Споделена история от Тинейджърски

Подиграват ми се и ме игнорират , защото съм по различна !!!
Здравейте, аз съм 15 годишно момиче, от среден голям български град. За първи път се реших да пиша в сайта, макар че го обмислях отдавна. В класа ми всички слушат хип хоп и РнБ, рок музика, и така. Но въпросът е, че моят музикален вкус е по различен. Обожавам гръцката и сръбска музика. Любимите ми изпълнители са Василис Карас, Никос Вертис, Сакис Рувас, Йоргос Мазонакис, Кети Гарби, Деспина Ванди, Анна Виси, Ели Кокино ; Цеца Величкович - Ражнатович, Лепа Брена, Драгана Миркович, Индира Радич. Проблемът е, че заради по различният ми музикален вкус, ако не всички, то поне повечето ми съученици ме избягват и игнорират, а понякога дори ми се подиграват. На няколко пъти се е случвало дори да ме набият. Не мога да завържа контакти и познанства, да си създам приятелства. Моля ви за помощ - как да се справя с така създалата се ситуация, и настоящето положение? Предварително много благодаря на всички коментирали за помощта!!!

Коментари

1.   Здравей мило момиче!
Първо искам да ти кажа, че никой няма право да те осъжда заради вкуса който имаш, заради това което си. И какво от това че слушаш гръцка или сръбска музика? Все пак е вид музика и всеки трябва да прави това, което иска. Живеем в 21 век все пак. Това което искам да те посъветвам е да не се променяш заради някакви мухльовци! Бъди това което си! Продължавай да си слушаш това, което харесваш и не им обръщай никакво внимание. Знам трудно звучи, но когато някой от тях започне да те дразни си сложи слушалките в ушите и пълен игнор :) Те като видят, че не се връзваш на обидите им, ще им омръзне бързо и ще спрат ;) гарантирам :) А затова че те бият, най-добре се обърни към някой от твоите родители и заедно поговорете с госпожата и родителите на тези, които те тормозят, защото абсолютно никой няма право да прилага какъвто и да е тормоз върху теб! Освен това, ако не ме лъжат сметките :Д, вече си в седми клас и след една година ще си в напълно нов клас, лишен от такива идиоти. Ще си намериш и нови приятели с които да слушате тези песни :) Вярвай ми! Надявам се, че съм ти помогнала. Стискам палци всичко да е наред! Успех мила :)

2.   Спокойно.... И ти ги отбягвай. Просто не им обръщай внимание. Можеш и да им кажеш:
-Ако щете ви се присмивайте, но аз си харесвам тази музика и това няма да се промени.
Може и да отидеш на психолог, да споделиш страданията си и той/тя ще ти каже какво да правиш
Дано да преодолееш проблема си!
Успех

3.   Премести се в паралелка с предимно чалгаджии. Тогава ще си сред свои и дори може да блеснеш.

4.   Хах, еми какво да ти кажа... Аз винаги съм слушала рок и метъл, не обичам чалга, сръбско или гръцко :д обаче покрай мен повечето хора точно това слушат. Да, не сме на 15 години за подигравки, големи хора сме, но и в ученическите години не сме се подигравали за това кой каква музика слуша. Случвало се е, но по-скоро като на шега. Не знам... явно злобата в днешните тийнеджъри е много по-голяма, отколкото по моето време. Но това пак не пречи да си слушаш каквото си искаш, не виждам какъв е проблема за твоите съученици. Лично аз познавам много интелигентни и сериозни хора, които обичат чалга, но пък не отричам, че има и много големи простаци от тях. Всичко е индивидуално. Не отдавай чак толкова голямо значение на такива подигравки, слушай каквото ти харесва, забавлявай се :)

5.   Ами не си споделяй музикалния вкус и готово.

6.   Като за начало мога да ти кажа да не се променяш заради другите, за да бъдеш като тях. Няма нищо лошо,че обичаш сръбска и гръцка музика.Аз съм почти като теб - почти всички мои съученици от класа ми слушат чалга, но не и аз. Слушам най вече поп, рок и метъл.Единственото,което мога да те посъветвам е да ги игнорираш-когато ги игнорираш ще видиш,че няма да ти обръщат повече внимание и ще те оставят на мира.Опитай се да потърсиш приятел/и със същите сходни интереси като твоите и ще видиш как повече няма да ти пука за съучениците ти от училището ти.Надявам се да съм ти помогнал по някакъв начин. :) Пожелавам ти успех! ;)
Момче на 14г

7.   Здравей! Тези, които не те харесват са пълни глупаци и не разбират от музика. Аз също харесвам гръцката музика. Все някога ще се намери някой, който да харесва същия стил музика, не се притеснявай и не губи надежда. Не се променяй и не сменяй стила, който слушаш, за да се харесаш на някого. Не се поддавай на тормоза и стани малко по - груба, не им позволявайте да те тъпчат и бият. Научи се да се защитаваш физически и психически. Пожелавам ти късмет и не губи надежда!

