Споделена история от Тинейджърски

Пристрастена към телефона
Здравейте! Момиче на 14. Проблемът е, че прекалено много време се занимавам с телефона си. Винаги щом седнем някъде с приятели, първото нещо, което правя е да си изкарам телефона. Когато се преместих в ново училище миналата година и не се познавах със съучениците ми, забивах на телефона през междучасията, понякога дори и в час. Всеки ден взимам телефона веднага щом се събудя и преглеждам докато не изляза навън. Ям с него, до тоалетна отивам с него, само дето не се къпя с него. :D До скоро четох една книга и не стоях толкова често на него, но когато свърших с нея пак започнах да съм на него. Дори и да няма нищо интересно на него пак търся какви ли не неща. Може да се каже, че през по голямата част от деня съм на него. Ръцете ми са свикнали да скролват и цъкат. Започвам да чета нова книга, но все пак не би ми помогнала напълно. Искам да го използвам колкото се може по-малко. Мисля да си купувам списания, може да споделите кои на вас ви харесват. Други идеи?

Коментари

1.   Ами изключваш телефона, слагаш го в някой шкаф и си живееш живота. Ако ти трябва за повиквания, изключи поне интернета. Има толкова много неща, които можеш да правиш без телефон... Книгите и списанията са добра идея, излизай навън, захвани се с някое хоби, сготви нещо :Д, научи се да правиш нещо ново... Просто забрави за телефона и няма да имаш чак такава потребност от него.

2.   За съжаление - не си само ти.. 90% от поколението ви е такова.
Притеснявам се искрено, че когато станете завършени индивиди няма да знаете какво да правите като се срещнете. Няма да общувате нормално, няма да образувате двойки/връзки. Изглежда нацията/цивилизацията ни е обречена... Ще се размножават само араби, мюсюлмани, хлебарки и всякаква друга измет.
Образованите хора ще си живеят сами, или с телефоните, докато измрат...

3.   Чети книги ( и английски) на телефона. Сложи си уроци, речници и друга полезна информация и учи от телефона. Гледай обраозвателни клипове на телефона. За какво ще се употреби едно нещо зависи от човека.

4.   Намери други занимания, нещо което ти харесва. Ще прозвучи гадно, но аз хващам телефона за да избягвам хора, дори е имало случай да се правя, че говоря по него. Ако човека отсреща ми е интересен, не се сещам за телефона. Не бива да се пристрастяваш! Чети, рисувай, спортувай, гледай филм и т. н.
Успех!
-... АК

5.   Получава се така, защото онлайн имаме връзка с нашите приятели.

Единствения начин да се излекуваш от тази "болест" е физически да си с тях.

6.   За списания БРАВО на мен лично ми е най-интересно. Грация също не е лошо. Иначе моят съвет към теб е да си запълниш времето до край. Аз също имам такава зависимост като твоя и аз също си вадя телефона веднага щом седна някъде. Прояви се точно като трябваше да кандидатствам и тогава ходех на училище първа смяна до към 1 и после към 3 отивах на уроци по различни предмети и се прибирах към 9 и исках да се навечерям и да гледам някои сериал и в 11 вече си лягах и бях като пребита. изморена. Така нямах никакво време за телефона си и вечно ми беше батерията на 100 процента. Запиши се на някакъв спорт или нещо което ти обичаш. за да нямаш свободно време за телефона си.

8.   Напълно съм съгласна с номер 3. Или го използвай за нещо полезно, или не го използвай. Трябва ти нещо, което да ти отвлича вниманието от идеята да скролваш и цъкаш постоянно. Излизай навън повече и се забавлявай с хора, които са ти наистина интересни. Със скучни хора няма защо да си дереш душата и да поглеждаш крадешком към телефона. Има и приложения, които заключват телефона за определен срок от време. Успех.

9.   И аз съм така голяма работа!!!