Споделена история от Тинейджърски

Харесвам най-добрия ми приятел, който е гадже на най-добрата ми приятелка!
Здрасти! Преди 4 месеца се запознах с едно момче, и още от тогава ми привлече вниманието и си имах симпатии, но не казах на никого, и когато най-добрата ми приятелка каза че го харесва си казах "добре ще ми мине, само симпатии са", но не минаха. Докато тя го харесваше в началото я беше срам да говори с него и ние станахме страшно близки. После го попитах дали я харесва и той каза да. Станаха гаджета и сега са заедно, но аз го харесвам... Пишем си доста често и понякога сърца и такива.. Скоро имаше рожден ден и отидох да му честитя и исках да го прегърна, но не успях и го ударих приятелски. Не искам да си развалям приятелството, нито с него, нито с нея.. Не знам какво да направя.. и пиша тук за съвет. Моля публикувайте историята!

Коментари

1.   Според мен ще бъде най-добре ако намериш начин да го забравиш. Не си струва да си развалиш приятелството с най-добрата ти приятелка само за едно момче.

2.   Здравей! Момиче на 14 съм и аз съм била в същата ситуация. Харесвах го цели 3 години в тайна понеже беше с най-добрата ми приятелка. Знам какво е чувството, колко е гадно, но в същото време не искаш да нараниш приятелката си. Затова аз го пазех в тайна. Приеми го и ди намери друг.

4.   Щом не искаш да го разваляш, не се меси, не го прегръщай. Един ден ще ти мине. Гледай да не си пишете толкова и да излизаш с други.

5.   Опитай се да го забравиш. Не споделяй в никакъв случай, мила. Бъди си приятелка и с двамата но него повече го отбягвай защот нали днаеш, далеч от очите- далеч от сърцето. Опитай това и ако не стане ще мислим и други начини. После да споделиш какво е станало. Интересно ми е, и ще следя тази тема.

6.   Ами щом си го харесвала е трябвало да действаш за себе си, а не за приятелката си. Сега нищо не можеш да направиш, освен да ги чакаш да се разделят.

7.   Авторката: Знам че трябва да го забравя, но точно заради това уточних, че и с него сме най-добри приятели, защото ситуацията става още по-трудна..
Благодаря за съветите! :)

8.   Просто го забрави! Моята "НДП" тръгна с бившия ми. като разбрах причината поради която ме е зарязал, бях потресна. сега не говоря и с двамата. Въпреки че са се оставили...

9.   Ми като си мълчиш, така ще е. Спри да се срещаш с него за известно време, срещай се с други момчета и така ще успееш. Гаджетата идват и си отиват, но приятелството е за винаги( понякога има изключения). Заради едно момче да разваляте приятелство е глупаво. Като си мълчала преди, замълчи и сега.
За съвета на номер 6 ще кажа, че и да се разделят, ако се събереш с него, на нея пак може да ѝ е гадно. 99% от случаите е така.

10.   Авторката:
Скарах се с най-добрата си приятелка, не защото съм ѝ казала, а защото тя ревнува прекалено много. Иначе вчера изязохме аз, другата ми най-добра приятелка и това момче. И приятелката ми само около него се навърта постоянно сяда до него и му казва къде отиваме винаги. Вчера с него се сдърпахме и му се разсърдих. Отидохме да играем карти около 10 човека и приятелката ми пак седна до него, но той седя малко и после дойде до мен. Но вечерта почнаха да се бият и на мен ми стана тъпо, и една не толкова близка приятелка дойде и ми каза "не ревнувай". Аз не знаех какво да кажа, когато осъзнах как ги гледам. Преди това той пак беше дошъл до мен и бяхме пуснали песента "Шесто чувство", и когато дойде частта "имаме със теб контакт" видях с периферното си зрение как момчето ме гледа. В момента не знам какво да мисля.