Споделена история от Тинейджърски

Каналът ми в YouTube не е успешен
Здравейте. От една седмица създадох канал в YouTube. Бях решил че ще снимам на различни игри, а от време на време и нещо друго. Но проблемът е че почти много малко хора гледат видеата ми. Каналът ми има 0 абонати, нито един не е харесал нито един мой клип и нито един не е коментирал. Видеото, на което имам най-много гледания е гледано 53 пъти. Това е доста малко. Кажете ми, прекалено изтъркано ли е вече да правиш видеа за игри и също ми кажете какво друго може да направя, така че да бъде по интересно.
Благодаря.

Коментари

1.   Да изтъркано е!

2.   Една седмица... Тези с популярните канали са станали популярни след 2 години минимум редовно качване на видеа. По-бързо няма как да стане, освен ако преди не си бил известен в друга платформа или ако си намериш някой известен приятел, които да те carry-ва. 100, 000 съба бързо стават на милион, но като почваш от нулата ще има затишие мнооого дълго време. Също така се увери дали видеото, което ще качиш си струва гледането или не.

3.   Youtube се контролира от шепа хора - това е истината!

4.   Емии може би е изтъркано, но опитай, нищо не губиш. А щом си го направил преди една свдмица, имай малко повече търпение - не може да щракнеш с пръсти и изведнъж да е успешен. Помисли как да го популяризираш, проучи как някои от известните влогъри са добили популярност и използвай техните тактики (не ги копирай обаче, защото и без това всички са много еднообразни).

5.   Искай съвети от Емил Конрад.. :)

6.   Плати на NikigamesBG той прави реклами на канали срещу определена сума.... може би ще вземеш едно 100-200 абоната отгоре или поне си рекламирай канала във фб като постваш в групи за гейминг или в нормални групи с над 30-40к члена :Д но и това е вариант... аз правя канал за музика и това с групите помага

7.   Бате 1 седмица кво искаш? Изчакай месеци, даже години - тогава може да стане що-годе популярен. Дай му време, то да не е щракаш с пръст и вече си влогър номер 1.

9.   Май всичко е въпрос на плащане. Вероятно каналът ти трабва да се промотира било то от популярен влогър или от платена реклама.
Изобщо не мисля, че каналът ти трабва да е интересен за да има успех. В момента хората са такива, че действат импулсивно и по навик, винаги искат да са в крак с най-актуалното и нещо колкото и да е тъпо го гледат. Ще дам пример. Представи си онези противните музикални предавания, в които са се наредили 4-5 олигофрена за жури. Нещо колкото и е да тъпо и изтъркано, някой от големите "специалисти" от журито възхвали ли го, автоматично и зрителят го харесва. Просто живеем в едно общество подобно на стадо. Всеки го е страх да кривне от пътя на другите и да харесва това, което му е по душа. Току виж някой е изтървал някой епизод на великите манипулатори от господари на ефира или екс фактор, под дърво и камък ще издири епизода да го гледа само за да не изостане.....
С каналите е същото. Не се опитвай да си подобряваш съдържанието, а да си промотираш канала.

