Споделена история от Тинейджърски

Как да му кажа, че го харесвам?
Здравейте.. Харесвам едно момче, но незнам как да му го кажа.. Движим се в една компания, няма ден, в който да не сме се виждали, като изключим някоя събота или неделя. Понякога се държи така сякаш наистина ме харесва, а друг път си мисля, че съм му безразлична и ми говори само заради това, че съм по-умна от него и иска да му подсказвам.. Попринцип е много мил и винаги, ако забележи, че някой се чувства зле, говори с него и му помага.. Но така се държи с всички, не само с мен. Охх, просто не мога да разбера нищо.. ! Не искам да му кажа по скайп за чувствата си, защото поне аз мисля, че това е невероятно тъпо и някак си незряло.. (всмисъл, може да си помисли, че се базикам или нещо подобно) Просто смянам, че най добрия начин е да му кажа лично.. Но много ме е страх от отговора .. А и незнам как да подхвана темата, и какво точно да му кажа.. Страх ме е да не го забубя и като приятел .. !! ;с

Коментари

101-150 от 171

129.   Здравейте! Трябва ми помощ! Аз много харесвам едно момче, но не знам дали ме харесва. В един клас ме, но не се виждаме често само в училище. Много често се говорим, но разговорите ни не са дълги. Не знам как да му призная, че го харесвам, защото съм много притеснителна и той също. Какво да направя? А и ако не изпитва същото не искам да си развалим приятелството. МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ!!!

130.   Здравейте отдавна харесвам едно момче.
преди ние бяхме гаджета, но аз още имам чуства към него. Дори си мисля, че и той има има чуства към мен, но понякога сякаш не е така. Ние напоследък сме в една компания и той ме прегръща носи ме, но си има гж, а на мен не ми е хубаво да прави така след като си има гадже! Моля за помощ какво да правя.

131.   Душици мили, не се притеснявайте да признаете чуствата си! Кажете на съответния човек всичко, що ви е на сърце. Освен ако той не е много срамежлив, защото може би ще стане неловко и за двама ви, ако не изпитва същото, можете да му пишете, дори и само да го 'сийне', поне ще имате време да си измислите реч за двете възможни ситуации. Пък и какво губите? Само мисълта ' Какво щеше да стане, ако се бях престрашила? ' ще ви измъчва. Знам какво е, бях влюбена и още съм в едно момче. Усетих, че и то започва да се интересува от мен, малко по малко, но аз умирах от срам и си мълчах като рибка. После той замина далече и се отдалечихме много. Сега от време навреме си пишем, но нищо повече. Затова атакувайте направо и мислете само какво ще спечелите от казаното!

132.   И аз имам проблем. Аз харесвам едно момче но то незнае като малки бяхме фр, също така бяхме и в един клас но съсъс течение на времето е останало само някво малко уважение как да му кажа по Facebook че го харесвам от толкова години, след като нз какво ще каже? :(

134.   Здравейте! И аз искам съвет ако може! :)
Харесвам едно момче. Ние сме много добри приятели мога да кажа и най-добри. Познаваме се от малки, но аз не изпитвах кой знае какви чувства към него.
Но в последно време започнах да го харесвам. Виждам го така да се каже "с други очи". Вече виждам качества, които не съм забелязвала досега. Това може да Ви прозвучи смешно, но и го сънувам! От няколко седмици само него сънувам и нищо друго! Постоянно си мисля за него и не ми излиза от главата.
Та реших да се поровя в мрежата и да потърся някакви коментари в сайтовете някои съвети за да съм сигурна. И общо взето сега имам съмнение, че и той ме харесва!
От известно време когато излезем той иска да сме само двамата. Все ходим в парка или пък на ледената пързалка в града. Когато видим някой приятел/приятелка, той ме дърпа за да не ни видят, а ако ни видят продължаваме все едно не сме ги ни чули ни видели. Винаги ме изпраща до вкъщи и когато е на линия в чата винаги ми пише.
Та въпросът е, че съм супер стеснителна да му кажа, че го харесвам :/. Някакви съвети?

135.   здравей, слънчице златно :)
от написаното изглежда, че той не е безразличен към теб. би ли споделила на каква възраст сте, за да мога да бъда по-конкретна и полезна в отговора си?

