Споделена история от Тинейджърски

Проблемът
Здравейте. Аз имам един основен проблем и той е че на моменти ми липсва мотивация да правя каквото и да е. Постоянно си чертая някакви планове в главата, планове за бъдещето, планове за самият момент, много съм мотивиран, че ще стане, и нещо изведнъж се проваля. Как да се пречупя, да започна да правя нещата и така аз да бъда още по - щастлив и задоволен от живота? От мързел и нежелание на моменти мога да не постигна нищо, а аз искам да направя нещо в живота си.

Коментари

1.   Успели хора са ми казвали, че силното желание и мотивацията са 50% свършена работа. Един млад човек с желание за обучение и работа е много силен кадър, защото друг с опит може да има стаж и всичко, но да не му се работи и да не приема новата информация.

Ти всъщност се мотивираш, но когато се стигне до време губиш желание, доколкото разбирам. Поправи ме, ако греша. Според мен трябва да започнеш да наблягаш на действие, докато мислиш самият план, да се възползваш от моментната мотивация на максимум. Нормално е, всичко идва на приливи и отливи, особено ако си млад, но човек трябва да полага усилие за нещата, които смята за важни, дори и понякога да се налага да се насилва леко. Много пъти съм започвала проекти и преди представянето им само съм искала всичко да приключи, но съм продължавала да се трудя. Няма равно усещане на това да застанеш пред група специалисти и те да ти ръкопляскат, да те оценят и да те наградят с признание. Работи за момента, в който ще бъдеш оценен и когато той дойде ти ще си три пъти по-мотивиран и на следващата стъпка ще работиш още по-усилено и целенасочено.

Успех :))

2.   Постоянство! Успехът се гради на постоянството. Някои неща, които ще ти помогнат, са да започнеш да ходиш на фитнес или да чистиш къщата, например, всеки ден. Ама всеки. Дори, когато не ти се прави нищо. Това ще ти помогне да си изградиш добри навици.

3.   н. 2 ми взе думите от устата. Вчера точно имаше статия в Мениджър, че успехът не зависи от IQ, а от следните фактори

1. Ти си единственият човек, отговорен за успеха си. Най-добрата част от живота ти ще настъпи в деня, в който решиш, че животът си е твой и че не бива да се осланяш на никой, да разчиташ на друг или да обвиняваш останалите хора. Напълно контролираш бъдещето си.
2. Няма нужда да изобретяваш нещата. Не е необходимо да ги измисляш за първи път. Да ти хрумне страхотна, иновативна идея е един от начините да постигнеш успех. Но това не е задължително. Много хора са достигнали до висини само като са използвали нещо, което вече съществува и са го обработили и представили по свой начин.
3. Няма прогрес без действие. Това, което не е започнато днес, няма да бъде довършено утре. Някои от най-невероятните идеи в света така и не са успели, защото гениите зад тях не са предприели нищо. Помни, че действието винаги гарантира в бъдеще 100% възвръщаемост откъм събития и истински живот.
4. Постоянството винаги печели. Уинстън Чърчил е казва, че успехът се състои в това да се спъваш от провал на провал без липса на ентусиазъм.
5. Фокусът е всичко. Когато си твърде зает да гледаш назад или около себе си, хората те подминават. Ако така и не се фокусираш 100% върху нещо никога няма да си 100% ефективен. Забрави за мултитаскинга.
6. Провалът е нужен. Не се събуждай на 75, мислейки за това, което е трябвало да изпробваш, но не си, от страх, че ще се провалиш. На много малко хора им се получава винаги от първия път. Всъщност на повечето им не им се случват нещата дори първите 5 пъти.
7. Положителното отношение зарежда продуктивността. Мислите са задвижващото колело, което тласка напред живота към правилната посока. Успехът идва от позитивната енергия.
8. Трябва да вярваш, че можеш. Необходимо е да намериш онова кътче вътре в теб, където всичко е възможно. Започва се с мечта. Добавя се доверие и всичко това се превръща във вяра. След това се придава отдаденост и така се ражда целта. Когато се предприеме действие, започва част от живота ти. Добавиш ли решителност и време, мечтата става реалност.
9. Да помагаш на другите е голяма част от това да бъдеш успешен. Щастливите хора постоянно се проявяват с нови идеи, нови проекти и иновативни начини да помагат на останалите. Това означава, че целите им помагат не само самите те да извличат полза, но и да са полезни на останалите около тях.
10. Успехът е път, не крайна цел. Върви се с много, бебешки стъпки. Той е постоянен прогрес на растеж. Ако искаш да си успешен, продължително трябва да гледаш на себе си според по-висок стандарт, отколкото всеки друг, и да се бориш да преуспяваш. Успехът означава постоянно да се подобряваш, дори да си постигнал вече добри резултати. Дори другите да не виждат нужда от това. За да не паднеш от там, до където си се издигнал.

