Споделена история от Тинейджърски

Защо не мога да съм като другите?
Здравейте. Пиша ви, за да споделя моя проблем. Аз съм момиче на 17 години. , преди няколко дни ги направих и живея само с майка си, дядо и баба. Нямам други роднини, както нямам и баща, не е починал, просто когато съм била много малка ни е оставил и оттогава не знам нищо за него и не искам да знам. Но това няма особено значение. Проблемът е, че не съм като другите момичета на моята възраст, а бих искала да бъда. Важното е да бъдеш себе си, но аз не се чувствам комфортно в собственото си тяло и главният проблем са парите. Майка ми взима минималната заплата, дядо ми и баба ми взимат много малка пенсия и всичките пари отиват главно за сметки и храна. Не мога да си позволя скъпи гримове, козметика, лосиони и кремове, а трябва да си купувам евтини от китайски магазини и заради това дори с грим не изглеждам добре, защото самите гримове не са качествени и не могат добре да прикрият недостатъците ми, а без грим да не говорим... Боядисвам си косата в червен цвят, защото се харесвам адски много, но не си купувам от скъпите бои, а от тези, които са по 3-4 лв. На горната челюст имам огромно разстояние между първите два зъба, на долната също, а не мога да сложа брекети и то защото са адски скъпи. На всичкото отгоре зъбите са ми адски жълти и също не мога да си позволя избелване. Относно телефонът ми - lenovo e, цената му е около 300лв. и месечният ми план за интернет и минути е от най-малките и не ми стига за нищо. И сега най-големият ми проблем - дрехите. Пазарувам само от китайски магазини и то от време на време, главно си купувам неща от втора употреба и то когато е адски намалено, а от мола пазарувам от възможно най-евтините магазини и то само, ако има голямо намаление и нещата са на цени около 5 до 10 лв. За обувките - имам 3 чифта обувки, които вече от 1 година нося и то тези обувки отново са ми от китайски магазини и са не повече от 10-15 лв. Приятелките ми имат всичко и когато отида с тях в мола или в някой ресторант, те буквално гледат най-скъпите неща и аз се чувствам отвратително. Днес бях с тях в един мол и буквално всяка от тях изхарчи около 300 лв. за дрехи и ме попитаха защо не си взимам нищо и аз казах, че просто съм си забравила парите и те ми казаха да си взема нещо, а пък друг ден да им ги върна, но това няма как да стане, защото аз дори не разполага с такива пари и ако трябва да им ги връщам това надали ще стане в близките няколко години. Знам, че ще ми кажете, че финансовото състояние няма значение и че има хора, които нямат и това, което аз имам, но само хората, които са на мое място или са били ще ме разберат. Гадно е да си ограничен и да не можеш да си позволиш елементарни неща. Имам приятелки, които се обличат по-добре, когато си стоят в тях, отколкото аз, когато излизам навън. Може би и това е причината да нямам гадже, защото момчетата харесват заможни, красиви и готини момичета, а аз не съм нито едното от трите. Момичетата на моята възраст вече са си имали по няколко гаджета, а 90% от тях вече са го правили с някое момче, а аз явно никога няма да стигна до тоя момент, защото ще ме е срам, че бельото ми не е на Calvin Klein, а е най-обикновено и тялото ми не е като на модел, а е съвсем нормално, дори имам леко коремче, не съм дебела, но не съм и слаба. Какво трябва да направя, за да бъда като другите? Моля Ви, дайте ми съвет, защото не знам докъде ще стигна.

Коментари

1.   Първо ще ти кажа, че всеки сам по себе си е личност и никой не е „като другите“.
Ти просто си се събрала с група празноглави кифли от богати семейства, които харчат 300 лв. на ден по МОЛ-овете и искаш да си като тях. Целият ти (им) живот се върти около парцалки/гримове/МОЛ-чета, но това не значи, че „всички“ сме такива.
Нещо повече - такива хора като тях на 100% завършват в бедност и нищета, защото нямат способностите на родителите си и знаят само как се харчат, но не и как се изкарват пари.

