дете в семейството. Твърде много внимание ми отдават. Посещавал съм дискотеки само по поводи досега.

Благодаря на всички, които се включихте и ми помогнахте!

6.   И аз съм така пич... Ама ти поне си на 16, а аз на 26..
Терор ;/
Искам някоя по-малка от мене, всичко давам за нея, ама я няма...

7.   За жалост твоето поколение 50% са като тебе. Виртуализирани, клавиатурни нинджи. Плюсовете са, че сега децата се самообразоват много по-лесно, въпреки, че и това е под въпрос имайки предвид всичкия бълвоч из интернет. По мое време на твоите години от сутрин до вечер стояхме на вънка. Играехме мачове, цъкахме карти, когато отивах да извикам приятел на вън не му званяхме по смартфона ами званяхме на звънец и крещяхме като луди до 9тия етаж "СТОООЯН ЩЕ ИЗЛИЗААА ЛИ" :D . Бяха страхотни времена. Това което искам да кажа е... ограничи максимално виртуалния живот. А относно гледането в очите, някога имах подобен проблем когато започнах да работя. Когато говориш с някого гледай веждите. Малко по-малко ще изчезне проблема.

8.   Добре си пичага, не се притеснявай, тези неща не се плануват, те стават когато им дойде времето. Вдигни малко самочувствието, имал бил криви зъби, нямал бил мускули... и какво от това? Аз познавам много хора с перфектни зъби и тела за завиждане, но само като си отворят устата и като тръгне тая мисъл да придобива фонетичен характер ми идва да се преселя на друга планета.