136.   здравей мила,
по всичко личи, че той не е безразличен към теб. изпадала съм в такава ситуация като твоята. и с тези сънища... не се притеснявай, всичко ще се нареди. би ли споделила на каква възраст сте двамата, за да мога да ти дам по-точен и полезен съвет?

137.   Аз хсресвам едно момче от училище много, много не си горим но някой път той почва да ме прегръща без причина. Когато му пиша той първо го прочита о после около 5 мин чака да др минат и тогава ми отговаряя

138.   Здравей те, аз си харесвам едно момче той е от моя клас и двамата сме на 13. Той повечето пъти ме прегръщял.
И ако му кажа, че го харесвам няма ли някак си да се отблъснем, а аз не искам така да стане. Моля помогнете как да кажа че го харесвам? :о

139.   Здравейте аз харесвам едно момче от моя клас и мисля, че и той изпитва същото към мен. Излизаме в една компания, закачане се,прегръща ме се и един път мисля, че се опита да ме целуне, но дойде приятелката ми и той се отдръпна.но ние сме много добри приятели и се вижда ме почти всеки ден. Аз наистина много го харесвам и ако може ми дайте някакъв съвет.Благодаря ви предварително.

142.   Здравейте
и аз съм в същата ситуация. Харесвам едно момче то е от моя клас и е от тази година. Сприятелихме се на първия ден както той с всички момичета и момчета. Всички го канят на рожден ден но той не ходи. Госпожата го премести на моя чин добре че там седи още едно момиче но май и тя го харесва. Първо седя на средата точно до мен но после се премести от страни и то от страната на другото момиче. Когато беше по средата не спирахме да си говорим и да се смеем. Моля помогнете ми. Срам ме е да му го кажа. А не мисля да го целувам защото съм 6 клас.

143.   Здравейте аз харесвам едно момче от моя клас. С него сме плиятели от деца. В момента той ми е най-добрият приятеЛ. Страх ме е да му кажа, защото ако той не изпитва същото към мен може да си развалим приятелството. В училище седим на един чин и когато ми е лошо подпирам главя на рамото му. :) След часовете когато сме само двамата и той не е на оркестър седим на една беседка до моя вход и си говорим окола 1 или 2 часа. Преди година през зимата, когато беше много студено той ми даде шалът си да си стопля ръцете понеже нямах ръкавици, а ръцете ми замръзваха. ^_^
Моля Ви помогнете ми!

144.   Здравейте, аз съм момиче на 14 години.
Харесвам едно момче от моят клас, но не съм сигурна дали и той ме харесва? ! Когато сме в час, държим се за ръце, прегръщаме се, закачаме се, на няколко пъти дори да се целунем... Но за малко.. Добложим ли се един до друг, се гледаме в очите и нищо друго не правим.. Искам да ме целуне.. Но е срамежлив, аз също.. Незнам дали аз да направя първата крачка или да чакам него.. Моля ви, помогнете ми? !? !? ! Дали и той ме харесва? !? !

145.   Отиди при него извикай го и му кажи, че го харесваш... След това го целуни и се дръпни от него, ако дойде сам при тебе значи и той те харесва.... Аз така постъпих с гаджето си...

146.   Ами хора, то и аз имам един такъв проблем. Харесвам едно момче ние излизме заедно в една компания, но живеем много далеч един от друг и понякога се държи като, че сме повече от приятели. Но това е голяма рядкост през повечето време се държи с мен все едно се познаваме от скоро, а не от две години. Искам да му кажа че го харесвам но незнам как. МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ!!!

154.   Голям проблем! Харесвам едно момче, но ще го видя само още 2 пъти и ако нищо не му кажа дълго време ще съжалявам, но и ме е страх, че тои не изпитва същото. Какво да правя

155.   Здравеите имам огромен проблем!!! Харесвам едно момче, но ще го видя още само 2 пъти и не знам какво да правя- да му кажа ли, че го харесвам и как или нищо да не му казвам. Моля помощ ще се побъркам

156.   Аз съветвам да останете насаме и подхвани някоя тема за него и щом той почне да говори го изслушай и после му кажи, , Амм искам да ти кажа нещо... от много време се каня и ето : От много време сме в една компания и... Те харесвам

158.   Здравейте, имам нужда от помощ. Има едно момче. То ме харесва и си го призна. Той ме покани на среща. Мжду другото аз съм на 11, а той на 14. Страх ме е да му приема, защото имам колебания за него да не ме използва и да ме остави. Той е син на най гадния човек в града. Той си подхвърля ей така момичетата. Аз му казах че не съм като другите наивнички. Той ми даде малко врее да помисля и аз мисля да му кажа че имам гадже, че вече не мога да ходя никъде, защото и той е там и постоянно ме загляжда. Моля ви за помощ кажете ми какво да направя.

