Споделена история от Тинейджърски

Объркана и не обичана от никой
Така момиче съм на 15 години преди 2 години излизах по цял ден не се пребирах в нас имаше с кой да споделям да се смея някой които да ме накара да се усмихна. Но така наречените ми приятели ме зарязаха без никаква причина.. спряха да ме търсят, да ми се обаждат да ме викат абе всякакви контакти прекратихме.

И преди 2 години се влюбих в едно момче, но той направи сърцето ми на сол бях готова на всичко за него! Поне малко обич да получа от него или една прегръдка поне за да се усмихна пак, но не аз не съществувам за него. Но и до ден днешен продължавам да го обичам! Не ми е лесно да го забравя и то сама, когато имам нужда някой да е до мен да ме прегърне да ми каже, че ме обича че ще ми помогне да го забравя но няма никой.. и това ме измъчва всеки ден. Всяка вечер като си легна започвам да си мисля колко щастлива бях преди 2 години а тогава от компанията имаше едно момиче, с което бях най-близко и си мислих, че мога да и се довея ама и тя ме заряза и замина да живее в друг град. Всяка вечер си спомням как цял ден скиторихме как отивахме в тях да си правим косите :(( как ходихме в един парк там на едни люлки, как когато майка и са изнесе от тях аз бях единствения човек, които я подкрепи и не я нападна и тя ми се отблагодари като ме заряза цяло лято 2010 да седя в нас почти.

Толкова много съм преживяла с нея и толкова спомени имам но не мога да ги напиша сичките 1 по 1.. Всеки ден това ме измъчва :(( и аз искам да съм нормално момиче, което да излиза лятото да не яде само сладолед и да плаче да бъда обичана, да бъда разбирана някои да ми даде причина да живея да ме накара да се усмихна. Всичко това ми се отразява много зле а и това момче, за което споменах по горе той ми липсва всеки ден! Правя всичко възможно да се сприятеля с някое момиче от моя клас но не става, когато аз искам да кажа нещо никой не ме слуша.. Чудя се за какво живея? та в мен има такава празнота и никои не иска да я запълни никои не иска да ми бъде приятел да ми се обажда без причина да ме пита как съм какво правя нищо.. нямам нищо освен родителите си и ми е много тъжно :((

Коментари

1.   Аз знам как ти е. Аз съм момиче на 12 години. Лято 2010 бях почти винаги вкъщи, защото нямаше с кой да излизам.. чак накрая излизах, но нали почвахме училище ии... аз също харесвам едно момче, но и то не ми обръща никакво внимание.. в класа всеки ме мрази, дори и учителите, но аз вярвам, че някой ден нещата ще се оправят. Не губи надежда.
*Яса

2.   Не се притеснявай, не си единствена. Аз съм нормално и хубаво момче, обаче никой не ме иска, гаврят се и говорят глупости за мен. Доскоро имах едни "приятели", които обаче се оказаха врагове. Непрекъснато за тези две години, които бях с тях ме обиждаха, унижаваха, смятаха ме за техен роб, искаха да съм непременно същия, завиждаха ми, подценяваха ме, многократно ме предаваха и т.н. С предишните си уж приятели се разделих поради подобни причини. Досега съм нямал един приятел, който да нарека истински и който да ме уважава и разбира. Единствено моите роднини се отнасят с мен добре. Но аз съм само на 17, животът е пред мен и аз се надявам, че все някога ще бъда по-уважаван, ще намеря правилен човек до себе си и т.н. Не се отчайвай, гледай училището да върви, а другото ще си дойде само след време. Не си струва да погубиш живота си млада заради разни "приятели". Гледай много да не обръщаш внимание на това и мисли за по-добро бъдеще. Това ще ти помогне много

3.   много интересно, без причина всички са се отказали да те търсят. и приятелката ти те е зарязала, щото е отишла в др град, ами това не е зарязване, а си е основателна причина. и как така от цял клас никой не желае да се сближи с теб, страно. а не си ли се замисляла, че варянт за това да няма причина не съществува, и че може би проблема е в теб. когато всички странят от някой по вероятно е вината да не е в всички, а в този някой. опитай се да намериш причината която отблъсква останалите, и да я отстраниш. ако искаш да бъдеш изслушвана, научи се да изслушваш, ако искаш да ти се помага в трудни моменти, първо се научи ти да помагаш, и ако искаш да имаш приятели, бъди и ти приятел. сама казваш, че си била до приятелката ти, когато майкаи ги е напуснала, но не си вникнала в причината да се премести в др град, вместо да се поставиш на нейно място, на теб ти е по лесно да кажеш че те е зарязала, без причина и да се самосъжалваш, а не да я разбереш. замисли се каде бъркаш, и остави самосъжалението, а опитай да се приспособиш към другите.