Ти просто и сега си си в блатото, но вместо да полагаш усилия да се измъкнеш чрез работа/учене - и двете, ти просто се мъкнеш с тези кифли и ги гледаш как харчат парите на родителите си. Какво научаваш от тях примерно, което ще ти е полезно в бъдеще - НИЩО.

Затова моят съвет ще е да спреш да си губиш времето, а да се концентрираш в учене, а ако нямаш умстевените възможности да учиш - поне почни някаква работа (на 17 г. си! ), за да трупаш стаж, а и можеш да си спестиш пари за курс по професия - фризьорство, козметика, масажистка или козметичка да кажем щом толкова те интересува.
Започва се именно не от харченето на парички, а от тяхното изкарване.
Казвам го това като човек от бедно семейство с баща- алкохолик. Молове, магазини и кафета съм гледала само от вън. Всеки ден след училище ходех на всякакви възможни СИП/ЗИП, безплатни консултации, учих в библиотеката (защото беше топло), дори сама успях да науча немски език, а в последствие и английски език -всеки ден си имах програма - след домашни и учене отделях 2 часа за немски език. Завърших втора по успех не само във випуска, но и в историята на Гимназията. Имах сертификати по езици без да съм учила в езикова гимназия, без частни уроци и бях изчела цялата окръжна библиотека и посещавах лекции следобяд в местния университет по езици - хем беше топло, хем безплатно! Питах преподавателя дали мога на най-задната банка да слушам и дори накрая бях нещо като асистентка и помагах на СТУДЕНТИ с материала, а те ме черпеха с кафе да кажа, но не всеки е ученолюбив - имам приятелки, които станаха фризьорки, козметички и имат над 2000 лв. доход, но и те работят от малки. На 17 г. са работили вече в салони и така нататък

Разбира се, и на мен ми трябваше телефон - работих 1 месец като келнерка и си купих телефон за 180 лв. Точно знам цената след 17 г., защото съм си изкарала сама парите. Това беше най-евтиният и скапан телефон, но работеше. Отделно взимах 20 лв. някъде за отличен успех
Обувки? Имах 1 чифт маратонки за всички сезони и 1 платненки на физическо.
Дрехи - каквото е останало от сестра ми, а нейните дрехи бяха втора ръка
Гримове - за Бога, за какво му е на момиче на 17 г. грим? Имах червило, едни ужасни сини сенки и се хлепах, разбира се, но до тук - нито са ми били цел някаква, нито ми е пукало ако нямам.
Като цяло имах цели и интереси КАК ДА ИЗКАРВАМ ПАРИ, не как да ги харча. Непрекъснато ми цъкаше машинката и наблюдавах успелите хора. Аз стигнах до идеята, че ще се измъквам с образование примерно, но не казвам, че само така става - може и с професия без висше човек да си изкарва страшно много пари.

Харченето, вярвай ми, е най-лесното. Това абсолютно всеки го може. И на баба ми да дам 300 лв., и тя ще може да ги изхарчи за 1 ден. Това не е изкуството.
Трудното е да изкараш пари, да спестиш пари, да имаш способности за това, а тези способности не падат от дърветата

Затова съвет - зарежи приятелките си. Не ти казвам да се караш с тях, а просто намери оправдания да не излизаш с тях, виждайте се в училище и толкоз, а това време инвестирай в някаква способност, която ще ти позволи ти един ден да имаш възможности.
Ти, за разлика от тях, си в момента бедната. Те ЩЕ бъдат бедни. Има разлика. Те могат сега да си позволят шляене по МОЛовете, а ти не можеш.

