Споделена история от Тинейджърски

Да сменя ли училището ?
Здравейте! На 15 съм, момиче съм и тази година ще съм 9 клас. В осми клас смених 2 училища. След 7 клас кандидатствах в елитна гимназия и ме приеха. След 2-3 седмици се преместих в старото си училище, в което учих до 7 клас. След почти един месец се преместих в професионална гимназия с надеждата, че там ще ми хареса и че ще си намеря истински приятели. Представа си нямате колко грешах в този момент. Там учеше почти половината от стария ми клас, които не исках да виждам повече. Не ме питайте как се нахенрих там, а новия му клас се оказа доста гаден и странен (изразявам се по- възможно най- възпитания начин на тема класа ми). Доста време бях без приятели (около 4-5 месеца), никой не се интересуваше от мен, говореха с мен само и само да им дам да препишат, а аз наивницата само и само, за да имам приятели им давах. Месеци по-късно две момичета от моя клас, които бяха приятелки се скараха и едното момиче стана моя, , приятелка". Тогава много се зарадвах, защото исках точно нея за моя приятелка, но след време разбрах истинските ѝ намерения, но вече беше късно да се скарам с нея и да си намеря друга приятелка, защото благодарение на нея нейната стара приятелка ме намрази, въпреки че в началото тя се държеше най- мило с мен и ми помагаше. Сега все още карам с лошото момиче с лошите намерения въпреки всичко. Та това е друга история. В това училище не съм щастлива, нямам сякаш свободата да бъда себе си, страх ме да не сгреша и да не остана сама отново, просто не мога да я карам там, но като се замисля да сменя още едно училище ми идва доста странна идея, а от друга страна родила съм се един път, животът ми е един и защо да го живея в тъга. Според вас какво да правя? Да сменя ли училището? Дали ако се преместя този път ще намеря мястото си? Моля дайте ми съвет. Не знам какво да правя. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Сменяй го! Ужасно е гадно да се случиш с гаден клас ще ти оставят травми за цял живот от много горчив опит ти казвам! Така като тебе със всичко което можех им услужвах давах им лист,давах им ножица и всичко което имах тогава им давах само и само да са ми приятелки. Да ама курец... щом нещата не вървят отначало няма и тръгнат. Но дано ти се реши проблема някак. А това момиче с "лошите намерения" какво иска от теб?

- Добронамерена

2.   От самото начало не е трябвало да се местиш. Изглежда, сякаш проблемът е по-скоро в теб, а не в средата ти. Щом толкова ненавиждаш сегашната си ситуация, премести се пак, но имай предвид, че няма да ти е лесно. В осми клас хората са все още неориентирани и лесно се завързват приятелства. Но в 9 вече всеки си е намерил мястото и ще ти е доста по-трудно да се впишеш. Пробвай, но се приготви психически, защото ще е доста трудно.

4.   Kakва е причината за толкова смени? Защо си се отказала от елитното училище? Защо имаш някакви свръх очаквания от околните? В клас, в който половината познаваш, пак си недоволна. Нормално ли е да очакваш, че всички трябва да мислят за теб? До този момент е трябвало да имаш своя среда-съученици, съседи, компания, познати от хобита и свободно време. Ако продължаваш по старата схема, която до момента не е сработила, ще се чувстваш още по-зле. Няма как/чисто статистически/всички около теб да са адски кофти, а ти -цялата в бяло.

5.   Ако се чувстваш нещастна в новия ти клас, смени училището си. В старото училище бях точно като теб, нямах приятели и всички ме използваха само за преписване. Усещането е ужасно. Зартова в новото училище не давай да преписват от теб или поне не на всички. Дръж се на позоция, върви с високо вдигната глава, изкарвай си добри оценки на тестовете и ще видиш как ще проявят интерес към теб. Най - малкото няма да те закачат и да те обиждат. Успех :).
*Ж 14

6.   Здравей. Не бързай да смениш училището си. Не бягай от проблемите си. Опитай се да споделиш тази история на момичето, което се е държало мило с теб отначало. Може би то ще те разбере и ще завържеш някакво приятелство с него. Относно момичето с лошите намерения, вместо да го оставиш, се опитай да му покажеш, че си страхотна приятелка. Не го променяй, но можеш да го направиш по-добро.
Дръж се оптимистично и дружелюбно с останалите, със сигурност някой може да те хареса, хората не винаги са такива, каквито изглеждат. Аз самата, преди бях по-скоро отхвърляна, въпреки че имах приятели. Но на колкото повече места ходиш и колкото по-упорита си в това да се държиш мило и да помагаш на останалите, в крайна сметка ще си намериш приятели. Може би, отначало несвикнали да бъдат мили с тях, могат да те нараняват и да не ти се доверяват, но ако си упорита, накрая всичко ще се нареди.
Надявам се да съм ти била полезна. Бъди себе си, забавлявай се, усмихвай се.
И никога вече не казвай, че нямаш приятели. Защото аз съм ти приятелка.
Успех!
Е.

7.   Момиче, ти си в клас, за да получиш добро образование. А не да си търсиш приятелки. Това гледай-къде щи получиш добро образование. Вероятно в елитната гимназия, в която си била. Това е важното. Няма гаранции, че където и да отидеш ще си намериш приятелки. Насила хубост не става. Може да ги намериш в съседите, на езиков курс, на спорт и т. н. С истинските приятели човек трябва да си пасне, то не става по поръчка. Върни се в елитната гимназия и учи. А приятелите ще се появят, не се безпокой.

8.   Като ви чета излиза,че всички са се чувствали зле в училище,били са използвани и никой не е искал да им бъде приятел?На мен ми е съмнително-или днешните деца поголовно са станали изроди,или тук пишат само аусайдери.Всеки човек би трябвало да има поне 2-3 приятели ,с които да си прекарва времето и да може свободно да се вписва в друга среда.За да става това,което описвате ,излиза,че по някаква причина не сте приятни на околните и адски много ви личи,че сте жертви.И държейки се като жертви,привличате хора ,които да ви тормозят. Дете на годинка -две вече има приятелчета по детските площадки и има нюх как да си играе и сприятелява.

9.   Извинявай номер 8, но не си прав. Не живеем в такъв розов свят, че всеки да си има верни приятели още от 1-2 годинки. Има много хора, които са различни от другите, а различията не се толерират. Зависи и в каква среда ще попаднеш. Може да има 1 човек от целия клас, който да настройва другите срещу теб, да разпространява неверни слухове, да създава интриги зад гърба ти... В такъв случай как ще си намериш приятели? Има хора, които не оценяват човек по характера му, а по външния му вид и често много хора биват отхвърляни заради недостатъци в себе си, от които не могат да се отърват. Истински приятели се намират страшно трудно и е по - добре да си без никакви, отколкото с няколко, , приятели'', на които им е все едно дали си с тях или не.