161.   И аз да споделя мнение.. Имах същия проблем преди време.. И така, харесвах си (и продължавам да харесвам) едно момче. Съветваха ме да му кажа, защото и той не бил безразличен към мен (имаше 1-ва целувка, срещи.. ) И така една вечер се реших.. Обясних му всичко надълго и нашироко.. И в този момент той каза "Ами аз имам още чувства към бившата ми приятелка", "Бях объркан" и още подобни простотии.. След 4-5 часа рев от моя страна се стегнах.. В момента сме само приятели и не съм сигурна, че ще стане нещо.. И във връзка с темите относно сексуалния живот - на 15 съм, този човек ми е първата тръпка, с него ми беше първата целувка, а за друго не съм и мислила :D Таа.. Мисля (с моя скромен опит), че трябва да му кажеш как се чувстваш и ако и той изпитва нещо подобно-супер.. Но ако не-не си струва да се тормозиш :) По-добре му обясни всичко, че да не се ядосваш после, че не си опитала :) А това, че винаги момчетата правят първата крачка е просто мит.. Бъди смела! Успех! :)

162.   Здравейте, имам проблем. Харесвам едно момче от нашия клас, и то много. Само мисля за него. Всички мои приятелки ме съветват да му призная направо, но аз не мога ей така просто да му го кажа. Имам чувството, че и той ме харесва, но не го признава. Как да му кажа?
Моля, помогнете!

163.   Здравейте! Имам проблем. Харесвам едно момче от нашия клас, но не знам как да му призная. Всички мои приятелки ми казват да му кажа направо, но аз не мога. Мислех да му го кажа на друг език, но ще бъде тъпо и ще се изложа. Тези дни мисля само за него и се опитвам да измисля по какъв начин да му призная. Моля помогнете ми!!! Ужасно се изнервя!
:(

164.   И аз харесвам едно момче. Преди се срещахме всеки ден но сега той замина да учи в Германия и го виждам когато имаме по-дълга ваканция. Понякога се държи така все едно ме харесва, а друг път все едно не съществувам. Един ден аз си пишех със приятелка и той започна да ми бута ръката е така аз не можех да пиша. По някакъв начин ми държеше ръката. Не знам точно как да го обясня. Дори по някакъв начин почти ме преглъщаше. Искам да ви попитам това дали е някакъв знак че ме харесва или просто му е било скучно.

165.   Знаеш ли? Току-що аз признах на момчето, което харесвах за чувствата си. Излезе, че той не изпитва същото, но какво? Да не би да е краят на света? Не бива да се срамуваме от чувствата си, защото не сме виновни за тях, а ако той е свестен няма да ти се изсмее. Ако ти го харесваш, приятелство така или иначе не може да има. Поне му кажи. Така може и той да почне да те позаглеждва.... ;) А ако пък ти е толкова трудно, и скайпа е вариант.

166.   161 мерси за съвета но сега имам друг проблем. Има едно момче, (ние живеем под циганската махала) наскоро почнах да ходя там и се запознахме. Всички почнаха да се заяждат че сме един за друг и че ме харесва. Поради тази причина че ми даде такъв мъдър съвет се обръщам пак към теб. И междо другото не мисля че е като другите. Той се откроява. Много по-мил е и това ме привлче. Ерси предварително☺

168.   Здравейте, моля ви за помощ, от доста време харесвам едно момче незнам как да му подскажа че имам чувства към него, той ми е съсед и постоянно сме двамата другите ни мислят за гаджета но той категорично отрича, страх ме е че ако и той не изпитва същото можем да си изгубим приятелството

170.   здравейте, аз много харесвам едно момче аз съм 5 клас и той също, но не мога да разбера дали ме харесва или не, също така вчера бях на плуване той беше в съседния коридор и после ме преместиха.при него той явно ме позна, защото ме наблюдаваше, гледаше почти постоянно, но аз не го познах. После след плуване той явно е знаел че имам брат и се е заприказвал с него. Брат ми каза, че е питал дали има по-голяма сестра и неща от рози сорт.След като се преоблякох и си тръгнах брат ми излезе с него. Бях ме в една посока и по пътя си говорихме разни неща. Не знам хора, но май ще ви звучи странно!!! И ако можете ми помогнете. Моля