4.   от авторката до номер 3: Аз съм готова да помогна на някой ако има нужда от помощ дори и когато на мен няма кои да ми помогне ;)

5.   Много хора са минали по подобен а ако не и по същия път.
Сега си в такъва възраст че тепърва ще си градиш приятелства. Това че в класа си нямаш приятели не е кой знае колко страшно. Аз от гимназиялният си клас имам само един приятел, който мога да нарека истински и с който поддържам редовна връзка въпреки че завършихме преди повече от 5 години.
Това че сърцето ти е на сол в момента - също период през който всеки минава. Първата любов е нещо много силно за всеки човек, и когато тя си отиде нещо от човека си отива с нея и нещата след това никога не са същите но... Както казах това е един от моментите на израстването...
Дори сега нещата да ти се виждат много черни и безнадеждни в един момент всичко се оправя а лошите моменти остават само смътен спомен...

6.   Насълзиха ми се очите, като ти чета историята, аз съм същия като тебе а вече съм на 21 год. преди имах" приятели" излизахме да играем мач, тичахме, спортувахме, бях лидер в гимназията, а накрая се оказах самотен. Момче съм, но и аз имам нужда от някой да ме излуша, но да ти кажа вече нямам доверие на хората, хора които смятах за брятя и сестри ме предадоха. Причината е може би в мене, а и в това общество, което живеем, за да си част от компанията трябва да пиеш, аз пък не съм и помирисвал алкохол, това е една от причините, а не искам да започвам да пия само за да излизам с компания. От 2 год. напълно затъвам в Самота и незнам вече накъде, докога ще издържа. Съвет немога да ти дам... .. писах просто за да знаеш, че не си само ти. :(

8.   Приятелството, както и любовта, понякога се появяват точно когато и откъдето най-малко ги очакваш. Когато аз бях ученичка ми се случи следната история: Бях си написала в едно дневниче мнения за всички съученици и съученички и го показах единствено на най-добрата си приятелка, с която живеехме в съседни блокове и бяхме неразделни от деца. И тя, по необясними за мен и до сега причини, отишла и един по един разказала на всички какво съм написала за тях и дори поукрасила. Не съм писала кой знае какво за никого, но имаше например, че едната ми съученичка е пълничка, че другата според мен е с много голямо самочувствие и разни такива и изведнъж целия клас се обърна срещу мен. Започнаха реплики, измисляха разни глупости от рода, че уж момчето в което бяхме влюбени повечето момичета от класа ми праща негова снимка с обяснение и т. н. Все пак си ми остана една приятелка и не обръщах внимание на другите, не съм конфликтна и не им отвръщах, но не се и свивах, а на тях с времето им омръзна и ме оставиха на мира. На следващата година приятелката, която остана с мен я преместиха в друг клас, а съученичката ми която най-много се заяждаше с мен се скара с нейната приятелка и така се получи, че се наложи да седне с мен на един чин и... . станахме най-добрите приятелки и се чуваме и сега след 15-на години, въпреки че живеем в различни градове. Всичко с нея започна с разговори и споделяне, така се почувствахме близки и съм съгласна с № 3 -Опитай се тактично да поговориш с хората, с които искаш да бъдеш приятелка, но не директно, а някак си го вмъкни в разговора - например нещо от рода как човек сам не вижда в себе си собствените си недостатъци и грешки, които прави и че се чудиш дали има нещо такова в теб и може и да разбереш, а може дори да са те разбрали за нещо неправилно, да се е получило някакво недоразумение...
Люси

9.   от авторката : няма проблем разбирам те имам по голям брат той само ме обижда и държи да става на неговото винаги.. а и с тва момче много ми е зле заради него написал си на скайпа 2 сърца и сложил на някво момиче снимката ся като го видях имах чувстовото, че сърцето ми ще спре секи момент..