Споделена история от Тинейджърски

Какво мога да работя на 14/15 години?
Здравейте,
Тъпа тема, знам. Но съм на 14 (почти 15 години) и искам да работя нещо. Задоволена съм с всичко, което поискам. Мама се старае да ми купува всичко, но някак си искам да й помогна, като започна сама да си взимам някои дрехи. (: Но не ми е ясно какво ще работя на 15 години. Обмисляла съм варианта да преподавам уроци по английски (имам сертификати), но кой ще се запише на уроци при тинейджърка?

Коментари

1-50 от 117

1.   Ами мисля, че на тази възраст можеш да разнасяш флаери или нещо подобно. Потърси някоя друга обява в интернет ако искаш. Но да знаеш, че не плащат много - макс. 20 лв. на ден поне аз така знам и това е временна работа - можеш да напуснеш когато си искаш.

2.   Така и аз мога да имам сертификатИ, но нали се досещаш, че има огромно значение на какво ниво са те? Бих ти предложила да се поинтересуваш за работа като преводач, има такива, работиш от вкъщи и превеждаш някакви текстове.

3.   По-скоро пробвай с връзки да се уредиш в някое кафене. Зависи де, ако изглеждаш по-голяма може да станеш сервитьорка. Ако майка ти или баща ти познават хора от тоя сектор може да поразпитат и да си намериш нещо такова за през лятото. Темата хич не е тъпа и аз обмислям нещо такова, ама с мислене нищо не става-трябва да се действа;)

4.   Здравей! Аз също съм на 15(почти 16) години но съм момче. Честно да ти кажа в България децата нямат право да работят освен ако нямат там някакви документи подписани от родители и имащи правомощия и т. н. И аз така като теб още преди 2-3 години когато бях на 13 се интересувах да започна някаква работа да помагам на нащите и да стана поне малко самостоятелен, интересувах се от работа, която да не ми носи много приходи но и да не ми отнема много време. Търсех в интернет няколко дни и попаднах на начина за печалби по интернет. Впечатление ми направи, че единственото, което трябва да имаш е компютър с интернет и да знаеш английски. Та начините за печалби в интернет са много и макар и незаконни с укриване на данъци те не се следят. Аз лично започнах в началото с най-леката работа, пари за клик. Различни големи компаний промотиращи своите продукти плащат на така наречените букс сайтове, за да рекламират продуктите им. А от своя страна ръководителите на букс сайтовете плащат на нас потребителите за да посещаваме сайтовете на компанийте най-често по 1 цент на клик и макс по 4 цента на ден, това е супер малко и се прави за 3 мин. Да но има опция за привличане на реферали(викаш приятели да се регистриран за теб) и за всеки техен клик получаваш по $0. 005. Когато събереш примерно 100 активни реферала ще правиш по 2 долара на ден само за 3 мин. работа, това прави 60 долара на месец само с 3 мин. работа а това е само за 1 сайт представи си, че си регистрирана в 5 сайта, това ти прави 300 долара на месец с макс. работа на ден 10-15 мин. пред компютъра. Да но в момента има над 1000 такива сайтове и доста от тях стават измамни след само дни и никой не може да е сигурен дали ще им платят. Затова от скоро се занимавам с рекламната програма на гугъл, която е сигурна и за кратко време събрах 23 евро но поради моят тинейджърски мързел спрях. Чрез гугъл печелиш ако имаш сайт и слагаш техните реклами в сайта си. Така ако някой от твоите посетители на блога или сайта ти кликне на реклама от гугъл ти печелиш от 5 цента на горе за всеки клик. Аз лично понякога за 10 клика съм вземал $1.

5.   можеш да бачкаш като рецепционист в някой забутан хотел. все пак нямаш 18 още

6.   сервитьорка ; )

8.   Охх... то като цяло в днешно време жените/момичетата нямат голям избор за работа. Основно магазинерки, касиерки, сервитьорки, учителки, даващи частни уроци и ако нямат образование - чистачки.

Ако започнеш да работиш сега ще си останеш цял живот на това ниво (имам предвид, че ще работиш някоя от по-горните професии най-вероятно). Не само на вас не ви стигат парите, спокойно, ще го преживеете. По-добре още 3-4 години учи без да имаш много много пари, отколкото да работиш, да имаш пари, но после като завършиш какво правиш? Оставаш си на същото ниво. Едва ли ще можеш да извършваш тежка физическа работа, така че трябва да си изкарваш парите чрез ум и професионалност.