И още - за кривите зъби ти препоръчвам обикновени шини за 110 лв. Аз имах такива, носих ги 2.5 години, защото чак на 16 г. можах да изкарам 110 лв. за тях (САМА), но сега имам прави и здрави зъби. Белотата на зъбите е въпрос на хигиена - четка и паста за зъби и да не яде човек сладко. Аз след всяко хранене си мия зъбите и днес, но свикнах заради шината, защото тя се махка при хранене, после се мият зъбите и шината. Изправиха ми се зъбите. Моя съученичка изчопли 3 бона за брикети и ги свали на 2ри месец, защото я било срам. Аз имах отделно и дълбока захапка и шината ми беше с преставка отпред, фъфлих, но попречи ли ми това в живота - НЕ.

И аз имах такава приятелка като твоите, не казвам, че са лоши хора, но просто нищо добро няма да научиш от тях. Моята приятелка Д. беше чудесна - красива, умна и добра в училище, но глезориите я развалиха. Имаше от малка всичко в излишества. Накрая техните ѝ платиха и частен университет, защото искаше да учи някаква глезория. Никога нищо не ѝ е било отказвано.

Знаеш ли къде я видях последно - на касата в един супермаркет. Изглеждаше 10 г. по-възрастна от мен, красивата естествено руса коса беше боядисана в червено и къса и опърпана, носеше мръсна униформа.

Така че едно ще ти кажа - недей да искаш да бъдеш като приятелките си, защото ще завършиш в бедност.

Имач 1-2 години да обърнеш съдбата си, да се изучиш, но сега не успееш ли и губиш ли си времето по МОЛове, кафета и т. н., утре ще си пак в блатото. Такива като теб често дори се забъркват с проституция, друг вид нелегална дейност, защото само една цел имат в главата - да харчат и да живеят добре, но нямат никакви качества, за да я постигнат.

2.   Гримовете нямат общо с красотата. Даже 90% от българките се правят по-грозни с грим.

3.   Работи.

4.   Можеш да почнеш работа, да изкарваш допълнително пари. Започни тренировки вкъщи за по-хубаво тяло например клякания, коремни преси и тн.
Зарежи богатите си приятелки, те нищо не могат да направят или да променят. Трябва да разчиташ на себе си, това е най-важното!!!

5.   За избелване на зънитеможе със активен въглен на таблетки, кутийката е два и нещо... счукваш една или две таблетки и търкаш пет десет минути изплакваш хубаво.. така една седмица всеки ден след това в седмицата един път.... наистина има ефект, ефтино, не вреди на емайла на зъбите, бързо и у дома.

6.   Започни да работиш. Събери си пари, отиди в мола и си купи това, , което искаш. Не чакай на баба и дядо. Техните пенсии отиват за лекарства и лекари. И още - младостта е хубава. Каквото и да не харесваш по себе си, ти си хубава, защото си млада.

7.   Повечето от нас са от богати семейства ли? Моето момиче, радвай се на това което имаш, защото един ден и това ще го няма.
Никога, ама никога не съм се тръшкала или сърдила за такива неща.
Получих компютър за първи път на 17 години.
Първи телефон, без камера и цветен дисплей на 10-11 години.
Не съм претендирала за дрехи.
Не съм обикаляла кафетата, не съм ходила по дискотеки, не защото не са можели да ми дадат, а защото съм била достатъчно зряла, за да не ги напрягам с излишни сметки.
От малка съм си пестелива, дори съм ходила пеша на даскало и съм се връщала пак пеша, а тези пари които съм събирала (джобните) съм ги връщала на нашите, е ако нещо ми е трябвало също съм си купувала с тези спестени пари.
Защо трябва да си като другите?
Може да работиш лятото, за да си изкарваш доходи, а не да мрънкаш и да обвиняваш семейството си.
Радвам се че не съм като другите, дори и със собствен доход пак си спестявам.
Когато сама започнеш да се издържаш, ще видиш колко е трудно и ще съжаляваш за думите си, как семейството ти не те глезело.

8.   Ще ти задам само един въпрос - Нужно ли е да бъдеш като другите? Отговорът се крие само в съзнанието ти.

