Споделена история от Тинейджърски

На купон с бившия
Спешно ми трябва съвет! Търсих подобни истории, но не намерих и понеже ми е важно, силно се надявам да се публикува и да ми помогнете. Ще се опитам да бъда максимално кратка.

Доста близък приятел за мен има рожден ден след няколко дни и няма как да не отида, просто с това момче съм прекарала детството си, но идва проблема, че бившият ми ще е там. Те са си дружки, а ние с него дори не знам в какви взаимоотношения сме. Понякога се поздравяваме, понякога не. Винаги когато го мерна го избягвам, защото изобщо не ми е приятно, удря ме носталгията и като си спомня колко гадно постъпи с мен..
Още по-големия проблем е, че не съм го забравила, а той си има приятелка от няколко месеца. Беше ми единствения и първи сериозен приятел, година и малко бяхме заедно, правих любов с него, взе ми девствеността и имаме супер много спомени заедно..
та до въпроса - помогнете ми не знам как да се държа пред него и приятелката му. Максимално ще се старая да изглежда, че не ми пука, но ако не пия ще се чувствам зле, ако пия ще се отпусна, но може би и ще се напия и ще почна да правя глупости. Исках да си пийна на спокойствие да не ми пука, но той мрази пияни момичета не искам да съм жалка в очите му още повече и скучна и умряла. Не знам ако прекаля с чашката дали пък няма да ме удари на дълбоките чувства и емоции. Наистина е важно за мен, чакам съветите и мнението ви!

Коментари

1.   Излез от филма

2.   Ок, спри да се извърташ и поговори с двамата. Изясни си отношенията с бившиям след това, поговори с рожденика. Ако ще е прекалено голям проблем, просто не отивай. Истенските приятели, ще те разберат, стига да си изясните отношенията и мотивите.

3.   Ами недей да пиеш! Ще се въздържиш един път да не пиеш или пийни, но съвсем малко, ако смяташ, че ще се изложиш. Колкото до отношенията - според мен не го заговаряй първа, а ако той се реши да те заговори се дръж нормално. Как иначе? !

4.   Дръж се дистанцирано и не се напивай заради глупости (и по принцип де, но особено заради глупости).

5.   Не се напивай. Дръж се самоуверено. Обърни му внимание само ако той първи те потърси.

6.   Не, недей да пиеш. Започни да флиртуваш и се натискаш с някой от гостите пред очите му. И така цялата вечер.

7.   Не се притеснявай, нали е бивш. Ти за него също си бивша. И да му се навираш, няма да си мръдне пръсна. Не представляваш интерес за него, изпята песен си. Сега той има друг приоритет, приятелката му! Ще е изцяло отдаден на нея. Няма даже да те поздрави. Какво ти пука?

10.   Отиваш, пиеш, казваш на всички че го обичаш и отивате да правите някои неща или просто си стоиш мирна и не правиш филми.

12.   Съвет от мен... ако пиеш шотове... след всеки изпит шот или облизваш резън лимон за да не те хване или малко сол но не прекалено малко. Аз така правих обаче беше вече далечната 2014 и на шега взе че ме хвана понеже смесвах водка с коняк... на деня на шегата на шега се напих... така че внимавай... защото приятелка която е била с мен ми разказа че съм правила щуротии... стискала съм шишето с водката и съм ревала че то ми било гадже... и съм паднала с него по стълбите което така и така не си спомням и съм викала къде ми е шишето... дайте ми го...

13.   Държиш се с всички еднакво, освен с някой сладур, към когото насочваш интереса си и се шегуваш с него. Не обръщаш някакво особено внимание на бившия и новата му, само широка усмихната на всички казваш: "Здравейте" и сядаш до някой свободен симпатяга. И си правиш купона, без да се напиваш. Всичко това е Минало, ти си свободна и красива, забавлявай се! Кво ти пука за някакви бивши, кво ти пука за всичко, просто се забавлявай, танцувай, шегувай се, флиртувай с някой нов. Не е ядрена физика, ще се справиш и ще видиш колко яко можеш да си изкараш ;)