Споделена история от Тинейджърски

Много съм мързелива
Здравейте! Аз съм момиче на 14г. От както дойде лятната ваканция много ме мързи. Попринцип като ходех на училище имахме тренировки по лека атлетика във физкултурния салон и двора, даже и на стадиона сме тренирали и то защото имахме Ученически игри по лека атлетика(бяхме стигнали две поредни години на финалите в сливен 5-7ми клас) Всичко като мина и нямах стимул да ходя отново да тренирам, тъй като треньорката ми казваше, че трябва да ходя всеки ден... а знаете бях 7ми клас и всички очакваха от мен да имам хубави резултати на матурите (както и стана. Успях да влезна там където исках, но не със най-много исканата специалност)И друга причина беше адската жега в която трябваше да ходя. Да има зала, но е много малка, а съчетава много дисциплини... (овчарски, дълъг, висок скок, 100м, гюле) и всички ходеха там защото е мааалко по хладно от вън и като се съберът и става сауна. Не можеш да си направиш тренировка като хората, защото всеки си търчи където му падне. Коридорите са 7 от които 3 са заети с правенето на дължини, 2 за висок скок и 1 за овчарския и то остане само 1 в който трябва да си правиш загрявка, ускорения, бегови и тн... (както и да е... малко се отплеснах)
Изключително ме мързи да правя каквото и да е... ако ви кажа как протича един мой ден бихте се хванали за главата :Д
Обикновенно ставам към 10/11ч ходя да си правя закуска и айде пак в леглото и си цъкам на телефона и така цяяял ден. Не че не бих излизала, но къде да излезна при положение че родителите ми не ми дават джобни през лятото. Както знаете в големите градове... нямаш ли пари за къде си излезнал? И всичките ми приятелки са по селата, на море или са излезнали с някви други. Нашите не ми дават да съм навън след 8ч, а повечето 10годишни хлапенца са до 11ч. Мама иска да излизам с нея, но всеки път като излезнем и ми сакара защото съм ходила много бързо и като ходи с моето темпо и се задъхвала и тн...

Извинявайте за това което прочетохте, ама исках да споделя на някой.

Коментари

1.   Ами лошо няма. Почивай си, то лятото е за това. Хубаво би било да отидеш на море или на село. Но ако не става, не става. Измисли нещо. Започни да си водиш дневник, примерно. Или рисувай. Опитай да пееш, примерно. Забавлявай се.

2.   Нормално е след някакви усилия човек да се поотпусне малко и да помързелува. Била си 7 клас, кандидатствала си, добре си се представила. Освен това, като не ти дават някакви джобни наистина е кофти да не можеш да седнеш някъде с приятели. Защо не ти дават някакви пари? Ако родителите ти нямат финансова възможност покани си някоя приятелка в къщи, все ще има с какво да се почерпите или се размотайте малко навън. Намери решение за твоето положение.
За тренирането-да, не е много приятно да си в някаква навалица. Предполагам, че това ще се промени в началото на годината.

3.   Отдай се на почивка и забавления у дома. След двайсетина дена няма да имаш тази възможност.

4.   Виж, ти изобщо не си мързелива, но родителите ти със сигурност са!