9.   Като гледам си баш като другите, само дето пари нямаш. Ако си мислиш че ние момчетата гледаме бельото много се лъжеш, или си тъпа напудрена и гледаме да те метнем за една нощ или си умна забавна пленяваща и гледаме да те спечелим за цял живот, туй е. Ако си креативна и от парцали можеш да си направиш по хубави и яки дрехи от тия в мола. Имаш телефон за 300 кинта, моя е за 10, нямам мобилен, на 8 годишния ми лаптоп току що му се счупи пантичката, няколко години висях по терасите зиме и лете за да хвана нечий отворен интернет. От мола никога не съм пазарувал, да пазаруваш от там е все едно да хвърляш салфетки в дискотеката, само показност, че имаш парички, нищо не получаваш в замяна, никва стойностна и качествена дреха или апаратура. Мола е място за хора без свой стил и без никаква представа от нищо, те са просто едни овце които слушат какво е на мода и си сменят козината всеки път когато им наредят модите.

10.   Авторке, аз съм бил в твоето положение, да не казвам и по-зле. Носил съм един чифт обувки докато буквално не се скъсат, имал съм 2-3 чифта дънки за целия гимназиален период (4 години), 1 чифт гуменки и един анцунг по физическо. Учебници -втора употреба, раница-докато не се скъса, яке-пак същото. Родителите ми, ми даваха по 2лв на ден не винаги, с които трябваше по някакъв начин да отида до училище и да се върна(в другия край на града беше училището), и да си купя евентуално нещо за ядене/пиене. Телефона ми беше на ваучер-веднъж на 2-3месеца се вкарваха по 5лв, колкото да имах телефон да се обадя, ако се наложи. Така че ти поне имаш възможност да си купуваш някакви неща, ясно е че няма да са най-качествените, но все пак са дрехи. Трябва да бъдеш доволна на това, което имаш. На 17г си след като завършиш ще имаш възможност да работиш и да си купуваш ти, каквото искаш неща

11.   С този ти начин на мислене рискуваш да се превърнеш в проститутка-аматьорка, която вдига краката срещу два парцала от мола или вноската за Айфона ѝ. Майка ти, баба ти и дядо ти правят, каквото могат за теб. Екзистенциалните ти потребности са задоволени. На 17 г. може да се замислиш да си намериш някаква работа, да къташ пари за образование или курс. Можеш да тичаш в парка, да си изровиш от нета упражнения, които да правиш вкъщи, да се катериш пеша по стълбите, за да стегнеш краката и дупето. Ако между теб и приятелките ти има такава бездна, се чудя какво правиш с тях.

12.   Момиченце, на твое място щях да се радвам и ценя това, което имам! Някои деца нямат какво да ядат, нито какво да облекат , няма на кого да кажат мама и татко, а ти тука си седнала да се оплакваш, че не можеш да си купиш парцалки от мола и да ходиш цял ден по кафенца. Не била спала още с момче. А по -добре ли ще е да си
преспала с половината град и хората да те одумват или пък да станеш поредната бройка на някой кретен? Стегни се малко! Може да нямаш скъпи дрехи и вещи като на приятелите си, но имаш семейство, което те обича и това е най -важното! И аз като по -малка си мечтаех понякога да имам възможностите на съучениците си, но знаейки възможностите на нашите не съм се оплаквала, а се радвах на това, което имам. Вместо да се мотаеш с разни кухи лейки по моловете седни и учи, за да влезеш хубава специалност, да намериш добра работа и да може да си позволяваш хубави неща! Ако те наистина са ти приятелки това, че нямаш техните възможности изобщо нямаше да има значение. След 10 г. никой няма да го интересува дали си носила или не скъпи дрехи и колко гаджета си имала, а това какво си постигнала в живота!

