Споделена история от Тинейджърски

Асоциален
Здравейте. Пише ви момче на 16 години. Проблемът ми е следния ( дори не знам дали е проблем ). Не контактувам с почти никого, смисъл имам си 2-3 истински приятели, с които убивам времето когато не съм пред компютъра. Може би самият компютър е "главният виновник" да се чувствам по този нелеп начин ( избягван от всички, подигравки за външния ми вид и т. н. ). Казват ми, че като "малък" съм бил "по-добре", като не мога да разбера какво е това "по-добре" и за това ви пиша. Опитвам се да не обръщам много внимание на околните, но не ми се получава. Не съм от желязо. Искам да спрат да ми се подиграват, смисъл да се държат нормално. Между другото съм и "отличник". Уча в най-елитното училище в града ми ( знам, че не е от значение, но... ). Бих бил много благодарен на модераторите да публикуват "историята" ми и на вас аудиторията за съветите, които ще ми дадете ( предполагам).

ПС: Извинете ме ако има правописни или граматични грешки.

Коментари

1.   По -добре-предполагам, че преди си бил по-общителен, излизал си по-вече и не си правел впечатление на асоциален, както ти сам се наричаш.
Поздравления, че си отличник в най-елитното училище, но човек е стадно животно и не е редно да си живее самотно. Излизай с другите, ще се запознаеш с по-вече хора, ще завъдиш някое гадженце. Това е нормалният живот, а не да бъдеш самотник пред компютъра.

2.   Самоиронията и ниското самочувствие са ти проблемът. Защо отличник в кавички? Защо да не е от значение, че учиш в най - елитното училище в града? Нима двойкарите, преписвачите и тежкарчетата ще са по - добре от теб в живота след 5-10 години? Нима те ще учат в добър университет и ще си намерят високоплатена професия, а не ти? Горе главата, като те обиждат им отвръщай, не си длъжен да им търпиш подигравките. Ако не ти харесва външния вид, промени го. Но не се самосъжалявай. Търси приятелите си по - често по телефона, излизайте, забавлявайте се, запознай се с нови хора. Всичко зависи само и единствено от теб, другите няма да се променят. Успех.

3.   Казва се граматически. Това, че си отличник, нищо не значи. Няма значение в какво училище учиш, ама никакво. Проблемът ви на вас малките и то масово е, че се забивате пред тези компютри и не излизате. започвате да живеете във виртуалният свят само. Това е проблемът при теб. Истинските приятели по принцип са малко, един или двама, останалите са просто познати.

4.   Имаш си двама -трима истински приятели и това е достатъчно. Така е в живота. Излизай с тях, веселете се. На другите не има обръщай внимание. Ситуациата при теб е нормална с приятелите. Само намали времето пред компютъра. Примерно си постави ограничение, да кажем, три час ана ден и го спазвай. Останалото време ходи на фитнес или друг спорт, разхождай се.. Браво, че си отличник и учиш в елитно училище. Това си е постижение и няма нужда да го омаловажаваш, слагайки го в кавички.

5.   Към номер 3: Напротив, има значение като си отличник. Съучениците ти очакват да слушаш тяхната чалга, да ходиш да пушиш и да пиеш по барове и дискотеки, а ти "пропиляваш времето си вкъщи и учиш". Това младежтта мисли за скучно и сухарско.
Към автора: Не ти трябват много приятели, защото ще се намериш иначе в някакъв кръг от фалшиви хора. Наблягай на ученето, постави си цели и не мисли за това, което правят другите. Уважавай себе си и това, което си. 1-2ма приятеля, които са истински си е напълно достатъчно.

6.   Благодаря на номер 1 и 2 за коментарите. До номер 3 - извиних се за грешките си. Второ знам, че гимназията не е от значение и за това го написах - Уча в най-елитното училище в града ми ( знам, че не е от значение, но... ). Явно не си го прочел/а. Знам, че 80% е виновен компютърът, но просто когато изляза на вън не се чувствам "себе си". Благодари ви за бързите отзиви. Поздрави на модераторите, че публикуваха "историята" ми.