Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме обижда
От няколко дни майка ми постоянно ме обижда, понякога ми казва и обидни думи, които ме нараняват и естествено ми провалят дните. Оплаква се че все се цупя, не и помагам с къщната работа ( въпреки че правя всичко което ми е по силите) когато отиваме заедно някъде вика по центъра и хората ни чуват, не знам какво съм и направила толкова, на 14 години съм, мисля че е от работата и, много се натоварва и работи, и вкъщи се прибира много уморена, но не мисля че е редно да си го изкарва на мен. Имам и брат, но на него изобщо не се кара и не го обижда, както мен. Вярно е че понякога се цупя когато излезнем някъде, но тва ми го повтаря всеки ден вече. Примерно днеска бяхме в мола и ми се беше завило свят и и казах да излезнем от магазина защото ми се завива свят, тя каза добре а после цял ден ме обвиняваше че не е могла да разгледа дрехите и ме обиждаше..
Отделно това че вкъщи имаме само 2 стаи, може да звучи много странно но е така. Изобщо не сме бедни, нито пък богати. Преди едната стая беше моя и на брат ми, а другата стая на майка ми и баща ми. Но тъй като аз исках своя стая, те преместиха моето легло, нощното ми шкафче и скрина ми в тяхната стая, но остана масата, голямата секция и един малък хладилник ( и той е в стаята) ”кухнята” е в размера на една тераса и не знам дали може да се нарече такъв, но поне има. И къщата на дядо е под нас, но е отделен и не може да се каже че имаме втори етаж. Тати е там в стаята за гости и спи там. Но майка ми тъй като няма къде да стои другаде, все пак нямаме хол, тя стои през целия ден (освен когато е на работа) при мен и ми пречи адски много но няма какво да направя. Освен това че ме обижда и други работи.. поне работи и не е през целия ден при мен... утешавам се като си казвам че едно момиче от нашия квартал живееше само с баба си и те имаха само една стая. Имаме пари за хол, но тати е много мързелив и нищо не му се прави. Брат ми поне получи стая, вместо мен.
Сега съм в нова гимназия, в друг град, и сигурно ще ми е още по-трудно.
Чакам нетърпеливо да стана на 18 години и да се изнеса от нас...

Коментари

2.   Говори с майка си, кажи й че така не е правилно, че те наранява, че се депресираш. Накарай я да разбере, че й влизаш в положение, за дето е на работа и се изморява, но да намери друг начин да си излее негативните емоции. Кажи й да погледне ситуацията през твоите очи. Успех.

3.   Аз съм на 16, също момиче. Майка ми НЕ работи и пак ми крещи. Посягала ми е и преди 6-7 месеца за малко да ми счупи носа. Обижда ме, че съм мързелана, бо#лук, к#$ва и нещото което най- много ме наранява- че бог я е наказал с така дъщеря като мен. Аз спрях да ходя с нея и общо с нашите където и да било. От близо 2 години.

4.   Майка ти е уморена, може да е в климактериума и затова вика. А ти се съобрази с това. Старай се да не мрънкаш без причина и защо ти е стая след като отиваш да учиш в друг град? Като виждаш, че нямате много жилищна площ, не карай родителите си да спят в кухнята. Съобразявай се с тях. Като станеш пълнолетна, ще може да се изнесеш на квартира и да не си с тях.

5.   От Авторката:
До номер 4: Ами защото аз просто ще уча в друг град, няма да живея там или нещо друго, след училище пак ще се връщам у нас. Те не спят в кухнята, спят в стаята за гости.

6.   Ужасна ситуация наистина. Освен да чакаш да станеш на 18, може да опиташ да поговориш с нея и да й кажеш, че не ти е приятно да те обижда.