14.   Първо, наистина се отдалечи от тези приятелки. Ясно е, че в чисто морален и духовен план няма да успеят да ти дарят нищо, от малки са научили изкуството на материализма и друго не ги интересува. Не, че съдя, всеки човек е поне мъничко материалист, но има една нормална, човешка граница, която не е редно да бъде прескачана.
За теб съветите ми са следните: учи, работи, старай се, за да имаш в бъдеще. Превърни сегашното си положение в силен мотиватор и продължи напред. От чудесното представяне през учебната година би могла да получиш стипендия - на някои места тя може да достигне 50 лв. на месец, но само на някои. Все се започва отнякъде. Ако имаш време, през уикендите може да си намериш работа - в някоя книжарница, кафене; ако не - ваканциите са за това. Относно дрехите и грима - разбирам за дрехите, всеки желае да е спретнат по свой вкус, нормално е, особено в тази възраст. Гримът... не разбирам изобщо от това, на твоите години съм и никога не съм си слагала, въпреки че имам известни несъвършенства - пъпки, черни точки. През повечето време само се убеждавам, че никой не ги забелязва освен самата аз, защото просто се вторачвам в тях. Възможно е и при теб да е така. За гаджетата... просто на някои сега не ни върви в това, което за един пубер е доста натъжаващо, губи се личностната самооценка, влияе основно на самочувствието. Тежко е в 21. век - от дванадесет годишни връзки имат, минеш ли границата от 15 години, няма как да не се почувстваш неловко (особено със съпътстващите те хормонални промени, въртележки на емоциите). Нормални неща са - разбирам, че донякъде заради това се чувстваш недооценена, неуважавана от противоположния пол или нежелана. Не търси винаги проблема в себе си обаче. Момченцата от 13-14 до 18-19 годишна възраст не търсят качества, а просто сексуални контакти. Поне аз това забелязвам.
Ще го кажа така, финално: учи здраво, работи здраво, изкарай пари и всичко ще си дойде на мястото. Успелите хора всеки ги желае. Е, освен завиждащите, но това е друга тема на разговор. Успех и не се предавай! :)

15.   Здравей,
Аз съм на 29 г. моите дрехи струват между 5-20 лв. Взимам ги само на промоция. Живея на квартира. Издържам се сама. И аз като теб като дете бях незабележима за връстниците си. Останах на 4г. без баща. С майка ми живеехме бедно. Тя почина преди 2 г. Искаше ми се да ме види сега как се обличам като бизнес дама. Понякога когато съм в пробната си говоря на ум и се питам тя дали би одобрила това или онова. Насълзяват ми се очите в огледалото, когато се погледна. Надявам се да се гордее с мен. Не разполагам с много пари. Разхубавих се през годините. Намерих своя стил на обличане ингримиране. Мислех, че така ще намеря и любовта, но не се случи, сама съм, а мъжете аамо заглеждат тялото ми. Предлагат ми само секс, а не изглеждам нито евтино, нито на промоция. А жените, ох, жените сипят само интриги и злоба по мен. Чуватвам се като изцеден лимон. Навсякъде фалш и не знаеш кой ще ти забие нож.
Съвет. Не бъди като другите. Изгради си собствен стил и мислене, бъди над тях, а не една от тях.

В

17.   И децата от заможни семейства нямаме всичко.
И аз съм на 17. Нямаш си и на представа какво се изисква от мен. Уча постоянно, чистя, готвя ( родителите ми не са вкъщи, работят и пътуват много. )
Последния път, когато бяхме заедно, дори не помня кога беше. Да, ходим на почивки, но работят и там.
Аз нямам приятели, ученето ми е на първо място.
Хората от моето обкръжение имат чистачки в домовете си, при мен няма тякивя глезотии. 4 деца сме и дори и да имаме парите за домашна помощница, нашите никога не биха го позволили. Има строг ред вкъщи. Дрехи? Скъпи? Хахахаха, мислиш, че ми позволяват ли? Родителите ми могат да се обличат марково, те работят, ние сме спретнати, с нови дрехи, да, но не са скъпи. Да си богат е доста трудно, скъпа, по-хубаво е да си някъде по средата. Родителите ми ни държат под строг контрол. Да си помисля да се оплача от нещо, да не уча или да се сравнявам с другите? Такива неща не се толерират в нашия дом.
Събирай си парцалките, учи и не се оплаквай. Живота е гаден и спри да се лигавиш!