Това е истината според мен, съжалявам ако някой се е обидил.

9.   Абе хора вие луди ли сте? Как на 15 години ще работиш. По-хубаво учи, за да можеш после да си намериш хубава професия

10.   аз съм на 12 и също мисля да почна работа на 15-16

11.   Аз също съм на 14 и половина и искам адски много да си намеря работа. За съжаление на тази възраст няма много голям шанс за това. :(

12.   Аз съм на 12 и искам още от сега да работя нещо.. Но имам предвид нещо което майка ми знае и одобрява! Пък и една нейна приятелка ми предложи да съм детегледачка на 1г. и син.. все пак аз мн хар това дете и се справям доста добре (даже съм изградила и инстинкти, откакто съм с него никога не е падал, изговаря нови думи :) )... Смисъл ако имате желание да работите от по-млади няма нищо лошо!!! Но внимавайте да не се забъркате в някои "мръсни" сделки щото е опасно..

13.   До Номер 11 : Здравей! Искам да ти кажа, че на твоята възраст 14-15 год и повече може да станеш консултант на някоя фирма като Орифлейм, Avon и т. н. Преди около седмица брат ми стана консултант в Орифлейм! Той по цял ден е в града и има сума ти приятели и постоянно правят поръчки... и така по 4-5 лева на поръчка за 1 седмица направи към 50 лева без никакви усилия :) Аз разбира се му помагам с рекламата му, тъй като съм добър в това и доста от поръчките му идват и чрез мен. Скоро се надявам да почне да взима по трицифрени суми на месец. Изисквания за възраст няма. Ако имаш познат или позната, която работи като консултант в някоя такава фирма като горните посочени попитай я тя ще ти обясни как стават нещата и ще те запише. Няма работно време, работиш когато си искаш, няма лимити на продажби на продукти и т. н. Но ще ти е нужна и реклама. Мога да те посъветвам да използваш фейсбук и сайтове за безплатни обяви :) Иначе има стотици други начини, но все пак съм ги разучавал доста време и не искам ей така да давам на готово на всеки срещнат :)

Аз съм на 17 от 12-годишен разучвам маркетинг, реклама, афилейт и т. н. Чакам да стана на 18 години и вече ще съм научил всичко, което ми трябва. В момента знам как да изкарвам добри пари на месец в $$$ но нямам 18 год. за съжаление още 1 години трябва да чакам и след това самостоятелно почвам. Изградил съм основите, направил съм изчисления и таблици като хвърлям много време, но накрая ще успея и печалбите няма да малки! Имам в предвид бизнес през интернет!

Поздрави и дано си намериш нещо подходящо за работа!

14.   Аз съм на 14. И аз искам работа, но не искам да сервитьорка магазинерка или нещо такова. Вчера се мотах по НДК и видях едно момиче горе доло на моята възраст да раздава брошурки за нещо. Чудя се колко плащат за това и как става. Моля ви отговорете :))

15.   Не знам как плащат, но ще е на брошурка, видях и младежи да разнасят рекламни вестници. Това на Запад отдавна го има, студенти също го правят.
Виж на такава брошура коя е маркетинговата агенция и там питай. Можеш и направо да питаш хората, които раздават брошурките. Не изхвърляй тогава рекламите от пощата, а се обади в агенцията (написано е обикновено с много малки букви в долния край на ъгъла). Ако не намериш, питай направо при рекламираните фирми, те ще ти кажат

16.   До номер 14 - И аз почти всеки ден срещам такива хора. Ами брошурите, които раздават са свързани с различни промоции на даден магазин или агенция и те печелят от това. Имам приятели, които го правят и съм ги питал. Казаха ми, че взимат по 20-30 лева по някой път и повече но трябва да имаш връзки. То всичко в България е с връзки иначе няма успяване. Както каза Номер 15 запази 1 брошура и от зад долу трябва да е написан телефон, емейл или сайт на агенцията или фирмата. Свържи се с тях и по разпитай.

Поздрави аз съм Номер 13 :)

17.   Аз също съм на 15 години. Не ми е зор да се правя на "голяма" и затова да бачкам! Просто искам да помогна на нашите и без това сме в затруднено положение. Имам приятели, които са консултанти в "Орифлейм" и "Ейвън", ще ги попитам как стоят нещата и ще ви пиша тук. :) Ако измислите през това време нещо бих се радвала, ако драснете 2-3 реда. Наистина много искам да помогна на родителите си, защото баща ми и без това се кани да заминава в чужбина, за да можем поне да си плащаме сметките. ;( Номер 13, може ли да ни дадеш мааалко повече информация? Доброто се връща двойно, нали знаеш? !

