Споделена история от Тинейджърски

Строителство и архитектура - 8 клас
Здравейте, пише ви поредното 13 (почти 14)годишно.
За 8ми клас реших да се запиша в строителното, не защото имам нисък бал, нищо подобно. Аз просто искам да стана архитект. Понеже аз съм в пубертета ме е грижа за социалния ми живот, но когато ходих да се записвам видях че се записват само момчета. Не се вълнувам за нищо друго, нито ме е грижа, но да питам изобщо възможно ли е да се запише момиче вътре и дали се записват момичета там? Знам, че да пиша такава тема само заради този въпрос е доста глупаво, но ако знаете или имате предположение или някаква представа, моля кажете.

Коментари

1.   Не мисля

2.   Ще ти е трудно ако не учиш. Не е кварталното училище, където те пускат да минаваш лесно. Запиши геодезия, защото първо е най-скъпоплатена от всички паралелки, второто което е, че ако запишеш архитектура ще имаш много безсмислени предмети, а практиката е никаква общо взето. Няма и голямо развитие в България. Момичета има, но преобладават в парковото и в недвижими имоти. Най - малко момичета има в транспортното.

3.   ОО, да! Сега виждам доста голям интерес от страна на мои приятелки към ПГСАГ(ако говорим за Пловдив, де). Повечето ще са с парково, сигурно ще има и с твоята специалност. Успех :))

4.   Всъщност, за строителното (поне в Пловдив) се иска висок бал.. Аз имам 284 бал за там, и не ме взеха, и го писах 1-во желание! Но си е вярно, че повече момчета се записват за тази специалност, но има и момичета, така че, ако вече си приета не се притеснявай, запиши се!

5.   Автора:Ами, аз съм от Варна..

7.   Здравей авторе, мен ме приеха в ПГСАГ Варна с Професия Архитект, а специалност брокерство.. Момиче съм