Аз с постоянство успях да постигна всичките си цели!
Това за мен е най-важното. Не съм нито най-умната, нито най-красивата, но успях там, където по-умни и красиви от мен не успяха

В.

4.   н. 2 ми взе думите от устата. Вчера точно имаше статия в Мениджър, че успехът не зависи от IQ, а от следните фактори (цитирам по памет)
1. Ти си единственият човек, отговорен за успеха си. Най-добрата част от живота ти ще настъпи в деня, в който решиш, че животът си е твой и че не бива да се осланяш на никой, да разчиташ на друг или да обвиняваш останалите хора. Напълно контролираш бъдещето си.
2. Няма нужда да изобретяваш нещата. Не е необходимо да ги измисляш за първи път. Да ти хрумне страхотна, иновативна идея е един от начините да постигнеш успех. Но това не е задължително. Много хора са достигнали до висини само като са използвали нещо, което вече съществува и са го обработили и представили по свой начин.
3. Няма прогрес без действие. Това, което не е започнато днес, няма да бъде довършено утре. Някои от най-невероятните идеи в света така и не са успели, защото гениите зад тях не са предприели нищо. Помни, че действието винаги гарантира в бъдеще 100% възвръщаемост откъм събития и истински живот.
4. Постоянството винаги печели. Уинстън Чърчил е казва, че успехът се състои в това да се спъваш от провал на провал без липса на ентусиазъм.
5. Фокусът е всичко. Когато си твърде зает да гледаш назад или около себе си, хората те подминават. Ако така и не се фокусираш 100% върху нещо никога няма да си 100% ефективен. Забрави за мултитаскинга.
6. Провалът е нужен. Не се събуждай на 75, мислейки за това, което е трябвало да изпробваш, но не си, от страх, че ще се провалиш. На много малко хора им се получава винаги от първия път. Всъщност на повечето им не им се случват нещата дори първите 5 пъти.
7. Положителното отношение зарежда продуктивността. Мислите са задвижващото колело, което тласка напред живота към правилната посока. Успехът идва от позитивната енергия.
8. Трябва да вярваш, че можеш. Необходимо е да намериш онова кътче вътре в теб, където всичко е възможно. Започва се с мечта. Добавя се доверие и всичко това се превръща във вяра. След това се придава отдаденост и така се ражда целта. Когато се предприеме действие, започва част от живота ти. Добавиш ли решителност и време, мечтата става реалност.
9. Да помагаш на другите е голяма част от това да бъдеш успешен. Щастливите хора постоянно се проявяват с нови идеи, нови проекти и иновативни начини да помагат на останалите. Това означава, че целите им помагат не само самите те да извличат полза, но и да са полезни на останалите около тях.
10. Успехът е път, не крайна цел. Върви се с много, бебешки стъпки. Той е постоянен прогрес на растеж. Ако искаш да си успешен, продължително трябва да гледаш на себе си според по-висок стандарт, отколкото всеки друг, и да се бориш да преуспяваш. Успехът означава постоянно да се подобряваш, дори да си постигнал вече добри резултати. Дори другите да не виждат нужда от това. За да не паднеш от там, до където си се издигнал.

Аз с постоянство успях да постигна всичките си цели!
Това за мен е най-важното. Не съм нито най-умната, нито най-красивата, но успях там, където по-умни и красиви от мен не успяха

В.