Споделена история от Тинейджърски

За смартфоните на Sony
Здрасти!
Използвам смартфоните на Сони от 6 години, проблема е, че много бързо се чупят. Най-много страдам за едно определено Сони, защото беше limited edition.. Давах го на поправка 6 пъти докато на 7мия просто не можа да се оправи. Сега съм със Sony Z3 plus, но забелязах, че екрана му леко хлопа, което ми говори, че е отваряно преди за поправка, а питах човека дали изобщо е отваряно някъде, каза ми не. Въпроса ми е, по-малко време ли ще издържи отколкото би трябвало. Има стъклен протектор, но първото ми Сони точно така се счупи, на протектора нищо му нямаше, екрана се спраска. Случвало ми се е даже да се наведа и като го изкарам да ми е счупен екрана... И също така, какъв кейс да му взема, за да намаля опасността на макс?
Благодаря Ви предварително!

Коментари

1.   Или попадаш на дефектни телефони, или се развалят с твоя помощ. Аз съм със Sony от близо 2 години и не съм имал абсолютно никакви проблеми. Преди това бях с Iphone и мога да кажа, че Sony-то го бие по всички показатели.

2.   Ползвам Сони З2 от 3 години и само веднъж му сцепих екрана, защото беше без кейс и протектор, изпускал съм го много пъти, и нищо не се е случвало. Мисля, че едва на 10 път се сцепи защото го изпуснах от височина близо 2м. Единствената забележка е, че прегрява бързо, иначе сега е с протектор и кейс. Мисълта ми е, че ако ще си вземаш телефон, не го вземай от човек или сайт, а го вземи от мобилен оператор, там винаги са надеждни и ако се случи нещо поправката е безплатна защото има гаранция. По-добре да дам 150-200лв отгоре, но да знам, че телефона е чисто нов, отколкото някой сайт или човек, който не може да ми гарантира за телефона

3.   Махни ги тия стъклени протектори... мам#та еб#ват на дисплея... ако има от тея обикновените си купи.. щото тия стъклените ти притискат екрана и той се пука... нали и аз така... балък... *аз съм балък* 2 пъти м се троши дисплея и на третия път казах че няма да сложа стъклен протектор сложих си обикновен и няма грешка... изтървах го бая яко днеска и му няма нищо...

4.   Sony Z3 серията е предразположена към разлепване на дисплея. Не е задължително да е бил отварян преди. Моят Z3 Compact го дадох преди няколко дни за залепване на дисплей. Друго слабо място - аудио буксата.
Иначе телефончето е пушка. Нямам търпение да си го получа обратно.

5.   Вземете си iphone. Откакто минах на продуктите на apple нямам никакви проблеми.

6.   Майка ми има Sony Xperia, мисля, че е Z3 и му е сложила калъфче тип портмоне. Преди няколко дена на работата го изпуснала и пластмасата на ъгълчето на калъфчето е унищожена, но на телефона му няма нищо. Пробвай и ти с калъфче тип портмоне или тип книжка.

8.   Sony според мен са една от най-хубавите марки, куче марка е, а и ако е с по-силни характиристики, не забива! Само Аквата не ми харесват, една приятелка има, през две седмици е на ремонт, а иначе имам Сони, което екрана му е на сол, буквално и още работи!!

9.   Телефоните отдавна са еднодневки! Проектират се да изкарат около 2 години и ако до тогава не си го стчупиш сам, то той вече е безнадеждно остарял - като параметри и амортизация. Съответно се редиш на опашка за следващия.
Икономика, какво да го правиш.

Та за това не те съветвам да даваш много пари за телефон, а пък не смея да питам колко пари са ти излезли тия 7 ремонта - сигурно колкото да си купиш някакъв нов, пък бил той и не от топ марките.

10.   Уоу... Сони правят само телевизори и Play Station. Другото не струва. Да вземеш техен телефон е... Все едно да си вземеш френска кола... Или италианска, която не е луксозен бранд. Разкарай ги и се дръж на ниво.

11.   До номер 5: Аз имах iPhone 5s и ми се пукна в джоба! :D

12.   Всичката техника на Сони в последните 15 години не става за нищо. По-ненадежден brand не съм ползвал. 100% от продуктите им, които съм имал, са с дефекти. Най-фрапиращ е случаят с домашна аудио система, която е абсолютен брак - не остана нищо, което да работи по нея, а е пазена много.

13.   Брат ми е със Сони, нещо завършващо на 4 май беше, от няколко години. Не е мръднал, а няма нито калъф нито протектор. Не знам на кви реплики си попаднал ама Сони са много здрави телефони.
Пример: Кръстникът ми (над 100 кг ) излиза от колата, телефона му пада от джоба върху камъчета, той го настъпва и на телефона нищо му няма.
Аз преди бях с леново А536 какво ли не е изтърпял. Пада в училищната тоалетна (слава богу не в дупката) само протектора му се нагъна малко и стана като дупчица. Колко е падал само аз си знам. Веднъж в училище даже го изпуснах и не ми се навеждаше та почнах да го ритам по коридора - нищо му нямаше. Сигурно още щях да съм с него, но зимата паднах по едни стъпала и телефона ми е изскочил от джоба на якето, та после се връщах да го търся ама го нямаше. Той бял, снега бял, а и зад мен като паднах имаше един съмнителен тип, та може да го е взел като е паднал. Та сега съм със стария на баща ми -LG NEXUS5 не е лош телефон, ама веднъж падна на ламината и се счупи, което не му пречи да работи вече 8 месеца със счупен екран (има и липсващо парчета от екрана)