Споделена история от Тинейджърски

Обезкосмяване
Здравейте, момче на 18 години съм и търся съвети за обезкосмяване по гърдите и корема. По принцип не ми пречат космите просто съм забелязал, че много малка част от връстниците ми имат косми там и това ме кара да се чувствам некомфортно. Не искам да ги бръсна, за да не стана като Чобака, а доколкото знам епилаторът и колата маска са ефективни, но са болезнени за мъжете, защото космите ни са по-твърди.

Коментари

1.   Стисни зъби 2-3 пъти за кола маска и после може да спреш да ги махаш, тъй като ще станат по-тънки. За по-сигурно отиди при козметик.
Ако имаш финансовата възможност, фото епилацията е добър вариант, но трябва внимателно да провериш къде я извършват качествено.

2.   Има депилиращи кремове, които нанасяш и космите "падат".. повечето

3.   Кола маската е най-добрия вариант и не е болка за умиране.. Все пак си мъж.. Боли малко повече от татуировка поне според мен.. Като дори не е болка, а просто временно парене.. Отиди на козметик и опитай.. Нищо няма да загубиш.. :)

4.   Може да пробваш да ги премахнеш с депилиращ крем. Аз ползвам на "Елея". Струва около 3. 50лв. и може да си го купиш от Кауфланд или Лили дрогерия. Ако окосмението в тази зона при теб е по- твърдо (примерно от бръснене), може да се наложи да си вземеш и два крема, а също имат специфична и леко неприятна миризма. При мен обелват и горния слой на ноктите, затова може да действащ с ръкавици за еднократна употреба, а може и да не се случи при теб.
Чувала съм и за депилиращи спрейове, но цената им е по- висока и не съм ги пробвала лично.
След честа употреба на депилиращи кремове при повечето хора окосмението изтънява. При мен значителна разлика имаше след третия път, но мисля че при всеки е различно.

Black Sabbath

5.   И за жените е болезнено, как да не е, трай, бабо за хубост се вика.

6.   Няма от какво да се притесняваш, аз съм на 19 и имам доста косми по гърдите и корема... :D Но щом си решил - има добри депилиращи кремове специално за мъже - мажеш се с крема и чакаш 5-10 минути и после с една шпатола се премахват крема и заедно с него и космите.
Космите не стават твърди и дебели, но пък трябва да се прави през няколко дни, за да си идеално гладък.
Успех!

7.   Ако, имаш финансови възможности: Лазерна епилация! С една приятелка си направихме процедурата на подмишниците, а аз и на бикини линията... Като цяло съм доста доволна, вече минаха няколко месеца и пак се появява по някой косъм, но е много по-добре от преди. Ако, искаш, можеш да питаш в твоя град. Аз съм от малко градче и тук си правих подмишниците и не мога да кажа, че съм недоволна от обслужването.
Друг вариант е, да отидеш на козметик и да ти ги махнат с кола маска. Не боли-нетърпимо! Болката е за секунди и след това малко дразни докато се успокои кожата! Много по-лесно и безболезнено от колкото с епилатор в къщи!
Краен вариант е да питаш сестра си или майка си да ти ги дръпнат с ленти или кола маска.

8.   Депилиращи кремове! Това му е майката.

9.   Както казва N:7 иди на кола маска няма да умреш от болката. Аз ходя на кола маска и съм доволна и също съм от малък град. А за лазерна епилация е скъпо, но ако имаш финансова възможност става. Ако се решиш да отидеш при козметик трябва да кажеш на родителите си. Все пак не прави нищо против тяхна воля.