Споделена история от Тинейджърски

Да издам ли собствената си майка?
Не искам да се задълбочавам, така че ще мина през всичко накратко - на 14 съм. Баща ми започнал да се напива още откакто съм се родила. Изкарва по 1000лв на месец, а никога не ми е давал и 2лв да си купя нещо за ядене в училище. Пиянство + 1000лв месечно = залагания (в неговия случай. ) Той вече дължи поне 15 000лв на някаква банка, да не споменавам дълговете му към негови приятели и такива подобни.
Майка ми работи за доста по-малко пари и не може да понася това, че баща ми пилее всичките свои. Имали са немалко среднощни скандали още откакто бях на 3-4 години.
От една година майка ми, сигурно защото вече не й се занимава с баща ми, му изневерява. Проверила съм чатовете й и тем подобни в месинджър /знам паролата й/ и честно казано съм отвратена. Сякаш баща ми не ми е достатъчен.
Леля ми, която живее с нас, е видяла и изтърпяла всичко което е станало под нашия покрив и е една от малкото хора, на които имам пълно доверие. Да й кажа ли за това, което майка ми върши? Искам да ми олекне, да разкрия всичко за всеки пред всички и най-накрая всичко да приключи - дори с развод, ако се наложи.

Коментари

1.   На твое място бих казала на лелята и бих направила ултиматум баща ми да бъде изгонен или ще му кажа. Имаш шанс с тази информация да се оттървеш от алкохолика у дома. Той и пари като не дава, за какво ви е?
Подкрапям иначе майка ти в това да си има любовник, но защо не изгони алкохолика?

2.   Не се меши в работите на възрастните. Един такъв скандал само ще задълбочи проблемите на баща ти.

3.   Според мен кажи на леля си и тя като по- зряла личност да прецени какво да направите.

4.   Ако не обичаш или мразиш майка си - издай я...

5.   Мила ти от къде си сигурна, че лелята не знае? И още нещо майка ти ако е искала да го запази в тайна, няма да и знаеш паролата нито нищо. Ако жената има един любовник- няма проблем, ако има много вече е курва различно е! И аз да бях на нейно място щях да си имам любовник с пияници нищо не се получава, нито семейство нито нищо. Но все пак кажи на леля си.. или кажи на майка си директно че знаеш да видиш как ше реагира. Но според мене тя ИСКА да знаеш защото ако не е искала, няма да и знаеш паролата! Но говори определено с майка си, с леля си.. не съм сигурна някои неща трябва да си останат вкъщи! УСПЕХ!

КТ

7.   Леля ти най-вероятно знае.

8.   Баща ти е пълен алкохолик и играе хазарт, а ти се оплакваш, че майка ти му изневерява. Това е напълно нормално.

9.   Защо мислиш, че като го изтропаш и проблемите ви ще се решат? Според теб, майка ти как се чувства с баща ти -нито й е съпруг, нито партньор, нито ти е баща? Няма ли право да се почувства човек?
Изобщо не съм за изневярата, самата аз не съм изневерявала, но баща ти си го заслужава.
Вместо да създаваш допълнителни интриги, които не се знае как ще свършат, насочете усилията си към развод, че баща ви ще завлече всички на дъното. Ще пукне един ден и вие ще му плащате мизериите.

10.   От авторката
Към 5 - само един любовник е и тя не е курва по никакъв вачин, никога не е било и вярвам, че никога няма да бъде. Нека поясня това с паролата: когато бях по-малка, на около 8-9 години, исках да си направя профил във фейсбук, но не ми позволяваха. Само че бях доста нахална и накрая майка ми се съгласи да ми даде паролата си. Сега, тя използва месинджър с акаунта си във фейсбук, никога не си е променила паролата. Следователно, майка ми не е искала да разбирам за това.
КЪМ 4 - нямам никаква причина да не я обичам!
Към 1 и 9 - много пъти тя го е заплашвала с развод /веднъж едва не се стигна до това/ но никога не се случи. Вероятно е защото не могат да ди го позволят току-така.
Към 9 - имам си идея, че ако кажа на когото и да било за това, може да стане по-зле /и затова не съм го направила И написах тук за ситуацията./ Но аз, като тяхно дете, нямам ли правото да имам собствено мнение върху това какво вършат моите плът и кръв? И това, че не го одобрявам не означава, че не мога да го разбера.