18.   Аз съм на 13 и преди месец си направих сайт в alle. bg. В него продавам различни работи и вече събрах 150 лева. Така, че ако искаш си направи сайт.
При мен, когато някой си купи нещо се уговаряме къде да се срещнем и той ми дава парите аз стоката. Аз не съм накупила от всяка стока по няколко броя. Когато някой поиска отивам, купувам и продавам малко по-скъпо.
Ако искаш опитай.
УСПЕХ!!!

19.   Ако срещна хора с брошури, аз им ги взимам всичките и ги хвърлям в близкото кошче.

20.   Освен за сервитьорка на тази възраст няма за какво друго да те наемат.И то защото няма да ти плащат осигуровки ще те вземат с удоволствие,ще те юркат навсякъде просто супер,изкласи си училището пък тогава го мисли.Съветвам те не се хващай с дистрибуция на айвън и орифлиейм набутвация голяма са и ще береш ядове после,кое ти пристига,кое не и после след месец ти го пращат щеш го нещещ.И познай клиента вече не го иска и ти не можеш да го върнеш и опала остава си за теб с/у обявената стойност

21.   Само ще ви кажа, че Avon и Oriflame са по-скоро, за да взимате отстъпки, от колкото да печелите някакви пари и го казвам като човек, който е бил и кординатор в едната фирма. Търсете нещо друго.

22.   21, аз пък казвам като дъщеря на координатор в Avon, че това, което казваш не е така. Отделен е въпросът, че ако си почнал по-късно, печелиш прекалено малко за да можеш да се издържаш така, просто защото станаха прекалено много представителките и координаторите. Също така не могат да се сравняват Avon и Oriflame, тъй като 2-рата е много под-нивото от към продажби спрямо първата.

23.   18, как се казва сайта ти ?

24.   Мързи ме да прочета другите коментари и затова ще напиша направо моя :)

И аз съм на 15 и миналата година спечелих стипендия от "1000 стипендии" :) ако искаш се пробвай и ти :) аааа.... и от гимназията в която учиш може да получаваш стипендия, ако си завършила първия срок с 5. 50 - 6. 00 :) аз не работя, а пък получавам стипендии :)

Успеххх!!!

П. П. :) сори ако някой има подобен коментар, но както казах по-горе - мързи ме да ги изчета всичките :)

25.   "12. Аз съм на 12 и искам още от сега да работя нещо.. Но имам предвид нещо което майка ми знае и одобрява! Пък и една нейна приятелка ми предложи да съм детегледачка на 1г. и син.. все пак аз мн хар това дете и се справям доста добре (даже съм изградила и инстинкти, откакто съм с него никога не е падал, изговаря нови думи :) )... Смисъл ако имате желание да работите от по-млади няма нищо лошо!!! Но внимавайте да не се забъркате в някои "мръсни" сделки щото е опасно.."
и аз съм така мн обичам деца... и искам да работя и аз съм на 12 и също както авторката на темата искам да помогна! не сме някво бедно сем. просто ми се помага!

26.   Аз съм на 12 и се чудя какво мога да работя. Казват ми че изкам да се изкарам голям, но не е така просто изкам да изкарам някои лев. Каквото и да е пишете ми по Skype: .....

модератор - не публикуваме скайпове, както и други профили в социални мрежи. Изключение МОЖЕ да направим за мейл адрес, но само ако - не съдържа името ви и не е свързан с профили в скайп и социалните мрежи

27.   Само да ви кажа не съм много голям, но не съм и малък .. първо започнете във фрима или организация на някой ваш приятел/ка за да добиете някакъв опит след това потърсете нещо в Jobs.bg, но трябва да имате навършени 18 години :)

Това го казвам на тийновете за да изкарват някакви парички а иначе, ако искате да изкарвате много пари започнете с продаване на наркотици (не го правете)
докарват се от 600-1500 лв на месец :)

28.   Амии не знам дали по-нагоре има подобен коментар амааа.....

Значи аз съм на 15 и това лято много нашумя раздаването на листовки, уверявам те печели се прилично. мен лично много ме е яд че не се захванах тази година, но от другата мисля да почна

29.   Брат ти където каза, че работи в oriflame на колко е

30.   А бе деца малки сте на 13-14год. не знаете кой какъв е, има извратени могат да ви подмамят и да си правят каквото си искат с вас. Така 4е моя съвет е стойте си вкъщи има време ще работите като пораснете, но вие си знаете!!!

