Споделена история от Тинейджърски

Рожден ден
Здравейте! Моето по-скоро не е проблем, но просто реших да споделя въпросите си. Ще ставам на 18.
Та рождения ми ден е на 26 декември и не знам дали да го организирам. По принцип не съм си правила всички рождени дни и нямам кой ьнае какво желание, но поне за 18 рожден ден бих направила нещо. Има два проблема - на 26 си идвам в БГ от почивка, таа сигурно ще се наложи в друг ден. По-нерешимият проблем е как да събера приятелите си от двата града, в които живея. Градовете са близо един до друг. Работата е там че няма къде да ги събера да спят тези от другия град в който и град направя рождения ден. Другото, което не ми харесвае, че не ми харесва да седна на една маса и да се нахраня и да си тръгна. Искам нещо интересно и запомнящо се. За съжаление тогава ще е студено, аз обичам забавленията на открито и като цяло топлото време и тн. Искам да се движим, да видим нови неща. На тези години няма как да си организирам кой знае какво.
След всичко това ви моля просто да дадете предложения при тези обстоятелства вие как бихте организирали такъв рожден ден - какво ще се прави, къде например и така нататък. Благодаря!

Коментари

1.   "на 26 си идвам в БГ от почивка" -
1. На 17 години сигурно много си се уморила, та да почиваш?
2. Какво е БГ? Нещо като 359 ли?
3. 26-ти декември не е ли един ден след Коледа?
4. Какво ти пречи да се прибереш на 25-ти или на 24-ти? Това, че ще си "развалиш почивката" ли?

"Работата е там че няма къде да ги събера да спят тези от другия град в който и град направя рождения ден. " -
Родителите ти нямат ли някой познат или роднина с голяма къща/вила, който ще пътува за празниците? У тях би могло да стане.

"не ми харесва да седна на една маса и да се нахраня и да си тръгна. " -
То през зимата кой знае какви приключения на открито едва ли могат да се организират. Ако беше през лятото - отидете на Рилските езера или на вр. Мусала - там има хижи за много хора, приятни маршрути за разходка, природни красоти... Много нестандартно и запомнящо се ще се получи. Или през зимата - на Ягодинската пещера. Някъде по Етъра, Трявна, светлинното шоу във В. Търново, Плевенската панорама...

Но според мен не си струва да влагаш прекалени усилия и да създаваш организации, понеже каквото и да правиш, така или иначе нещата ще се поразмият между Бъдни вечер, Коледа и Нова година... Просто рожденият ти ден ще бъде още една точка в и без това натоварената празнична програма...

2.   Не пишеш колко хора смяташ да поканиш. Предлагам ти да си наемете къща за гости- и купонът, и спането на едно място, и не е скъпо. Но гледайте да не е много отдалечено от града, да не се забиете вдън гори тилилейски, да ви сгащи зимата и после спасителни екипи, издирвания, не ти е работа! А иначе, ситуацията ти ми е много позната, имаме в семейството рожденик на 30. 12.

3.   От авторката до номер 1: е все пак ще се опитам да отговоря на тези въпроси (по начина, по който са зададени) въпреки че не толерирам hate.
Taка:
1. Моя работа си е на тези години колко съм се изморила.
2. Твой проблем е, ако не знаеш какво е БГ.
3. Това е вторият ден от Коледа.
4. Пречи ми защоо всичко е организирано и аз съм в друга държава и както моооже би се досещаш не мога да променя нищо. На другото от този така мил комента няма да отговарям.
Иначе до номер 2: 10 човека, двама от друг град и 8 от моят град.
На останалите: ако ще се държите като номер 1 по-добре не ми давайте дъвети. Благодаря :|

4.   1. Двамата ти приятели от другия град, няма ли как да спят у вас или в някой от останалите ти приятели?
2. Може в някое заведение да направиш резервация с по една салата за всеки... да поръчаш също някави плата хапки сиренца някакви такива.... алкохол задължително и безалкохолно разбира се.... след катонпийнете и хаонвте да отидете на някоя дискотека/ бар.. а ти от кой град си?

5.   Е като знаеш толкова и си е твоя работа - оправяй си се сама! :)
Пък БГ сигурно значи Бахти Глупачката...

6.   Ето, как аз правя паритета си, когато имам средства. Ако не разполагаш с лукса, на голям дом, то наеми зала, заедно с организатор, подберете готвачи, които да ви изготвят меню, наемете сервитьори, купете вина, който да вървят с ястията. Гледай да имаш цялостна програма. Примерно почвате в 16:00 с лек снакс, един вид апетайзъри, и около час, час и половина, карате на това, като има безалкохолни напитки и пенливо вино, но не и бира, защото ще ви развали вечерята. В 17:30-18:00 почнете с първия курс и съответстващите вина подходящите вина. Ако го караш на 5 курса, в рамките на 3 часа, ще е перфектни. След това, изкарвате твърдия алкохол.
Съвет - дори и да имаш музиканти, нека дойдат поне след 9 часа. Преди това, го карайте на лек джаз и/или lounge.
След това, подкарате го здраво, с музика и танци. До 01:30-02:00, всички ще са изморени.
Гледай, да са запознати с програмата, поне да знаят, в колко часа трябва да сбъднат там, и в колко часа свършва всичко, както и да им препоръчал облекло, което да косят. Ако плануваш, да ходите някъде след това, организирайте транспорта предварително.

Ами, това е моя съвет. Дано съм ти бил полезен.

7.   Да, номер 5! Единственото по-безцелно и ненужни нещо от коментарите ти, си ти самото, каквото си там.

8.   Знаете ли какво - благодаря на всички, които коментираха нещо смислено и което да ми е от полза. Благодаря на хората, които направиха историята ми видима и на тези, които одобриха така безмислени и груби коментари (не се съобразявате със собствените си правила). Аз се отписвам от тази история, защото нямам желание да си развалям настроението с хора, които като не могат да помогнат си показват лошото възпитание. Благодатя :|