172.   Здравейте! От скоро харесвам едно момче ацки много. Аз съм на 13, а той на 15. Искам да му кажа, че го харесвам, но ме е истрах понеже не съм сигурна дали той ме харесва, а не сме мн близки. Не сме от една компания, дори мога да кажа че не сме о до там приятели. Започнах да го харесвам един ден когато едни негови приятели ми бяха казали, че той ме харесва. Аз разбира се не им повярвах и го попитах дали това е вярно и той отричаше, а те постоянно ми казваха че наистина ме харесва. Сега съм доста объркана и незнам какви да правя. Ако можете да ми помогнете с нещо или да ми дадете някакъв съвет с който да знам какво да направя. Благодаря ви предварително.

173.   Харесвам едно момче от един лагер и не знам да ли и той ме харесва. По на ни ме на танц, но това не доказва нищо, а пък е от Германия.
Моля за съвети.

174.   Здравейте моля ви за съвет. Харесвам и то много едно момче ние сме в един клас 7 и двамата сме на 13. Ние сме поредни номера и през повечето часове седим заедно. Принципно сме в една компания но не си говорим много. Той знае че го харесвам но всеки ден е различен. В смисъл един ден се закачах с него и той се закачаше с мен а на другия изобщо не ми обръщаше внимание. Не знам какво да правя
Помогнете ми

175.   Здравейте! Харесвам едно момче (на 17 е) и не знам как да му кажа. Аз съм на 16 и наистина не знам какво да правя! Доста често се виждаме, но не сме неразделни. Имам чувството, че и той ме харесва, защото като съм около него прави странни неща гледаме и ми се усмихва.
Моля ви дайте ми съвет.

178.   Извикай го на саме и му кажи всичко. Късмет :))

179.   Здравейте
Аз харесвам едно момче в едно училище бяхме до 4 клас после той отиде да учи другаде и сега сме в един клас. Харесвам го от много години. Не се познаваме кои знае колко добре, но много го харесвам. Преди си говорехме аз го прегърнах веднъж той не ме отблъсна но се чувствах странно. Като се прибираме заедно почти нямаме теми (ние живеем в един блок) Той преди ме гледаше така все едно ме харесва, но знам че момчета популярни като него ще си направят шега с момиче като мен. Той зачита мнението на другите, но не и своето. Движи се с момичета които не харесвам. Той е като общо момче за всички правят с него каквото искат. Той е по принцип много стеснителен. Какво да правя много ми е трудно да го гледам как го целуват момичетата. Непоносимо е. Затова ви моля за помощ.

181.   И аз имам същият проблем. Харесвам едно момче, с което се виждаме доста често. Говорим си, смеем се... Мисля, че и той ме харесва. Но се закача и с други момичета... Не знам какво да правя! Твърде ще е глупаво аз да направя първата стъпка!

184.   Здравейте!
Искам съвет за момче, което харесвам много, но не мога да направя първата крачка.. Имали сме много закачки-той ме е прегръщал, хващал за ръка, вдигал на ръце, имахме може да се каже лек интимен контакт, но гадното е, че си има приятелка 2години вече.. Имаме 5 години разлика, но годините не пречат, ако любовта е силна.. Много го харесвам той го подразбира, но не знам как да подхвана нещата.. Знам, че обича много приятелката си, но аз също много съм хлътнала по него..
Помогнете ми..

188.   Здравейте, трябва ми съвет. В училище си харесвам едно момче от много време. Има моменти който той е мил с мен и си мисля че ме харесва. Но също има и моменти който ми бие игнора. Много съм объркана. Познаваме се от 7 години, съученици сме и сме седали заедно няколко пъти и е имало романтични моменти. Много ме е страх да му кажа. Чудя се от много време как да му кажа. Моля ви помогнете.

190.   аз мисля че трябва ако сте в един клас да споделяш интересни за теб шоута или му поискай помощ за училищен проект, той ще разбере че те харесва

191.   Здравейте и аз много харесвам едно момче от моят клас но проблемът е че преди бяхме заедно две години и пагобнп се разделихме защото той ми изневери но сега и двамата сме сами много ме защитава пред всички дори и за най малкото нещо моля за съвет

192.   Определено те харесва. Действай!