10.   Една седмица е твърде малко време, изтъркано е да правиш канал за игри но ако ти е страст да го правиш никой не те спира и няма нищо лошо да опиташ. Ако наистина искаш да успееш трябва да научиш много неща и ще ти трябва много време. Първо не трябва да се шашкаш че нямаш гледания и абонати, това е нормално, битката е огромна всеки постоянно качва нещо. Ще ти кажа някои неща които трябва да знаеш , когато качиш клип и твоя канал не е известен търсачката го класира някъде толкова назад , че реално няма как някой да го намери, за да се подобри класирането на клипа ти, на хората трябва да им е интересен , в момента най важното нещо за търсачката е колко време хората гледат твоя клип , не броя показвания , ако да речем имаш клип с 100 гледания и клип с 200 но този с 100 го гледат хората целия а другия с 200 го затварят веднага след като го отворят , то този клип с 100 гледания има по голям потенциал да се развие занапред и да се показва в търсачката . От тук си правим извода че трябва на хората да им е интересен клипа и също така не просто да спамиш напред назад и да се радваш когато някой ти го отвори ами да търсиш места с хора със същите интереси и там да го рекламираш , така че да им е интересно . Друго много важно , оптимизирай си канала и клиповете , това ще рече пиши описание на всяко видео, като използваш думи които евентуално хората ще търсят И ДА СА СВЪРЗАНИ С ТЕМАТА НА КЛИПА това е много важно , не става работата да напишеш джъстин бийбър селена гомез и др. само щото са търсени , напомням ти важно е времето на гледане не броя гледания . Напиши тагове на всяко видео , това са думичките долу които ти дава да напишеш докато качваш , напиши думи свързани с клипа ти, които хората търсят , напиши между 4 и 9 тага , един таг може да е и словосъчетание . На края на описанието сложи хаштагове , от 1 до 3 . Качвай минимум 1 клип на седмица , не качвай всички клипове наведнъж , остави всеки клип да се развие и тогава качвай следващия , прави плейлисти и подреждай клиповете си в тях по теми , плейлистите ги създавай когато нямаш клип за качване . Напиши описание на канала си, отново използвай думи с които да те откриват при търсенето , описваш какви видеа има в твоя канал . В момента и най вероятно още дълго дълго време хората няма да те откриват лесно чрез самия ютуб , тоест ти трябва да намериш външни източници на хора , това са фейсбук , туитър инстаграм различни форуми и най вече приятели, съвсем в началото ще ти трябват приятели които да се абонират за теб и да гледат твоите клипове . Би било добре ако имаш възможност да правиш лайф предаване , но това май не е активно за нови профили без абонати . Друго какво да ти кажа, направи си началната страница на канала ти както на популярните канали горе имат снимка корица по надолу се отваря един клип който автоматично се пуска , по надолу има представени други клипове и плейлисти . Друго което можеш да направиш , съвсем в началото, много е полезно ако започнеш да се абонираш и пишеш коментари на много малки канали , да речем някой има 15 абоната и ти като се абонираш за него и като напишеш хубав коментар за клипа му и той от благодарност ти връща жеста , гледай обаче да е с твоята тематика така че да ти гледа клиповете от време на време . Това се сетих за момента, със сигурност има още много, дори и да направиш всичко което ти казах няма гаранция че ще станат нещата, просто ще си застрахован че си направил всичко което трябва от там насетне късмета е решаващ . И последен съвет, не бъди гаден спамър , споделяй нещата си показвай ги на хората но не нахално и досадно търси хора на които ще им е интересно. Не оставяй линкове към твои видеа на коментар на чужди видеа , в ютуб има система която следи коментарите и ги филтрира автоматично , ако слагаш линкове или ако пишеш на няколко клипове едни и същи коментари или ако пишеш твърде кратки коментари , то всички тези коментари отиват в папка спам на собственика на клипа, и коментарите ти си ги виждаш само ти. Не се опитвай също да генерираш много гледания като си гледаш сам клиповете 1000 пъти , ютуб знае кой, кога, защо и откъде е попаднал на даден клип , съответно всички фалшиви гледания се изчистват след време, аз преди се бях регистрирал в сайт от който се генерират гледания , в смисъл аз гледам чуждите клипове в замяна те гледат моите , радвах се в началото че имам гледания ама след 2 дена хоп всички гледания изчезнаха . Забравих да кажа и за анализа, имаш в менюто анализ който ти показва от къде гледат хората как са те намерили колко време гледат, коя част на клипа им е интересна и коя не , кой клип ти върви добре кой не и тн. Айде тва е от мен, успех и пусни ако искаш линк тук да ти изгледаме някой клип

Edward Black Rose

14.   Не съм имал канал, но по пътя на логика ще с опитам да ти дам някой съвет. Пробвай дано подейства.

Влизай в местата, където влизат и аудиторията ти. Примерно направи си страница във фейса, свързана с игри или влизай по форумите, обсъждай и когато стане на въпрос нещо свързано с някое видео, което си направил дай линк, без да се натрапваш. Ти самия коментрирай други клипове в тубата, все някой ще кликне върху профила ти и ще види видеата. Може например да помолиш някой блогър да сложи линк към твой клип в някоя подходяща тема, а в замяна ти да сложиш линк към негова тема под някой свой клип.

Може да направиш някаква томбола за абониралите се. Нищо не ти коства да дадеш някаква награда, която не струва толкова много пари, но с надеждата да спечелят може да се абонират доста хора. само че тази награда трябва да я обявиш някъде, където ще я видят достатъчно хора, защото иначе ще се обезсмисли.

Разбира се, най-важното е клиповете ти да са оригинални и полезни. Ако качваш нещо, които всеки ги знаеи има хиляди клипове подобни на твоите, естесвено че никой да си губи времето с тб.

15.   Аз съм правил клипове за софтуер. При мен ''продукта'' беше безплатна Уин7 система , която се сваля безплатно от Майкрософт с помощта на един дребен скрипт (хак).

Стигнах до 50 000 гледания и един ден ми блокираха клипа :p Та извода е, че трябва да предложиш нещо, което хората търсят редовно.

На второ място трябва да напишеш добро заглавие, описание и т.н за да те отразят търсачките. http://keywordtool.io/ много е полезен, но не прекалявай със думите. Копирай само тези, които са свързани с видеото.

Ииии, брато, късмет в начинанието!

