Споделена история от Тинейджърски

Пансион
Здравейте! В нета не можах да намеря нищо особенно, затова пиша тук.. имам въпрос - има ли как да живея в пансион, ако по адрес съм в същия град? Или ако си намеря квартира където са съгласни да живея макар, че съм по 18 какъв документ ми трябва от родител и задължителен ли е?

Коментари

1.   Никакви проблеми, бро!
Трябват ти само мънгизи за наема.
Няма да сключваш договор, следователно няма да ти трябват лични карти и прочие, направо вадиш мъни-то и се разплащаш.

Но... виш.... може и да греша, но ако си се скарал за нещо с вашите и искаш да се изнесе, заеби, бро, просто заеби! Всички сме минали по този път, в бъдеще ще имаш достатъчно време, за да си голям и самостоятелен.

Помири се с вашите и си живей живота, докато още ходиш на даскало, човече!

2.   Не мисля, че вече ти трябва разрешение от вашите за каквото и да било, при положение, че вече си пълнолетна.

3.   Напиши малко повече подробности. За какъв пансион става дума? Студентка ли си? Под 18 едва ли си студентка, ама знае ли човек!

4.   Номер 1. Не, не съм се скарала с никого имам си проблеми за които не ми се говори.. трая вече 2 години и нямам сили за повече.. и не, никой не ме бие по-скоро психически "тормоз"
Номер 2. Проблема е че НЯМАМ пълнолетие.
Номер 3. Не съм студентка, ученичка съм все още. Имам къде да живея извън този град, но проблема ми е с отписването и записвянето в друг град.. затова питам за пансиони в същият град

5.   И между другото, ако някой ще пише коментари от вида "това са прищявки", "трай си до 18", "не се лигави" и т. н. - запазете си ги. Никога не знаете му е на човека от другата страна. Благодаря на всички, които се отзоваха нормално! :)

6.   1- няма да сгрешиш ако си оправиш правописа и хич не си наясно.
2- "макар, че съм по 18. " Не ти ли прилича, че е изяла една буква Д? Близко е до ума, ама както и да е. Следователно, ако можеш да разсъждаваш логически, няма навършено пълнолетие.
Щом си под 18, няма как да мине без позволението на вашите. Можеш и да работиш, но пак трябва да има подписан документ от единият ти родител. Напиши обаче малко повече подробности, защото иначе само гадая какъв точно е казусът.

7.   След 18 години и в чужбина може да отидеш. Аз на 18. 5 години заминах за Германия без разрешение на родители. Под 18 г. си имаш попечители - родителите и без тяхно разрешение не може да живееш сам/а , освен ако социалните не са те взели от тях. Ако има някакъв физически/психически тормоз, сигнализираш на социалните и те настаняват в защитено жилище, а държавата става твой попечител до 18 г. възраст.

8.   Отиваш във въпросния пансион и питаш човекът, който отговаря за него, какви са условията за постъпване. Ако се иска бележка за доход на родители примерно, няма как да стане. Ако се иска някакъв вид молба, подписана от родител, е, сама можеш да се погрижиш за подписа, знаеш как. За квартира, спокойно действаш по същата схема, или обясняваш, че родителите ти отсъстват от страната. Ако си плащаш редовно никой за нищо няма да те пита.

9.   Номер 6. За работа нямам проблем нашите ще ми дадат документ, просто имам проблем които не взимат на сериозно, и си мислят, че всичко е ок, а не е така.. веднъж се опитах да говоря с тях и те уж го взеха ''на сериозно'', но за месец.. след това останалото стана по-важно от мен
Номер 7. - Знам. Имам намерение и аз като навърша 18 да ходя към Германия, но проблем ми е докато навърша 18..
Номер 8. Благодаря.

10.   Има училища с пансион, но ако си от същият град, пансионът ти е до петък, а уикенда вкъщи. По- скоро обаче, трябва да се интересуваш на място. Навсякъде условията са различни, обаче преди пълнолетие, без съгласието на вашите, няма как сама да направиш тези крачки. Дори от училище не можеш да се отпишеш.
Обще казано, и да няма родители било то отведен от социалните, той има настойник, чрез който пак зависи и не може да прави на своя глава каквото си поиска или казано с една дума- зависим.
Мисля, че също зависи в кой град си, колко далеч живееш от училището си...