Споделена история от Тинейджърски

Червена коса
Здравейте! Момиче съм и искам да си направя част от косата червена, но косата ми е тъмна и не хваща никаква боя. Та се чудя ако някой е пробвал някаква боя, която да хваща на тъмно кафява почти черна коса да ми каже. Моля без съвети да отида на фризьор. Много искам да ми е огнено червена, но за жалост боите не хващат, а ако хванат косата ми става тъмно червена и не си личи. Ако някой е изпробвал някаква боя, която да има ефект на тъмна коса да ми каже. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Балсамите-оцветители са вариант, моята коса е кестенява и имаше добър ефект, но за кратко. Щом искаш да е само част от косата, защо не я изсветлиш? И после с каквато и боя да е, ще хване

2.   Аз обожавам черна коса.

3.   Не си третирай косата с разни бои. Остани си с естествения си цвят. От толкова много мазане, боядисване ще останеш без коса!

4.   Да разбирам ли, че искаш омбре? Аз също исках, и моята коса бие на черна, но стана така, ме не можах да се боядиша. Пробвала ли си къна?

5.   Огнено червена може да стане само на фризьор... първо косата ти се обезцветява с блондор.. става жълто-оранжева. И от там нататък се слага тази червена боя. Но имай впредвид, че този цвят избледнава много бързо.. изисква се поддръжка. Дано съм била полезна ;)

6.   Къната не е решение. Две години бях с лилаво-червена коса, смесвах две къни. После нямаше махане. От година и половина косата ми е гарваново черна и когато избелява черното още си личи червено на слънце. Буквално няма махане. Ако ще правиш нещо по-добре първо я изсветли, не мисля че ще е толкова изтощена понеже си с естествен цвят коса и надали ще ти трябват повече от 2 изсветлявания, самата боя не изтощава толкова много, блондора или съответния изсветлтел го прави, в зависимост какъв е той.

Апропо из интернет имаше една боя която не изисква обезценяване и е точно червена. Напиши в ютуб "how to dye red hair without bleaching" и трябва да ти излязат туториали, само че я няма в България.

7.   Ако искаш огнено червено първо се минава с блондор, след 2-3 седмици с червено