Споделена история от Тинейджърски

Отпусната стойка. Гърбав гръб.
Здравейте! Момиче на 15 съм. Имам един проблем. Надявам се, тук да ми помогнете. От малка стоя прегърбена. Колкото повече пораствах разбирах, че това е много грозно. Преди около две години започнах да се замислям за това и колко грозно изглежда отстрани това, но едно нещо в мен просто не му пукаше и пренебрегвах това, а когато някой ми кажеше, че стоя гърбава му се ядосвах, но все пак се изправях, а след това забравях и отново отпусках рамене. Като цяло съм момиче с добра форма, слаба съм, атлетична, но много искам да превъзмогна този проблем. Когато се сетя, че отново съм отпуснала рамене, което ми се случва често, се изправям. Но искам като другите, винаги да съм изправена. От седмица почнах да правя упражнения за изправяне на стойката и виждам напредък. И знам някои ще ме посъветват да си купя колан - имам, но лятото не искам да го нося, защото си личи и е много досадно да те питат -, , какво в това? ", , Защо го носиш? " и др. Искам и вие да ме посъветвате нещо. Как да се справя? Ще съм Ви много благодарна.

Коментари

1.   И аз съм като теб с разликата, че съм на 14. Коланът не ти трябва, няма полза от него. Аз направих така стоях два часа на телефона си и си навих аларма всяка минута. Алармата беше да се изправям. Два часа издържах изправена. Пуснах си тиха приятна музика и стоях изправена. Опитай, ще помогне. Ще следя темата и ще чакам развитие.

2.   Започни да практикуваш Йога. Това със сигурност ще ти помогне.

3.   Тогава го носи есента и зимата. Тогава няма да си личи.

4.   Здрасти. Пише момче на 14 години. Имам същия проблем и както при теб стойката ми е изгърбена. Особено тази година, когато имах изпити след 7 клас и постоянно стоят, забил глава в учебниците, а от това нещата се влошиха. Бях още по-изгърбен и вече сам се дразнех, когато се гледах в огледалото. Съвета ми е да тръгнеш на фитнес. Там има уреди, които са специално за тези мускули. Трудно ефекта от тези уреди може да се постигне в домашни условия. Откакто тръгнах виждам голяма промяна в стойката си :-)

5.   Прави упражнения за изправяне на стойката, прави и такива за укрепване на гърба. Малка си още и сега е момента да оправиш гърбавата стойка. Запиши се на плуване и се старай както и да не вървиш прегърбена, така и да не стоиш прегърбена. Има едни като машинки, рекламират ги по телевизията. Те се поставят в основата на гърба и при изкривяване вибрира, за да напомнят за неправилната стойка..
Успех!

6.   Аз съм на 16 и съм също прегърбена. Не мога да се оправя. Удряха ме за да стоя права, но не мога. Изпитвам болка и неудобство от това да стоя права. Преди 2 години бях на сватба и ме има на една от снимките, на които съм адски прегърбена. Не мога да стоя права. Иначе и аз съм слаба с дълга коса не много висока, ди не кажа ниска. И преди да ми видят стойкота ми правят комплименти, но като ме видят, че съм прегърбена и си отблъскват.

7.   На мен плуването ми помогна много. Ако не можеш да плуваш се запиши при учител. Не е срамно, аз се научих да плувам на 20. Имах много голямо изкривяване на гръбнака, и за около година плуване всичко се оправи. Успех!

8.   Аз имам такъв колан и ми помага, и то не трябва да го носиш цял ден- стига ти и 30-60 минути да го носиш, пак си има ефект. Аз съм на 14 и преди също бях прегърбена, всеки ми казваше как стоя прегърбено и ми беше писнало. Затова си взех колан и това лято слагам книга на главата си и се разхождам в стаята. Успех

9.   Коремни преси трябват. Укрепват кърба. И обратните преси, гръбни. Лягаш по корем и се изправяш назад.