31.   Аз съм на 13 и... ами не мога да го нарека работа, но печеля...

Така,
аз съм рисувам доста хубаво дигитално и си слагам рисунките в един сайт в интернет (не искам да споменавм имена, но ако потърсите ще намерите доста такива)
Печеля по $1-$5 на ден.
Хем ми е приятно, хем имам полза да рисувам...

33.   Хора аз съм нян ^^ знам само, че на 16 вече можеш да работиш със съгласието на родител, но за по-младите... нищо лошо няма да работиш на 14-15 години ако все пак имаш време да учиш! ако си учиш няма да си останеш севитьорка. това е! сега най-важното е образованието. аз съм на 14 и спешно ми трябват пари! майка ми се грижи за мен, а баща ми само плаща неква мизерна издръжка, която не стига за нищо... здраво ни е ударила кризата и с майка ми непрекъснато се караме. тя не ми дава дори джобни и като разбере че имам някакви ми ги взима. трябва да ям нещо и така се стигна до тук... та ако се сетя за нещо което да ни помогне на всичките ще пиша :DD само не се забърквайте в нещо незаконно да не си провалите бъдещето :3

34.   Здравейте, аз съм момиче на почти 15 години и също искам да си намеря накаква работа. В по-горните коментари гледах, че може да бъдеш сервитьорка, да разнасяш брошури и подобни работи (става дума за деца на възраст около14-15). Е ДА ама НЕ. Човек под 16 години няма право да работи. А и никой рабодател няма да го вземе защото знае че има глоби (говоря ако работата е законна). Вече като се навършат 16 години имаш право да работиш само 4 часа(половин работен ден), без смени и без нощна смяна. Така че избора не е много голям. Има и друго нещо, че и без това ще си работим цял живот и че няма за къде да се бърза. Но както и да е.
Лично аз живея в курортен град на морето и смятам да се хвана с нещо през лятото като навърша 16. Чувала съм, че може да се продават билети за кино или някакви джунджурии или пък сладолед. Нямам представа за заплатата, но ми се върти в главата, че за продаването на джунджурии се плащат някъде 700 лв на месец. Но нищо не знам със сигурност. Та, надявам се да не съм обидила някой, просто исках да кажа фактите. : ))
Мерси, че прочете :)

35.   И аз съм така. На 14 съм и ужасно много искам да си намеря някаква работа, но да не е сервитьорка или подобни. И аз не се оплаквам от джобните ми, но искам да се почувствам малко по свободна, да разчитам на мен си, тъпото е, че няма къде да си намеря работа. Сега се записвам като представител в Ейвън, но съм чувала, че получавам отстъпки, не пари, и че трябвало да имам 18. Това вярно ли е? Помагайте искам работа ;Д

37.   Аз съм на 12 почти 13 и си търса работа за през лятото, но незнам къде могат да ме вземат някакви идей???

38.   Здравей, аз съм на 13 години и също се интересувам от работа. Мисля лятото за папочна работа при нашите ( те работят в малка семейна мандра ). Съвета ми е да се поинтересуваш малко от семейния бизнес. Може и да си полезна, като помагаш вкъщи, докъто вашите са на работа :)

41.   И аз съм във съвсем същото полвожение.

42.   Аз съм момиче на 15г. пея и получих стипендия от 180 лева, участвам в конкурси и от тези конкурси печеля пари..

43.   Под 16г. нямат право да работят, ако не искате глобички си стоите на гъза. Ако ви трябват ПАРИ си искате от вашите, вие сте им деца, а не домашни любимци.

Имате цял живот пред вас, колко ще ви използват до 70 години че и повече може само да предполагаме. :) Сега мисля, че възрастта за пенсиониране е 62 г. но не помня за кой пол обаче, та пак си помислете. От 18 до 62 години колко стаж е това в годинки. Това са ви най-хубавите години хора, защо искате толкова бързо да пораснете?

