Споделена история от Тинейджърски

Гнойни пъпки - вече губя надежда, комплексирах се от това..
Здравейте!
Знам, че има доста подобни теми, но става въпрос за акне.
Излезе ми преди около 2-3 години, на 13 съм (момиче). Винаги съм била суетна и външният вид за мене бил важен. Но сега...Лицето ми е покрито с гнойни и всякакви други пъпки. Не знам, като гледам съучениците си и ми идва да се самубия, не искам да се показвам пред хората...Чувствам се като някой изрод...Никой не ми е казал нищо (не са ми се подигравали) но не мога повече...Пробвах МНОГО НЕЩА! Сега с някакъв лосион от спирт, сяра и още глупости, намели ми пъпките, но пак имам много! И петната, които остават.....Моля ви кажете ми нещо, с което сте се излекували, не какво са ви предписали и че има мааалко подобрение, а действащи лекарства. Не съм ходила на дерматолог, защото нашите всичко знаят, и...абе с една дума не са съгласни да отида.......и те се опитват да ми съсипят животна заедно със ш*баните пъпки...Кажете ми нещо, МОЛЯ!

Коментари

1.   Може да ходиш на козметик. На мен това много ми помогна.
*Яса

2.   Пубертета е опасна работа,какви ли не поражения може да нанесе върху лице,тяло и върху душата(става въпрос за неприятностите и разочарованията през тези години).Каквото и да мажеш и да пиеш,на всеки организъм действа различно,на един помага на друг не,и всичко де що ти кажат да изпробваш,и ако не се оправиш,докато не свърши пубертета няма да се оправиш,при някои проблема остава за винаги.Можеш да имаш хормонално нарушение,а може да е просто от пубертета.пробвай най-различни мазила но поне лечението да е трайно най- малко 3 месеца, за да видиш дали има ефект а не 2 -3 седмици или месец и да се откажеш,това не са магически пръчки че да премахват всичко

3.   И аз имах същия проблем, но сега се оправи ползвах един крем акне аут подходящ е за всички форми на акне! И един съвет не ги стискай, защото остават белези.

4.   Аз имам същия проблем само, че съм на 12 ! Аз съм същата... нашите всичко знаят и само ми казват да не ги стискам и ползвах един спирт... салицилов ли нещо от този род беше, но не ми помогна :( благодаря на номер 3 и аз ще опитам този крем надявам се да ми помогне :)

5.   Опитай с паста за зъби /вечер/ - само върху пъпката. Също така - сода за хляб. Има и разни препарати, но много е индивидуално. Май най-добре на дерматолог. Просто вземаш направление от личния лекар и готово. Стига да ти даде - мисля, че би трябвало. Или поговори с вашите или действай сама.

6.   Лично на мен Aкне аут никога не ми е помагало, както и" Здраве" и салицилов спирт. Напоследък със сестра ми / тя е на 14/ се справяме благодарение на кремчето Витасин и сме много доволни. Тя има големи гнойни пъпки, също като теб и първо ги изтисква с предварително измити и дезинфекцирани ръце, после ги обтрива с Кризин Т и след 20- 30 минути слага кремчето. До два дни лицето й се оправя. Аз нямам такива, но имам подкожни /появяват се по време на менструация /. Те изчезват малко по-бавно /от 3 до 5 дни/ но поне не остават рани както от спирта. Ползвай определен продукт известно време и ще забележиш дори и малко подобрение.
Успех!

Sunshine

7.   Опитай със сапун" IMEX" . Има и паста със същото име.

8.   Здрасти и аз съм так има едно кремче по аптеките и е ефтино бая мазно и се слага по малко нна мен от вчера го ползвам много ми погно и сега пак се мажа казва се
ГЕНТАМИЦИН актавис дано съм ти помогнала но и аз съм със много ниско самочувствие още съм със петна и се мажа и със крем здраве но до одеве ревах пак много ми е зле и на мен и те разбирам как се чувстваш напълно

9.   най лесното решение истисквай ги не остават белези (поне при мен)