18.   През цялото време в гимназията получавах по 1-2 лева джобни на ден, понякога са ми трябвали повече, но никога не съм ги искала от родителите си. Познай колко нови дрехи съм си купувала и от къде са били. Никога не ме е било срам, защото рядко съм излизала по скъпи заведения с приятелки, които са имали възможността да пръскат по 300лв на ден. Имала съм 3 гаджета, като още съм с последния един, с който в момента мислим как да изкараме пари, за да учим и двамата висше. Даже се справяме.
Дрехите ти трябва да са чисти и здрави, не е нужно да са скъпи. Имах една приятелка, чийто гардероб е 1/3 от стаята ми, няма дънки под 50лв, има повече обувки, отколкото аз съм имала блузи. Когато бях по малка се чувствах много назад, докато бях с нея навън. Естествено момчетата забелязваха първо нея. Защо не? Хубав грим, прическа, модерни дрехи... тя първа си намери приятел. Приятеля й я третира лошо, родителите й в един момент спряха да й дават пари, започнаха да искат от нея да учи и да се реализира. Тя не е лош човек, напротив, но никога не е мислила за това, колко много средства харчи. Когато парите й рязко намалиха, тя не можеше да се оправя. Когато започна работа, харчеше заплатата си бързо. В момента тя мисли предимно за пари- как да ги изкара, как да ги има, колкото по-добре е да ги имаш. Това не може да ти е стимул.
Не мога да мина коментара на номер 1. Това момиче ми взе акъла, ако е истина всичко написано, способна съм да й стисна ръката и да поискам един съществен разговор от нея за живота. Но аз също се концентрирах върху учене, взимах стипендия, участвах по европейски проекти, преди дори да дойде време да си търся работа, аз вече имах много успехи в избраната от мен професия (учих в професионална гимназия). Човек трябва да гледа как да се движи напред. Можеш да се обличаш с вкус, дори и дрехите ти да са от китайския магазин в квартала. Опитай се да не си меркантилна. Разбирам, че се чувстваш зле заради липсата на възможности, но човек не получава възможности без да се развива.

19.   Да знаеш, че всички носят бельо Калвин Клайн! Е, не и човек на име Калвин Клайн, защото ще е трудно да обясни от какъв зор е кръстил на свое име бельото, което носи в момента. Един Драган Тодоров не носи бельо на име Драган Тодоров. Същото важи и за повечето хора.

Шегата настрана, ако проблема ти НАИСТИНА е в бельото и как някой ще те види с него, кофти грим, че и с лекото коремче, което уж си имала, мога да те успокоя! Лично се кандидатирам за това - обещавам, че няма да кажа нито думичка за бельото ти и за корема, за зъбите, за това, че дишаш, въобще няма да ти намирам недостатъци. Ако ще да ми дойдеш с бабешки кюлоти, вила за сено и дълга рокля в стил Средновековието, няма да кажа нито гък. Живей си бедно и не се тревожи - има поне един, който ще те приеме такава, каквато си в момента!

Сега по-добре ли ти е или проблемът е, че искаш да те приемат онези, които са свикнали на бельо Калвин Клайн? Ако е така, нямам решение за теб. Всеки може да намери някого, който да го приема и да се чувства добре с него, но малко са тези, които могат да се впишат в чужда за тях среда пък дори да умират от желание за това.