Ягода

44.   Аз съм момче на 15 и отскоро започнах работа във фирмата на баща ми. Два пъти пътувах-първо до САЩ, след това в Германия като част от монтажния екип, който построява щандовете на фирмата в изложения. Разбира се, това не би било възможно, ако не бях син на шефа... ;). Аз лично съм за работенето от ранна възраст, именно защото дава самостоятелност и съкращава разходите на родителите по детето/децата. В крайна сметка 15 години не са малко-нормално е, препоръчително даже да се учим на самостоятелност и отговорност

46.   аз съм на 15 години (момче) и товаря дини за 15 лева на ден като за мен парите са супер :D, а и правиш мускули, ти например можеш да раздаваш флаери за 15-20 лева на ден :)

47.   Моля ви кажете ми какво мога да работя и колко ще ми плащат на 15 съм и ми трябват наистина много пари нуждая се от тях иначе ще се побъркам :(? Моля ви помогнете ми! Благодаря..

48.   Здравейте, аз съм на 12 и другото лято мисля да работя, защото това лято вече свърши, а и поне другата година ще имам 13 :) и така, чудя се какво да правя, ние сме не много бедно семейство, но не получавам пари-тоест джобни, не ми достигат, искам свои собствени пари, като изляза някъде да не се стискам и едвам едвам да отварям протмонето си, или приятелки да ми дават пари на заем което е ужасно гадно :(((( много ми е тъжно така, а не искам да притеснявам родителите ми.. може ли помощ??

49.   Номер едно е права

50.   Можеш да станеш доброволец в някой приют!
1)Уговаряш се със служителите, за дни в които си свободна!
2)Просто къпеш/ разхождаш/ храниш бездомни кучета и котки. Аз съм на 14 и съм доброволец в приют! Трябва ти обач1е разрешение от мама

51.   Номер 50 можеш ли и мен да уредиш защото незнам как става много ми трябват пари, а колко пари плащат всъщност?

52.   Моля ви кажете ми какво мога да работя на 15 съм помощ в затънтено положение съм и нямам пари, а ми трябват 1000 лева и искам по бързо да ги намеря моля ви даите ми съвети? БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

53.   Лесно е да казвате учи но ако нямаш пари за автобуса и за закуска как да ходиш.... Разбирам те и аз търся

55.   Поздрави на всички млади хора, които искат да станат самостоятелни!
Днес е 8-ми март и в тази връзка поздравявам всички момичета и жени! Бъдете здрави, силни и обичани!

Аз съм майка на 14 и 16 год. дъщери, които също се интересуват от тази тема. Много жалко за страната ни, като чета коментарите по-горе, ми идват мисли за това до къде е стигнала страната ни и ме боли. Боли ме и от това, че младите не знаят много важни неща за живота, но и няма кой да ги научи....

Адмирации на момчето с коментар No13.! Прочетете коментара му и усетете силния дух и силната мотивираност. Пожелавам на всички да имат неговата увереност и амбиция. Това е правилното мислене и правилният път към успеха. Този младеж има потенциал да стане успешен млад гражданин на света и има всички шансове да стане милиардер. Пожелавам му успех!
Дано има повече такива като него в нашата страна, за да излезем по-скоро от кризата на бедността!
Само с мрънкане не става. Трябва амбиция и увереност в успеха!

Успех на всички млади хора, които по един или друг начин искат да успеят в живота!

56.   „Аз съм майка на 14 и 16 год. дъщери, които също се интересуват от тази тема. Много жалко за страната ни, като чета коментарите по-горе, ми идват мисли за това до къде е стигнала страната ни и ме боли. “ (н. 55)
Аз пък намирам за жалко, че има родители, които не могат да осигурят нормален живот на децата си. Не е работа на децата да работят и изкарват пари, а да УЧАТ, госпожо! Не ни е винвона държавата, ако раждаме деца, които вместо да си учат уроците да мислят как да си покриват елементарните нужди.

57.   До коментар 56:
Съгласна съм с вас и не отричам, че децата трябва да си учат уроците. Само да поясня - уроците, които им се преподават в училище са безплодни и не упреквам тези, които не искат да ги учат. Куца не само образователната ни система. Куцат много сфери от живота ни. Също така не твърдя, че моите деца са пре-задоволени. Успявам да им осигуря нормално съществуване. Но някакси думата "съществуване" не ме кефи. Тук, на земята, сме дошли да живеем, а не просто да съществуваме. И какво лошо ако децата ми искат да се учат на самостоятелност и отговорности, като си намерят ангажираност (не казвам работа) и същевременно от това печелят пари, които не са излишни никога. А те уроците си ги учат и са ми отличнички, просто тези уроци (от училище) няма да им помогнат да преуспеят в живота... За жалост на този етап не мога да им предложа друго, но ако решат да избягат навън (от България) - няма да ги спра...

1-50 от 117