Споделена история от Тинейджърски

Странна ли съм или какво?
Здравейте!
На 18 години съм. По принцип нямам много приятели, не съм асоциална, но все не си намирам подходяща среда, състояща се от повече хора. Нормално ли е да не обичам да ходя по дискотеки? Не разбирам на някои хора как това им е приоритет, не разбирам как може висенето на една маса 5 часа и наливането до припадък да бъдат забавни. Аз не мога да танцувам, доста често се пуска и чалга, което още повече ме отчайва и единственото, което ми остава е да умирам от скука.
Не ме разбирайте погрешно, не съм скучна! Просто имам чувството, че съм надраснала връстниците си и ме вълнуват други неща. За мен е много по-интересно и приятно да ходя на нови места, да пътувам, да опитвам нещо различно, да трупам знания, опит. Разтоварвам се най-вече, когато съм сред книгите и природата. Тежко ми е обаче, че заради това, загубих много познати и приятели. Сигурно ще кажете, че истинските никога не биха си отишли. Е, да! Но интересите на повечето се въртят около позьорщината, снимките във фейсбук и пиянските вечери.
Ще се радвам да споделите и вашето мнение по този въпрос! Надявам се да има и други като мен, вече изчезващ вид. Пишете и възраст!
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Здрасти! На 26 години съм и съм била от как се помня все на твоето положение, не ходих на бал (и не съжалявам) нито на абсолвентски или нещо такова... никога не съм имала желание за дискотеки и висене и напиване.. все си мисля, че явно за това почти приятели липсват... винаги съм обичала по- нестандартни неща и явно това не го разбират хората... от край време нестандартна музика обичам и въобще нито ме вълнуват селфита и фейсбук и такива неща.. не мога да кажа, че съм го преглътнала, че няма кой да ме разбере, но не съм в позиция да избирам.. не ме разбирай погрешно - не изглеждам кофти или нещо такова, но явно тези неща плашат хората затънали в статуквото..

2.   Не, не си странна, просто е такава средата ти.

3.   Сякаш аз съм го писал... Същото се отнася и за мен, аз съм момче на 18 и аз не харесвам подобни неща, също така не съм особено голям фен и на лицевата книга. Незнам или по-скоро не проумявам някои от нещата, които другите правят, но като цяло както се казва за всеки влак си има пътник, макар и нашите пътници да са по-малко. Не си странна, просто си
помъдряла по-рано, а това се случва рядко в днешно време! :)

4.   Аз съм момиче на 14 и съм горе - долу в същото положение. Един ден си говорехме със съучениците ми и аз споделих, че не харесвам дискотеките. Всички ме изгледаха учудено, сякаш съм казала най - странното нещо на света.. Също така повечето от тях вече са пушили наргиле и са опитвали алкохол. Аз не съм като тях и поради тази причина нямам много приятели, но честно казано, предпочитам да бъда себе си пред това да се правя на друга само за да им се харесам :). Прави това, което обичаш, и със сигурност ще си намериш истински приятели, които те харесват такава, каквато си. Желая ти успех!

5.   Аз съм 2 години по малък от теб и също съм по различен от останалите. Не слушам чалга (освен когато съм пиян), слушам рок, обличам се по официално (не 24/7 с анцуг като повечето). През свободното си време ходя на фитнес или свиря на китара (все още се уча). Винаги когато съм в компания съм център на вниманието, падам си по шумен, много хора ми казват че съм много забавен. На въпросът ти ''Странна ли съм или какво? " ще отговоря че всеки е странен, всеки човек има своя гледна точка и не трябва да се спазват идеалите на някой хора. Ти си от малкото хора които са себе си.

6.   И аз съм като теб момиче на почти 18 години със същите интереси. И за мен е безмислено това как това да си прекараш приятно означава се де напиеш до несвяст в някоя дискотека. Да не говорим, че сред останалите момичета това, че чета книги изглежда странно за тях. А относно приятелските ми осъзнах, че въпреки че се познаваме от деца това не означава, че ще бъдем приятелки цял живот, защото всяка от тях си намери нова компания, а аз останах само с една приятелка от училище и никъде не излизам. Просто за нашите връстници е просто странно, че има хора като нас, които мислят за наистина важните неща в живота.

7.   И аз мисля по същия начин. Момче на 17г.

8.   Браво, че мислиш така. Намери си приятели, които обичат книгите, природата, екскурзиите... с които имаш общи интереси. Тези, които висят по дискотеки ще го правят още няколко години, после ще спрат. Животът ще ги завърти -работа, семейство, деца... И те ще спрат.

9.   Припознах себе си, в твоите думи (Аз съм на 23). Лошото е, че малко, по-малко всички "приятели" се отдръпнаха изоставяйки ме като скучна и неприятна личност. В техните очи бях странна, защото не живеех като тях - да слушам чалга заливайки се в някоя дискотека, облечена в изрязани дрехи и говореща само за фейсбук публикации.
Вместо това аз обичам да чета книги, да се разхождам сред природата, да слушам различна от тях музика (Блек Сабат, Аксел Руди Пел и пр. ), да рисувам, да пиша и да майсторя разни неща. Но в един момент останах сама и чувството е ужасно. Сякаш аз сгреших, а те се оказаха прави, но сама избрах пътя си.
Понякога съжалявам, че станах по-зряла на години вътрешно - в душевен план, иначе външно съм ужасно младолика.
Понякога съжалявам, че знам, защото боли да си сам на това високо място, което те отделя. Но понякога се радвам, защото имам толкова много неща, които развивам в себе си, както казваш за трупането на знания. Гледам да трупам и опит и знания, да се надграждам все по-напред и тайно се надявам някога да разбера, че наистина всичко това си е струвало.

10.   Здравей. Радвам се, че все още има такива като теб. Много сме и не сме от изчезващ вид. Просто не попадаш на такива хора. Мой съвет е просто да започнеш да ходиш на места където на теб ти харесват и ще срещнеш хора с подобни на твоите интереси. :)

11.   Аз съм същия, това че не обичаш да слушаш чалга, да се напиваш и да ходиш по дискотеки не те прави скучна, даже обратното - нормална.

12.   Здравей! И аз като теб се чувствам много по-разумна от хората на моята възраст, а четенето е любимото ми хоби. Освен това и пиша, надявам се добре. Колкото до приятели, да, те трудно се намират, когато не те кефи да се правиш на маймуна, но не е невъзможно. Не си РАЗЛИЧНА, а си РАЗУМНА - каквито повечето младежи за съжаление не са. Но с това можеш само да се гордееш.

13.   Спокойно, аз съм на 16 и съм същата. Не бих казала че си надраснала другите, просто имаш други приоритети на този етап от живота си. Това да четеш вместо да ходиш на дискотека и да се напиваш е нещо похвално.

14.   Не се притеснявай, напълно нормална си. Не трябва като овца да следваш тълпата. Аз също не обичам да ходя по дискотеки, да се наливам с алкохол и да дишам цигарен дим. Занимавам се със спорт и тъй като общувам непрекснато с такива като мен хора, те са ми средата, защото с тях имаме общи интерси. Един ден ще срещнеш правилните за теб хора, а за сега прсто си намери някакво хоби.