Споделена история от Тинейджърски

В грешната компания ли съм?
Аз съм момче на 14 години и ще бъда 8-ми клас. Вече повече от година "движа" с една компания или по точно приятелите ми са в нея. Миналото лято аз и приятелите ми почнахме да излизаме в двора на училището. Там обаче имаше и други хора които ходеха да ритат там всеки ден. С времето и приятелите ми почнаха да ритат с тях и станахме една голяма компания. Повечето хора ги познавах и преди това но просто не бяхме толкова близки(не, че сега сме) обаче има един човек който ще го кръстим Иван. Та Иван е на 18 и ми беше много странно, че се размотава с деца на 13-14 като нас. Явно просто си нямаше други приятели. Проблемът е, че той не ме харесва. Винаги ме игнорира и въпреки, че се "знаем" от около година никога не сме си разменяли и една дума. Той идва всеки ден аз също обае просто не съм му приятен поради някаква причина. Не знам защо е така, но е така. Въпреки, че повечето хора там са ми познати той и няколко други не ме харесват и не искат да съм там. Предполагам, че защото не харесвам футбол. Никога не съм бил от хората които, ще отидат и ще прекарат целия си ден в ритане. Понякога играя обаче не съм добър и не ми е интересно. Интересувам се от други спортове. Също така и момичетата там въобще не им дреме за мен. Винаги ме игнорират почти никога не говорят с мен и сякаш ме отбягват. Не, че ме интересува много точно за тях обаче самото чувство да знаеш, че момичетата не искат да са близо до теб е гаден. Не бих казал, че съм грозен и съм в много по добра физическа форма от много от хората там, не обиждам никого, не съм досаден. Също така има и група в месинджър в която сякаш има правило да не съм вътре. Винаги когато някой от по-близките ми приятели ме, почти веднага някой ме маха а има хора които почти не идват почти никой не знае обаче са вътре. Когато приятелите ми ме питат зашо не излизам по рано аз им казвам, че понеже няма смисъл аз да седя на пейката докато другите играя а и без това те не ме искат тук. Винаги ми казват, че това не е вярно обаче аз го усещам. Какво да правя. Да зарежа приятелите ми които познавам от 1-ви клас заради онези които ме мразят или да продължа да ходя там и да си седя сам на пейката през повечето време?

Коментари

1.   Ти нямаш място там.. Изолиран седиш.

2.   Не знам ако си от онези напомпаните с блестящите личица, сигурно те мислят за п*далче. А ако си истински интелигентно момче, просто приеми, че глупаците не понасят умни хора. Както и да е трябва да се държиш по агресивно, да не се даваш.

3.   Мило момче, щом не се чувстваш добре в дадена среда ти имаш пълното право да я напуснеш и никой не е в състояние да те задължи обратното. Не се влияй от факта, че това са ти стари приятели, през живота ти много хора ще идват и ще си отиват, ти също за други ще минаваш и ще си отиваш, важното е единствено ти да се чувстваш добре.

4.   Аз също мисля че не е препоръчително да седиш при тях. Аз сега също ще бъда осми клас и първо и в старото училище също се чувствах изолиран от хората там. Престанах да "движа" с тях и сега се чувствам много по-добре, защото винаги имах усещането, че трябва да оправдавам очакванията им.

5.   Намери други приятели тези очевидно не са ти толкова добри! Запиши се на някакъв спорт, който те влече там може да се запознаеш с нови хора. Няма смисъл да стоиш там където се чувстваш изолиран и нещастен. Ако пък толкова се измъчваш попитай онези какъв им е проблемът и защо се държат така с теб. Каквото и да стане не губиш нищо, ако попиташ.

6.   На твоята възраст съм и усещането да съм изолирана ми е до болка познато. Правех компромиси, излизах с хора, които може би не са ме харесвали... И сега никой не си спомня за мен, някои и името ми забравят даже :(. Няма по - ценни приятели от такива, които наистина те ценят и обичат. Не движи с тези хора, ако не са ти приятни. В гимназията ще си намериш нови приятели. Успех :).