8.   Незрели пубертети! Само такива съдят хората по музикалните им предпочитания. И аз не съм фен на хеви метъла да речем, но няма да тръгна да подминавам или подигравам някого заради слушането на този вид музика. Музиката е това, което ни кара да се чувстваме добре, нашето убежище в този враждебен свят. Тя не ни прави по-лоши хора, както и рисуването не го прави, нито пък жанра, в който твори един писател. Пораснете, мишоци! Не всичко в този живот служи, за да се изтъквате като супер хора, комплексирани лигльовци такива!

9.   Бих те посъветвала да не ти пука от мнението им, но щом се е стигнало до бой... Ако нещата продължават така, оплачи се на директора или на някой учител. Не е за вярване до къде може да се стигне днес само защото хората имат различни вкусове и предпочитания...

10.   Започни да слушаш и ти RnB, рок. Все ще харесаш нещо и ще можете да си говорите.

11.   4 Зависи на какви идиоти си попаднала

12.   Номер 8 само хеви метъла ли не ти харесва или метъла от всичките му над 100 разновидности?
До авторката: за подигравките и посегателството непременно трябва да се обърнеш към родителите си, класния ръководител, ако е необходимо и към директора. Никой няма правото да те удря или подиграва, заради личните ти предпочитания и не си длъжна да слушаш нещо, което не ти харесва, само защото другите го слушат.
И си намери компания, която споделя твоя вкус. Не е задължително да дружиш с класа си.
Войната на музикалните предпочитания никога не съм я разбирала.

Black Sabbath

13.   Ако нещо по-сериозно се случи (например пак да ти посегнат), потърси помощта на директора, а ако и това не стане, смени училището и започни на чисто :) Не те съветвам да си променяш стила на музика на сила, защото това никога не е правилно. Щот гръцката и сръбската музика ти харесват, НИКОЙ НЯМА ПРАВО ДА ТИ СЕ ПОДИГРАВА ЗА ТОВА.

15.   Вижте - покрай тях естествено, съм чувала какво слушат, и както във всеки стил естествено, има много хубави, дори някои наистина уникални неща, които ми харесват, но просто като цяло това не е моята чаша чай, така да се каже. Няма какво да се лъжем - все пак искаме или не, за добро или за лошо, колкото и да ни или да не ни харесва, сме си на Балканите, и това си е нашата музика, която си ни е просто вродена. Просто си ни е във вените и в гените.

Авторката

16.   Щом те бият говори с вашите да те преместят в друго училище и започни там на чисто от есента. В това очевидно нещата няма да се получат и ще продължаваш да си нещастна

17.   И aз слушaм рок, но ми е все едно кaквa музикa предпочитaт други. Единствено бих се вбесилa, aко ме принудaжвaт дa слушaм и aз музикa, която не ми хaресвa или дори ми е противнa. Ти кaк си я слушaш тaя сръбскa/гръцкa музикa? Със слушaлки или сa принудени и други дa я слушaт? Aко не сa принудени дa я слушaт и те, не бихa имaли никaквa причинa дa се дрaкaт с теб.

18.   Така - държа да отбележа, че винаги когато покрай мен има други хора, се съобразявам с тях, и си слушам музика на слушалки. Позволявам си да слушам не на слушалки, само когато съм си сама вкъщи, никога на публично място, било в училище, или където и другаде да е извън вкъщи, така че мога да уверя, че не това е причината. Иначе -често посещавам посветени на сръбската или гръцката музика вечери в заведения и клубове из града. Посещавала съм концертите на Йоргос Мазонакис, Ана Виси, Василис Карас, Деспина Ванди ; Цеца Величкович, Индира Радич, Драгана Миркович и Лепа Брена в България. Така че, може да се каже че съм видяла и чула на живо повечето от любимите си изпълнители, и в такъв случай, честно казано, наистина не би трябвало много да ми пука от тяхното мнение и заяжданията им, но все пак определено не е приятно. Особено като знам, че ще трябва да ги изтърпя, ако продължава така, още няколко години до завършването на гимназията. Ясно е, че след това едва ли ще се видим повече. Я веднъж на 10 години, я не, така че не виждам и не разбирам, честно казано, какъв толкова им е проблема с мен, при положение че не съм си налагала мнението и предпочитанията си???