И да поясня, искам да споделя с леля ми, защото ме е страх да не избухне нов скандал. Двете с нея бихме могли да решим какво да направим, мирно и без усложнения /знам, че тя би направила така, познавам я все пак./

Нека спомена, че разбирам какво всички искате да кажете. Сигурно ви изглеждам като някаква пикла, която не може да разбере какво наистина се случва, но виждам това като възможност - каталист, от който да свърши всичко: родителите ми да се разведат, баща ми да напусне и на майка ми най-накрая да й олекне. Но, разбира се, може всичко да стане по-зле. Нека повторя: затова написах тук за ситуацията.
Благодаря много на всички ви, помагате ми да не правя тъпи действия

11.   Защо го търпи толкова време, а не го е изритала до сега.... Нито тя има нормален живот, нито ти като дете. С какво толкова я държи тоя "мъж" до сега? От съжаление или някаква зависимост?
Разбирам майка ти, но не я оправдавам. Като не иска пияница за мъж да се разведе. Аз лично не одобрявам извънбрачнире връзки и за това смятам, че е редно първо да се разведе и после да има връзка.... и тя е човек и тя иска да бъде обичана, уважавана и щастлива.
Иначе мисля, че леля ти знае, най-вероятно и е споделила, но понеже вижда как живее сестра и с мъжа си, си мълчи за това... -тъпан ли да бие.
Може да говориш с леля ти, внимателно, за да видиш тя какво ще ти каже. Ти вече не си малка и ги разбираш нещата. При положението, което описваш би трябвало майка ти да се разведе по-скоро и да живеете спокойно сами..

12.   А може просто да поговориш с майка ти :)

15.   Но все пак, кажи истината. Истината, винаги трябва да излиза на яве. Останалото са лоши работи.

16.   Аз щях да кажа на майка ми, че знам, преди да предприема каквито и да е било други мерки. По-добре поговори с нея, не с леля ти и й кажи, че баща ти не е стока, но развод е по-добре от изневяра. Питай я до къде ще стигне и какво цели.

18.   Майка ти има право на личен живот и свои тайни. Ти преценяваш, че е добре леля ти да знае, но майка ти може да иска и от нея да го скрие. Имай предвид, че хората тайни не могат да пазят -леля ти ще каже на още някой близък и след 1 седмица цяло село ще шушука зад гърба ви. Няма смисъл и с майка ти да говориш. Какво ще ти каже тя, все ще се оправдае с някаква причина, а ти причините ги знаеш. Предполагам, че майка ти не се развежда, защото преценява, че няма да се справи сама. Т. е -тя е в безизходица. Ако искаш, по-скоро говори с нея за развод.

19.   Кажи на майка си първо да се развежда, а след това всичко ще си дойде на място

20.   Мисля,че майка ти си е в правото. Постави се на нейно място и помисли ти как би се почувствала мъжа ти да не те зачита за нищо,а дори и детето си да не зачита..вероятно не са се развели от финансова гледка точка или пък защото да не ти лепват етикета ''дете на разведени родители''. Леля ти едва ли ще оправи нещата може да ги влоши или пък ако е културна жена даже да не се намеси защото точно и така трябва. Защо не поговориш с майка ти, но да проявиш разбиране ?

21.   Не си ври носа където не ти е работа, майката също има нужда от любов и щастие. Не и чети написаното, на ген дали ще и е приятно ако прочете твоите писания в нета. Това е нейното лично пространство, наложи си да не влизаш там. Това е свят на големите и много от нещата не ги разбираш. Това е избор и право на Ванката ти. Не командвай ничии живот, гледай себе си. Може би е още с баща ти само заради теб. Като омъжена за него утре може да му плаща дълговете, дори и да не е подписала договор, само защото е омъжена за него.

22.   Не е редно да шпионираш майка ти и повече не го прави. И като кажеш на леля си и другите, че майка ти си има любовник, какво от това. Нищо няма да се промени. След като ти си научила, може би и баща ти знае и хич не го интересува, че майкати му изневерява - неговата любов са алкохола и хазарта. Така че "тайната" едва ли ще доведе до развод, ако това целиш, а и дори вашите да се разделят, това по-какъв начин би могло да промени и подобри твоят живот.

23.   Ако лелята е сестра на майка ти, говори с нея, в противен случай говори с майка си. Така или иначе достатъчно трезво си обмислила възможните последствия. Ако се стигне до обсъждане с майка ти обясни ѝ откровено колко зле се чувстваш заради положението в дома ви. Ти си ѝ дъщеря и би трябвало да постави теб на първо място.