20.   Какво очакваш от читателите тук, да ти открием дарителска сметка ли? Как бихме могли да ти помогнем? Израснала съм по същия начин. Живеех с брат си и майка си. Мама работеше по 13-14 часа на ден, без да имам възможност да я виждам, за да ни издържа. Ние с брат ми сами се оправяхме. Това ни научи да пестим, да оценяваме, да се радваме на това което имаме. Не сме разглезени. Налагало се е милиони пъти да се лишаваме, да не излизам като останалите или ако изляза да се съобразявам какво си поръчвам и дали имам достатъчно пари. Не съм си купувала скъпи дрехи или гримове, но като, че ли преди 4-5 години тези неща не бяха от чак такова значение. Не мога да кажа, че съм се чувствала много по-различна от останалите, може би защото не съм се събирала с такива, като твоите приятелки, но и аз съм си мечтала, като всяко момиче, да имам хубави дрехи, да изглеждам като модел и т. н. Работя буквално откакто съм навършила 18 и досега (вече съм на 21) не съм спирала. Когато бях на 17 се запознах с вече бившия ми приятел, той много ме обичаше, също не беше богат или нещо подобно, но си спомням трите години с него, като едно прекрасно време, бях влюбена и щастлива, не съм мислела за неща като пари и т. н. Не сме ходили с него по скъпи места, но винаги когато бяхме заедно ни беше добре. Моят съвет е наблегни на ученето и работата. Не се разглезвай и не се отпускай нито за миг. Работи и учи и ще имаш каквото поискаш. На този етап аз вече съм студентка, уча и живея в София. Редовно обучение съм и работя там. Скоро беше, една седмица, аз почти не бях спала, понякога едвам намирам време, но се издържа. Важното е, че не завися от абсолютно никой, издържам се сама от половин година г/д, и разполагам сама с парите си, които сама си изкарвам. И знаеш ли хубаво е, сядам на заведение и вече не гледам цената, просто си поръчвам, влизам в магазин и не взимам от най-евтиното. Пак ти казвам, направи така, че да не зависиш никога от никой, още по-малко от мъж, никога запомни, и ще ти бъде добре, вярвай ми. Пожелавам ти успех занапред.

21.   Дъщеря на доста богат мъж със собствен бизнес съм. Искам да ти кажа, че не всички деца на богаташи харчат като изоглавени. аз съм напълно земно момиче. Доста от дрехите ми -повечето летни са от китайски мол. Имам не малко от втора употреба. Там има не по-лоши дрехи от марковите магазини (пример: от втора умотреба имам елече и блуза на S. Oliver, блуза на Laura Ashley и доста други маркови дрехи за по 5 лева макс). На седмица получавам по толкова пари, колкото и по-бедните деца - 10-20 лева седмично. До тази зима бях две години с леново А536 - 270 лева, но го загубих и сега съм със стария на баща ми, а той е с най-новия samsung S8. Нямам козметика на сепфора, нейкед, кайли и тем подобни. И аз нямам всеки месец нови обувки. Нося два асикса от 3 години, а есента получих пума, зимата нови асикс - два чифта нови обувки за три години! От "великия" адидас нямам абсколютно нищо. Да, имам 4-5 доста скъпи якета, но това са зимни якета, няма да тръгна с някви изкуственяци и да мръзна на -20 С.
А, да не говорим, че аз летата ги прекарвам на пълен работен ден при баща ми - физическа работа докато връстниците ми, независимо дали богати или не, в живота си не са си мърдали пръстите, за да си заслужат якенцето от бенетон или поличката от том тейлър и така нататък. Пример: имаше едно момиче, моя "приятелка" която рева два дена за едно палто, което родителите й не искаха да купят, а то беше малко по-скъпичко, а когато те поискат тя да свърши нещо я вкъщи, я на село, на нея винаги и ставаше нещо- я ръката я боли, я гъза от седене. Семейството на това момиче е доста по-малко богато. Не казвам, че са бедни, ама не са и много богати. Тя е със самсунг с7 едж, а баща и е с тел с копчета.
Та не ги гледай тези момичета дето дават 300 лева за глупости в мола, защото родителите им на пример може да са теглили кредити, за да могат да им дадат 300 лева на тези момичета.
Ти налягай над уроците, защото сега ги гледаш те или по-скоро родителите им са богати и те не учат, защото разчитат на парите на мама и тати, ама като си отидат родителите им и те нямат мяра в харченето, кой съпруг ще ги търпи такива, а ти, ти ще си постигнала нещо в живота, и ти ще харчиш, но ще знаеш, че това са пари изкарани с труда ти и с уменията ти.