Споделена история от Тинейджърски

Сърбеж на интимната зона
Здравейге Аз съм момиче на 18г. Бих искала съвет от вас какво да направя... Имам сърбеж на интимната зона не знам как да спра сърбежа този сърбеж само вечерно време се получава и една сутрин се събудих и кръв малко като една точка имах петно на ношницата и сега ме страх дали е възможно да не съм девстевена... още не съм разкала на мама страх ме моля кажете какво да направя и как да спра с тоя сърбеж?

Коментари

1.   Говори с майка си. Тя ще може да ти даде най-правилният съвет.

4.   Съмнявам се да си на 18 години, но това няма значение. Предполагам, че е кандида. Тя причинява сърбежи. Но ако е имало кръв може да е нещо по-лошо. Кажи на майка си и посети гинеколог. Не се притеснявай, най-вероятно не е нищо сериозно, но кажи на майка си задължително!
Ж, 22

5.   Здравей мило момиче,

Сърбеж в интимната зона може да се получи поради различни причини като вагинозна инфекция, гъбички, кандида или даже алергична реакция към превръзки или тоалетна хартия. Препоръчвам ти да си запишеш час на гинеколог и спокойно да споделиш на майка си за проблема. Тя е жена и би трябвало да те разбере. Спрямо кръвта, възможно е да си се разранила от сърбежа и да се е възпалила интимната зона.
За да се облекчи сърбежа възможно най-бързо, ти препоръчвам да имаш предвид следните неща:
- Използвай бельо което да е 100% памук
- Вместо тоалетна хартия използвай бебешки мокри кърпички
- Прилагай крем на Нивеа към възпалената зона
- Измивай се със сода разтворена във топла вода към 2 пъти на ден. Содата не позволя на бактериите да се разпространяват, и намалява киселината на въпросната зона и нормализира pH на влагалището.
- Прилагай най вече бебешки продукти.

В моя случай на упорит сърбеж в интимната зона, тези са нещата които много ми помогнаха. Но най-вече ти препоръчвам да споделиш на майка си и ако се наложи да потърсите професионална помощ от гинеколог!

Пожелавам ти успех!

7.   Къпи се по-често, сега сериозно, ти си голямо момиче, какво ще ти каже майка ти ако не си девствена? Отчет ли и даваш? Дори и да не си, не и казай. Посети лекар, може да е сериозно.

8.   Здравей, аз съм момиче на 17г и имах подобен проблем... имах подобни симптоми и се оказа, че имам гъбична инфекция която не минаваше и като отидох за 3-4-ти път при гинеколог той ми направи изследване и се оказа че имам диабет.... Така че е препоръчително да отидеш при гинеколог.