17.   Човек и ти си като мене. Бях почнал да сниман, но само двама мои приятели ме гледаха. После имаше и други проблеми и си изтрих двата клипа, но няма да се откажа. Искам да снимам и да забавлявам хората и себе си. Не се отказвай и ти! Това е изкуство, което тъкмо почна да завладява сърцата на 1 милиард души. В България има около 1 милион зрители на Youtube, които ше те гледат. Успех.

20.   Амии, почти всеки 2 човек прави гейминг видеа, доста mainstreem, но щом си решил, няма да те спирам. От твърде малко време имаш канал, няма как да стане мигновенно популярността. Аз например имам ютуб канал от 2 год. и нещо, но станах наистина популярна преди около 10месеца. Трябва да си търпелив. Не качвай по 10 клипа на ден, но и не допускай да не си качвал повече от месец. Поставяй тагове на клипа си, актуални и търсени спрямо тематиката му. Съобразявай се с авторските права на музика, която ползваш, за да не може клипа да бъде блокиран или изтрит, защото при доста нарушения трият канала. Казвай на приятели, пиши в групи, другите преди мен са ти дали доста хубави съвети. Успех в начинанието!!!

21.   Здравей.
Минала е една седмица. Всеки един влогър е започнал от нулата. Продължавай да снимаш видеа и ще видиш как скоро ще имаш абонати, харесвания и коментари. :) Всеки си има своите интереси- някои обичат да гледат клипове за игри, други за грим, за влогове и т. н. Така че не се отчайвай и продължавай да снимаш. Не се предай и продължавай да мечтаеш и ще видиш как ще ти се получи. :) ;) Ако искаш напиши как ти се казва ютуб канала и аз ще се абонирам за теб.
Пожелавам ти успех за напред.

23.   Ами де що има платформа за споделяне на видео - тя е наводнена и ПРЕЗАДОВОЛЕНА от видеа на гейминг тематика. Сигурно се състезаваш с още 5 000 000 влогъри дето споделят АБСОЛЮТНО СЪЩИТЕ ВИДЕА като твоето.

За да си гледан трябва да си уникален, в клипчетата от игри вече няма НИЩО УНИКАЛНО, по простата причина, че всеки ги качва.

Аз лично вече такива клипове умишлени ги пропускам, защото са ми банални, да не говорим да ставам абонат :)

Измисли нещо оригинално и канала може да потръгне.

24.   Забавлявай се и прави нещо смислено вместо да си губиш времето в Интернет!

25.   Не прави гейминг видеа. Вече никой не ги гледа. За 1 седмица няма как да стане аз снимах повече от 2 години и събрах едвам 80 абоната.

26.   Недей просто да снимаш геймплей в YouTube. Хората не гледат просто геймплей, а трябва да забавляваш хората с нещо. В момента аз лично гледам истории и сатира клипове. Никой не гледа просто геймплей, а гледат някакви забавни геймплей клипове на indie игри които са нещо ново, но вече има достатъчно хора които правят геймплей клипове и просто ти ще си поредният. Замисли се какво ще ти хареса на тебе да гледаш :)

27.   Например записвай ТВ предавания и ги качвай - по твой избор. Те получават много гледания. Да, не е оригинално, но става!

Също така, може и документални филми... свалени от Zamunda :D ;)...

Успех!

28.   Искам да попитам вижда ли се кой ти е гледал видеата в Youtube и кой се е абонирал за канала ти?

29.   Абонаментите се виждат през YouTube Studio, а иначе може да виждаш от кои държави са гледани видеата ти, но също така и много други статистики - пак от Studio.
https://studio.youtube.com

30.   И аз се занимавам с влогърство от 1 г и имам 7К абонати от клипове с вип брадър - мои клипове и тн . все някога ще стане и при теб .

31.   Намерете си някаква сериозна, истинска и доходоносна работа и престанете да се занимавате с простотии... На всички им е писнало от ГЕЙмъри, инфлуенсъри, влогъри и тем подобни безделници.. Мисли обективно, в България почти нищо не можеш да изкарваш от YouTube, не слушай сульо и пульо какво ти приказват докато те излъжат да си купиш курса или книгата им за успешен бизнес, генериращ 100к на година. Дори и да натрупаш много абонати и да си изкарваш едни 1-2 хиляди лева на месец всяко чудо е за няколко дни.. ще те гледат 2-3 години и до там, докато не излезе следващия като теб. След време ще осъзнаеш че реално нищо не си работил, не си осигурен, няма как да взимаш пенсия, защото до 35 годишен си се занимавал с такива простотии и ще се чудиш какво да правиш. Всичко, което съм написал го взимам за пример от познат чиято "инфлуенсърска" кариеса се разви по точно този начин и естествено по мои впечатления.