Авторката

19.   От БГ изпълнителите обожавам Глория, Анелия, Преслава, Емилия и ДесиСлава, и съм била на доста техни участия в нощните клубове из града. :3 :3 :3 Но все пак си слушам и предпочитам най най най вече сръбско и гръцко. ;) :3

20.   Мила авторке - с изказването си под номе 15, разбирам, защото не те харесват. Да каже, на някого, че едва ли не му е отредено, да слуша такава музика е просташко до няма и къде. Въздържай се от подобни коментари, защото рискуваш тотална социална изолация, дори и от хора, споделящи вкусовете ти, но не и възгледите. Ако си изцепила подобна глупост, забрави, повече някой, някого, до завършването, да ти обърне внимание. Ще те мислят за надъхана елитистка.
А и още нещо - ти си на 15. Не знам за едно "посветено на сръбската музика" заведение, в което да не се продава алкохол. Следователно, ти работа там нямаш, поне още 3 години. Успокой се малко и прави, каквото трябва да правиш в училище - да учиш. Не да слушаш музика на слушалки и да си отстоявате с връстничетата музикалните вкусове. Дали те харесват или не, е все тая. Това не е целта на образованието ти.

21.   И аз бях като теб само че без сръбското и гръцкото. Аз слушах евроденс докато останалите слушаха предимно чалга и се подиграваха на моя стил музика. Не че обръщах внимание, обаче класа ми бяха смеска - българи и 7 8 турци. Повечето не ги интересувало какъв стил музика харесвам и нарочно ме дразнеха, като си позволяват да говорят зад гърба ми, но преживял съм го някак сега ми се извиняват, като че ли това се е забравило, но аз не мисля така.

23.   Вижте -да не мислите , извинявайте много , че съм единствената непълнолетна , посещаваща нощни заведения ??? Ако е така - мога да ви кажа , че много, ама много жестоко грешите и се лъжете . Относно слушането на музика - става дума за междучасията , естествено , когато не виждам какъв е проблема да си пуснеш малко музика ??? То малките междучасия са по 10 минути - време за две , най много три песни . Айде голямото е половин час вече , повечко време . Че по време на часовете не трябва да се разсейваш със странични занимания , е ясно , но мисля че в междучасията поне , имаш право да се занимаваш с каквото си поискаш .Относно споровете по въпроса за музикалните предпочитания - явно винаги ги е имало , и честно казано , винаги ще ги има . Не знам дали по ваше време е било така , но поне откакто аз се помня , го има това .

Авторката

24.   Що се отнася до изказването ми под номер 15 - ами нима не е вярно, извинявайте много? !

Авторката

25.   Не им обръщай внимние на тези глупаци. Те очевидно имат чалгарски манталитет.

26.   Нима си мислиш, че няма 15 годишни, взимащи хероин ? Това не го прави правилно. Повечто, които започват рано с кръчмите, не свършват на добре. Просто личен опит с бисвши познати, които на по 25 са се пропили.
И не, изказването ти под номер 15, не е вярно. Нещата не работят така. Просто е висша форма на обида, да го твърдиш това. Човек сам решава и избира вкусовете си. А ти се натискаш, да налагаш своите. Затова не те харесва никой. Затова не те харесвам и аз. Затова няма да те хареса никой. По чалготеките, ще те мислят за "яко парче", защото си още млад и свежа, но като минеш 22-3 години, с толкова пушене и пиене, вече няма да си им интересна. Ами това е. Успех в следващата учебна година. Дано не бъдеш такъв дразнител за всички.

27.   Разбирам какво ти е! При мен също е така, подиграваха ми се, че слушам к-поп, но аз изобщо не им обръщах внимание! С времето се изтърка да се подиграват и спряха, даже няколко момичета ме помолиха да им пусна малко от моята музика. Никой не може да те съди какво харесваш!

29.   Божееее. Вкуса на музика предизвиква бой дори леле.. Баси поколението сме чесно. Ужас. Кажи на директорката или се оплачи на вашите не стой така. Това е сериозно. Днеска те бият утре ще вземат да те отвлекат някъде. Горкото момиче. Направо пълен ад, аз бих се оплакала на класния, в твоя случай миже и класна. Успех. Дано да се оправят нещата.
-Fliffy.