Споделена история от Тинейджърски

Нов телефон
Здравейте! Момче съм и съм на 15. Родителите ми не са от най-богатите, но не сме и бедни, даже бих казал малко над средното положение. Проблемът не е сериозен или кой знае колко важен... Става въпрос, че искам нов телефон, понеже родителите ми купиха нов зимата на 2014. Телефонът е Самсунг-S4. Хубав телефон, но екранът му е счупен и почва адски да бъгва. Искам Huawei p10-главно заради камерата и паметта. Може ли съвет как да убедя родителите ми да ми го купят. Моля без хейт! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Няма смисъл от скъп телефон, след като си успял да счупиш екрана на този, ще успееш и на друг. Сигурно искаш скъп телефон с хубава камера и памет, за да снимаш себе си и да играеш игри. Аз съм със samsung galaxy a3, в калта съм го изтървала, на камъни е падал и все още здрав, с леки надрасквания. Имам около 20 допълнително изтеглени приложения, 80 песни, 1000 снимки и още 20 % свободно място.
И все пак трудно ще ги убедиш,аз ги поставих пред свършен факт. Поръчах телефона от сайт и изчаках баща ми да получи съобщение, че поръчката ще пристигне след час. Така разбраха, но платиха, това е важното.
момиче 15

2.   Брат ми си взе Huawei P10 и телефонът е много хубав, върши перфектна работа, а както и ти каза камерата е много добра. Та по въпроса доколкото разбирам вие имате тази възможност (за закупването на телефона) и мисля, че няма да е трудно да ги убедиш. Аз убедих нашите сравнително лесно, казах им, че искам нов телефон и тъй като се справям добре в училище и изкарах добри оценки на НВО, те се съгласиха. Тъй че според мен ако не си от най-големите зубъри с шестици и медали, 2-3 дни преди всъщност да поискаш телефона, помагай на вашите смисъл отиди да помогнеш в работата на баща си, измий чиниите, изчисти дома ви докато вашите са на работа, сгъни прането, сготви вечеря и т. н. Няколко дни така изненадвай вашите и тогава им обясни за телефона, но го направи така че да изглежда в тяхна полза да ти купят телефон. Например разясни, че телефонът ти е счупен и бъгва, след това обещай, че ще се справяш добре през новата учебна година, ще помагаш в домакинството, ще дадеш от спестяванията си ако счупиш телефона и още такива неща ( поукраси малко). Ако тези неща не сработят направете някаква сделка като "Ако ми купиш телефона, аз ще почиствам стаята си всяка седмица". И най-важното помоли ги в подходящ момент например след повишение в работата.
Дано да съм помогнала. :*
Момиче 14години
МАК

3.   Защо просто не им кажеш, че и ти ще им помагаш за сумата. Аз съм момиче на 16 и в момента навивам тате за кросов мотор или АТВ. Събрала съм около 600-700 лева за ами... 4 месеца. Събирай и ти. В момента мрънкам за поне 150 кубика атв. Мрънкай и ще получиш.

4.   Помоли ги.

5.   За какво ти е толкова скъп телефон? А това с шестиците ми се струва глезотия, и аз имах 6-ци на НВО, ама като няма възможност, да ми купуват ябълка ли? Взеха ми Lenovo Vibe C и е много добър, но пък аз си харесвам Леново и вярвам на марката въпреки недостатъците, естествено че и аз искам ябълка, защото са най-добри, но не може и се доверявам на Леново, защото ми харесват. Други телефони - Алкател ми харесва, но имат слаба батерия, а пък Хуауей - Не знам, P10 е нов, нямал е време за маймунджулъци :D Взимай си телефон поне на 1 година, за да намериш отзиви. Защото S7 на Самсунг уж беше хубав, ама почна да гърми, нали. Затова чети.

6.   Нямам представа колко струва желаният от теб телефон. Аз имам iphone7 и сигурно е доста по-скъп от този телефон, който ти искаш. Нашите не са богати изобщо, живеем с баба и дядо в един тесен апартамент и дори нямам своя собствена стая. За iphone трябвашв да им мрънкам сигурно 2,3 години. Доста плаках, доста давах обещания за училището и така нататък. Кажи им и ти, че искаш нов телефон и им обещай че ще си добър в училище и бъди по- тих от водата и по-нисък ит тревата както се казва. Аз не спазих много от обещанията си ноо това е друг въпрос. :D Не, не казвайте че не уважавам родителите си или съм невъзпитана защото не е така. Хубав ден и дано да ти купят Huawei. Поздрави от 15 годишна тийнейджърка