Споделена история от Тинейджърски

Кандидатстване след 7 клас
Здравейте! Вече има много такива теми, но моят въпрос е малко по-различен. Минаха изпитите ми след 7 клас и сега ще трябва да попълвам заявление с желаните от мен училища, където да продължа образованието си. Както повечето от вас може би знаят, подредбата им е много важна, трябва да започнем с най-желаната от нас паралелка... и ето тук идва и моят проблем. Живея в малко населено място и смятам да се преместя в по-големия град (няма да назовавам имена). Искам да бъда в езикова гимназия и искам като първи език да уча немски (това е най-силната паралелка, която се предлага в конкретното училище) и като втори език английски. Аз ще пиша всичките паралелки, които се предлагат там, защото до една степен всичките ме устройват. Обаче се страхувам, че има вероятност да не ме приемат с НЕ-АЕ и бях решила да пиша като първо желание ФЕ-АЕ, защото там приемат и с малко по-слаби резултати. И просто съм много объркана, не знам кое да пиша първо желание, а искам при всички обстоятелства да съм в това училище... Да рискувам ли да пиша немския първо като има вероятност да не ме приемат или за по сигурно да пиша френски? Ако рискувам да пиша немския първо може изобщо да не ме приемат в другите паралелки, защото не съм ги писала първи, а масово се взимат учениците, които са писали дадена паралелка първа. За даденото училище има много желаещи и за това писах тук... Може би на някой ще му се стори глупаво да питам такова нещо, но за мен е наистина много важно!

Моля модераторите да публикуват историята ми!
Благодаря Ви предварително! :)

Коментари

1.   Какви са ти точките?

4.   64, 5 бел и 54 мат

5.   5 ЕГ варна нали

6.   Системата е направена е твоя полза, така че на първо място пишеш, там където най-мн искаш дори и да не ти стига бала. Защото компютъра първо ти гледа най-горното желание и ако не може там те смъква, а ако напишеш нещо, което е по-вероятно да те приемат от трудното на първо, забрави за първото

7.   Няма значение кое на кое място е. То затова се изреждат няколко паралелки, а не една. Ако не ти стигне бала за това което е на първо място ще те приемат на това което си писала на второ. Ако и там не те ще те приемат на трето. И така до последно. Иначе какъв е смисълът да се изреждат няколко паралелки.

8.   5 ег варна предполагам сори малко късно коментирам
бала с немски е 422 точки там
пиши го 1во желание а и да не е приемат на 2 ро класиране много падат баловете
успех
а за номер 5 там ли учиш хаха

9.   И аз уча в 5 ЕГ. Аз съм с френски и вече съм 9 клас. Ако има нещо-питай?