Споделена история от Тинейджърски

Хоби, което се превръща в мания
Хоби ми е гледането на филми от малка, сега съм на 15 и още преди да започне ваканцията бях решила, че ще я прекарам в гледане на филми. Поставих си за цел да изгледам колкото се може повече за тези два месеца и половина.

Така и направих, от 30 юни всеки ден гледам по минимум пет филма. Повечето, които избирам са от периода между 1990 и 2007. До тук всичко е окей, но забелязвам нещо много странно и то е, че започвам да бъркам филмите с реалността и обратното. Вече се замислям за дадена случка която съм видяла дали е било във филм или в реалността. Това значи ли, че откачам или е нормално?

Коментари

1.   Нормално е, все пак денят ти минава по този начин, един вид гледането на филми е станло част от живота ти. Хубаво е да имаш хоби и мога да кажа, че хобито ти е страхотно, но 5 филма на ден са много. Намали ги на 1, най - много 2.

2.   Според мен ще бъде по-добре да намалиш гледането на филми и да наблегнеш на четенето на книги. :)

3.   Ами по пет филма на ден, и то ВСЕКИ ДЕН не е нормално!
Освен това под "хоби" се разбира някаква дейност, някакво творчество от твоя страна. Да сглобяваш модели на самолети, примерно, или да бродираш, или да заснемаш с фотоапарат различни пейзажи, животни и т. н., а не пасивна консумация като гледането на филми.
Това твоето си е направо зависимост, подобна на тази към наркотиците, която вече ти скапва психиката!
Според един приятел конкретно филмите са пъклени средства, предназначени да ограбват емоциите на хората, като ги "даряват" с фалшиви такива. Не съм напълно съгласен с него, и то главно защото човек може да се контролира. Но ти явно не можеш.
Отиди на планина, на екскурзионно летуване. Събирай се с хора, приятели, връстници. Всеки ден изминавайте в планината минимум по 15-20 километра. Вечер си правете лагерен огън, печете си картофи, свирете на китара и пейте песни...
Покрай филмите със сигурност набиваш и солидно количество храна, а още по-лошо - сладолед и пуканки. Помисли си в какво ще се превърнеш след 5-10 години. Да не говорим, че до тогава ще си и тотално без приятели...

Много, много лошо....

4.   Вместо да гледаш толкова много филми, вземи да прочетеш някоя книга.

5.   Не е нормално да висиш ден и нощ пред телевизора. Ти самата казваш, че си се вманиачила. Мозъкът ти не може да осмисля толкова информация, а в реалния живот нищо не ти се случва и накрая мозъкът ти е изпълнен само с измислени истории. Започни да намаляваш времето за филми и го замествай с нещо друго-приятели, излизане, разходки, плаж, общуване с близките, помощ в къщи.

6.   Като прекарваш целия ден забила във филми е нормално. Като спреш, ще се оправиш.

7.   Намали гледането на филми. излизай сред природата, срещай се с хора.

8.   Явно животът ти е скучен и затова си пристрастена към гледането на филми...

9.   Излизам с приятели, не се притеснявайте, филмите ги гледам или рано сутрин или през нощта, забравих да спомена че пия доста енергийни напитки. Дали това не е проблемът, фактически спя само по 2-3 часа дневно, но така съм свикнала още преди да започне ваканцията защото пиех енергийните напитки за да уча за изходните нива в училище.

-авторката

10.   5 филма на ден както и да го погледнеш са си 7-8 часа. Та това е един пълен работен ден!
Енергийните напитки определено са проблем - съдържат много кофеин и други разбалансиращи организма съставки. Да не говорим, че всякакъв подобен стимулант, който приемаш, е като кредит за здравето ти, за който после ще плащаш жестока лихва. А да продължаваш да го пиеш след като ролята му вече се е изчерпала (изходните нива), си е истинско безумие!
Недоспиването също е адски вредно, особено за млад човек, чиято нервна система още расте и се развива.
Ако имаш баби - отиди на село, където няма телевизори. Или на море с вашите. Така ще излезеш от този омагьосан кръг.