Споделена история от Тинейджърски

Да отида ли?
Здравейте! Пиша Ви, защото имам нужда от съвет. Преди 4-5 месеца се запознах с едно момче. Запознахме се във фейсбук. Започнахме да си пишем, а след това и да си говорим. Сприятелихме се, споделяме си. Чувствам се добре с него. Той е от България, от същия град, в който живея и аз, но в момента живее в Германия. Там е учил и сега работи, като живее с родителите си. Прибира се и в България. Преди известно време ми предложи да му отида на гости. Показва ми, че има чувства към мен, но ми каза, че му е криво, тъй като живеем далеч, затова иска да се видим. Много ми се иска да отида, но не знам, дали е правилно. Все пак не сме се срещали, говорили сме си само по Интернет. Но усещам, че му вярвам. Притеснявам се и затова, че ако отида там ще сме с неговите родители, той е 5 години по-голям от мен (на 23 години е). Не знам те как ще реагират, какво ще си помислят. Също така ми е неудобно, мисля, че ще ги притеснявам. Той работи, каза, че ще си вземе няколко почивни дни, но няма да е през целия ми престой там. Пък и не мога да кажа на моите родители, че искам да се срещнем, все пак това е друга страна и знаейки това едва ли ще ме пуснат. Иначе ми позволиха да отида, но не съм им казвала, че ще съм при него. Нуждая се от съвет! Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Аз съм от недоверчивите.. и бих ти дала съвета да си внимателна, за да не се опариш. Идеята да идеш в една развита държава при някого звучи на пръв поглед супер, но си има и рисковете.
Защо не изчакаш първо той да се прибере?

Ж, 21 години.

2.   Недей не сте се виждали на живо, не го познаваш може да не е този за когото се представя! Ами ако се окаже някой сводник?

3.   Момиче, това не е добре. Контактувате онлайн, това изобщо не е гарант, че е същия на живо или че ще си паснете на живо. А и в друга държава? Виж, изчакай докато се върне в България или защо ти да ходиш, а не той да дойде? Все пак сте и в един град тук. Онези няколко дни отпуска ще си ги вземе и идва. Какъв мъж е, че ще те подложи теб на това да ходиш при него в друга държава. Не се ли притеснява за теб, само момиче на 18 години си все пак. От личен опит ти говоря, аз съм на 17 и си пиша с момче, което е на около 200км от тук и нали уж много си пасваме, но все като стане въпрос за виждане иска аз да ходя. Че от какъв зор аз? Искам да го видя повече от всичко, да, но той не може ли да дойде? А и да не говорим, че нещо не съм особено доверчива в тези дни. Не се занимавай, изчакай го според мен.