199.   Здравейте! И на мен ми трябва съвет. Много харесвам едно момче, с което по принцип сме в една компания. Виждаме се често през лятото и аз го викам навън доста често. Опитвала съм да му кажа, но всеки път ме хваща страх, защото не знам как ще реагира. За рождения ден му бях правила подарък и след няколко седмици ми подари едно мече уж за да върне жеста, но магията се развали, защото приятелите ни го изпортиха и аз знаех. Така че не успях да разбера дали ме харесва. Въпроса е как да му кажа, как изобщо да започна разговора, защото винаги се притеснявам около него?

200.   Хора имам нужда от съвет!!!! Наистина съм много влюбена в едно момче... Не знам как да му кажа, че имам чувства към него.... Писали сме си, но не кой знае какво... Някак се чувствам безразлична за него.... Страх ме е от отговора.. Страх ме е да не ме отхвърли.. Толкова е мил... Винаги защитава хората... Не мога да се стърпя да сме само приятели :( :( :(

202.   Здравей те. Харесвам едно момче от моя клас с него не си говорим много но се държи добре с мен. Тои е по готиният в класа, а аз съм под неговото ниво. Незнам какво да правя, да му каза ли или не мисля си да му каза по скаип но не си писем с него и се пак да си замълча или да му каза МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.

203.   Здравейте!

Имам абсолютно същия проблем...Таа той е на 16(10-ти клас),а аз съм на 14(8-ми клас).Не сме от едно училище,но на състезания се виждаме и всеки път като примерно го търся и мина покрай него,той ме поглежда, и когато погледите ни се срещнат аз веднага си го отдръпвам...или минавам покрай него и той казва нещо на приятелте си ,и някои от тях също започват да ме гледат и така осъзнавам,че е говорил нещо за мен.Аз много,много,мого го харесвам !!!

204.   Имам нужда от съвет. Харесвам още от 5 клас (сега съм 7) едно момче. Наскоро станахме приятели, но проблема е че най-добрата ми приятелка, която знае че го харесвам стана гадже с него и му е казала че го харесвам. Моля за помощ.

205.   Здравейте, аз съм на 12 и харесвам едно момче на 13, винаги когато мина по коридора той ме следи с поглед, когато мина покрай него ми свирка когато ме подмине се обръща по няколко пъри назад, закача се с мен, според вас дали ме харесва? Според много хора и той ме харесва, но аз не съм сигурна, а нас ни е срам да говорим един със друг, та според вас дали и той ме харесва? А също в моята компания е и един негов много добър приятел, който постоянно казва че ще има сватба мен ме нарича по името на момчето което харесвам и се чудя дали да му кажа че харесвам неговия приятел?

206.   До 204
Има четири варианта и един верен:
Първият вариант - Забрави го.
Вторият вариант - Бъди търпелива и изчакай подходящия момент за атака.
Третият вариант - Намери момче, което е влюбено в твоята приятелка. В този случай ще играеш ролята на сводница или по-точно казано - Разделяй и владей!
Четвъртият вариант - Останете тримата сами. Напийте се и се забавлявайте тримата.

А верният вариант е :
Намери си друго момче, защото това не те заслужава, а дотогава просто мастурбирай, с каквото ти душа иска.
Успех.

207.   До 203

Като го видиш човека, го помоли, ако може да говорите насаме. Кажи му може ли да се срещнем утре, че искам да гледам един филм, а не ми се ходи сама, че всички са заети? Оттам нататък ще разбереш, дали те харесва или не.
И първо го опознай и после го целувай, че може външният вид да лъже. Разбира се зависи, какво искаш от него. Членът или любовта му.

209.   Много харесвам едно момче. Той е от моя клас. Той седи до мен. Мисля че и той ме харесва. Как да разбера

210.   Отиваш до него. Хващаш му здраво шишарките и казваш:
- Ооо готин, я кво си имаме тук.
Ето много е лесно, успех :-)

212.   Хора имам голям проблем. Аз съм на 12 в 5 а клас съм в 5б има едно момче което харесвам много. Моля дайте ми съвет как да му призная. Аз съм много срамежлива по тази тема а приятелката ми казва просто да отида и да му кажа а той да реагира както си ще. Много ме е срам и моля да ви дадете съвет в който няма "просто отиди и му кажи...

101-150 от 171