Споделена история от Тинейджърски

Истината
Аз съм момиче на 15 години. От малък град съм и е ясно, че всички хора се познават. Не зная дали само в моя град е така, но тук всеки гледа да те прецака. Например мойте ''приятелки'' винаги гледат да ми направят мръсно, да ми говорят зад гърба. Дори днес една от тях каза на момчето, което харесвам, че съм имала фантазий с него.

Въпросното момче тъкмо беше започнало да ми обръща внимание, което си е забележително, като се има предвид, че не говори много много със саучениците си и се доверява на определени хора. Той си има приятелка, не съм негов тип и секса не е главаното, което искам. Просто исках да сме приятели, а сега вече след повечето мръсотий, които въпросната ''приятелка'' направи, които му каза, сигурно ме е намразил или ме е отписал напълно.

Та както и да е. Тук всеки гледа да те прецака. И тогава ме питат защо постоянно си мълча и почти не общувам със никой-ами защото почти всички са фалшиви. Изобщо не се чуствам добре около подобни хора. Ако уж имам истинска приятелка, след време се оказва, че и тя иска да те прецака и че изобщо не съм и била важна. ктде да излезна в този малък град. не искам просто да ида на кафе с някой лицемер.

Не искам да отида на дискотека, където малки деца по на 11-12 годинки са полуголи и препили и танцуват на песните на Галена. Все тая, че повечето хора слушат чалга. Нормално в тази ''държава''. Не че съм задръстена. И аз пия, и аз пуша, но тва не е най-важното да си готин и да си по цели нощи в дискотеките, да си с яки дрешки, а отвътре да си баси простия индивид. Иска ми се някой да ме разбере, да ме уважава, както и аз него. някой да мисли по същия начин.

Коментари

1.   Мило момиче,ако имаш възможност учи във Вуз,отиди в големия град,намери клоубове по интереси.Повечето хора в малкия град са ограничени в ежедневието си,в големия има много повече възможност,заплатите са по-високи,цените също.Има много преуспели хора тругнали от забутани села,който сами са се издигнали.в малките градове е повече с връзки,в големите хората са малко по-толерантни има чужденци.Може да ходиш цял ден из града и да не срещнеш никой познат,може да завъртиш тайна любов без никой да разбере,но ако си неопитна може да се изгубиш.
Препоръчвам ти да откажеш цигарите при 1 възможност,има
различни лепенки за отказване (провери).И аз съм от малък град но ще се местя да уча в София

2.   Аз съм момиче на 15. Това, което си написала припокрива поне 90% и от моята ''случка''. Все едно за мен разказваш. Единствено, че не пуша и пия. И аз търся някой, който да мисли като мен и теб, но уви !

3.   Здравей. В тази тийн възраст, най-вече момичетата, сме много емоционални и всичко ни наранява и ни кара непрекъснато да го обмисляме и да търсим вината в себе си.

Сигурна съм, че там някъде сред твоята среда се намира и твоята истинска приятелка. Ще я намериш или вече си я намерила, но не си даваш сметка колко много си приличате с нея. И аз така пропусках да видя едно момиче, което по всичко приличаше на мен, но също като мен, преди време много я отхвърляха и все й говореха зад гърба.

Колкото до момчето, ако то те харесва поне малко, едва ли думите на" приятелката" ти ще му направят впечатление.

Цигарите и пушенето трябва да оставиш колкото се може по-скоро. Когато отидеш в друг, по-голям град ще откриеш предимствата му. В повечето клубове виждаме описаните от теб тийнейджъри и музиката, която се чува е само и единствено чалга. Държавата едва ли ще се промени към по-добро, но ако успее, това ще е цяло постижение за народа ни.

Това за което сега е хубаво да мислиш е за здравето ти, за училището, за това каква искаш да станеш след време, може би за любов и за това как да откажеш цигарите и алкохола. Успех, мила.

Sunshine

4.   От авторката: Благодаря на всички. Относно щигарите-отказвала съм ги няколко пъти и ако имам воля бих могла да ги откажа напълно. Има ли воля всичко се получава. :)

5.   Така е казал и Марк Твен. Няма нищо по лесно от да откажеш цигарите. Той го е правил над 100 пъти.

6.   здрасти аз също съм като теб и се чудя дали ще намеря някой който да ме разбира. най добрата ми приятелка ми заби нож в гърба! ! ! нямам си гадже защото няма подходящи и си търся сродни доши! ! !

7.   От авторката: здрасти, ами email-a ми е anito9500@mail.bg ако искаш пиши :]