32.   Номер 31, иди това го кажи на Емил Конрад и на Слави
The Clashers и на Айдебг! Те безделници ли са? Почти цяла България ги гледа! Знаеш ли колко хора забогатяха от YouTube? Всичко може да направиш, ако имаш акъл. С честен труд, нищо не се постига с огромна болка го казвам.....

Темата ти е стара, не знаем какво е станало с теб, но не се отказвай, свържи се с някой от тях, може да ти помогнат, или поне да ти дадат съвет! Времето се променя, професиите също! Докато работиш за друг, все ще си беден.... чуждия човек, ще ти дава пари колкото да си платиш сметките, и това е! Но ако си намериш пътят, ще си много добре. Свържи се с някой успял-надежден, и ти пожелавам късмет!

33.   Явно много се изпростяли като нация,след като този олигофрен Емил Конрад някой го гледа.

34.   До 32

"Свържи се с някой успял-надежден, и ти пожелавам късмет! "

Аз ще ти дам следните съвети:
- Намали си егото.
- Спри да си мислиш, че можеш да емулираш чуждия успех. YouTube е пренаселен и повечето нови звезди са добре позиционирани маркетингови проекти, а не хора. Ако го разбираш, добре. Ако не - не мога да ти помогна.
- Трябва да намериш това с което можеш ТИ да си полезна и да изкарваш пари.
- Винаги трябва да полагаш труд в правилната насока, не просто да е "честен и усилен".

36.   До автора на темата,
Ютуб ( Youtube) свалиха, два акаунта, които направих.
Първия имаше над 160,000 преглеждания. Причината да го махнат, била, че съдържа голотии и подобни. Това пише: Your account has been terminated due to repeated or severe violations of our Community Guidelines on Nudity and Sexual content. YouTube is not the place for nudity, pornography or other sexually provocative content.

Втория пък бях качил документални филми от втората световна война и един с Мишел Уелбек и един за храна. И той е свален: Spam, scams or commercially deceptive content are not allowed on YouTube.
Написах им, че има и други видео портали и канали.

А сега малко информация за Ютуб (Youtube). След 2014 година, изпълнителен директор е Susan Wojcicki (Сюзън Уоджиски) – полска еврейка. Майка й (подчертано) е руска еврейка -Esther Wojcicki (Естер Войчицки) .
Едва ли може да има учудени, че има филтриране на информация. Евреите искат само тяхната да я има.

37.   Още инфомарция за ютубе (Youtube). От 2006 година е собственост на Гугъл. Google
Google е собственост на Ерик Емерсон Шмид, Сергей Брин и Лари Пейдж.
Има и един индиец.

Ерик Емерсон Шмид – Евреин. Майка му (подчерано) е еврейка мигрант от Германия, се казва ELEANOR SCHMIDT.

Сергей Брин – съпруг на Anne Wojcicki (Ан Войчицки) и син на евреи емигранти от Русия, Михаил и Евгения Брин (Mikhail and Eugenia Brin). Майка му Евгения е научен работник в НАСА.

Лари Пейдж – еврейн. Майка му (подчертано) e еврейка на име Глория Уайнстийн (Gloria Weinstein-Page), фамилия подобна на тази Харви Уайнстийн.

Интересна книга е Sergey Brin, Larry Page, Eric Schmidt, and Google с автор Corona Brezina.
(Интересни са и другите книги от същия автор)

За собственика на фейсбук има ли смисъл да се търси информация? Цукърбърг?

39.   37... и какво, като са с еврейски произход? Много са ми смешни тия внушения, като се почне с изреждането на еврейските корени на някой успял във финансов аспект. Демек, сещай се - мошенник.
Приемете, че този народ има вроден бизнес нюх, хората се подкрепят и са общност, а не се ебават така, като половината и повече свят.

Към автора - стегни се, не слушай такива, на които все някой им е виновен за неуспеха в живота. Вярвай и развивай това, в което ис добър и ти е интересно.

40.   До всички-когато си изтегля някоя игра, но не знам стъпките, които са задължителни за преминаване в друго ниво (най-често това е да се съберат определен брой предмети-било снимки или документи), но тъй като често пъти съм в небрано лозе, търся геймплея, което ме улеснява, тъй като и самия играч търси навсякъде, докато намери предметите, даже гледам клипа отново или се връщам пак на същото място, където играчът е намерил скритите предмети, за да мога да ги намеря по-лесно, а не да се лутам и да не мога да намеря нищо, а щом съм събрал вече достатъчния брой предмети, това вече е предпоставка за преминаване в следващото ниво на играта! Така че тези клипове са от толяма полза за всеки, който започва нова игра и тепърва се запознава с обстановката и с всичко останало в нея! Напълно подкрепям автора!

41.   Кажи си канала тука историята ти има повече преглеждания