Споделена история от Тинейджърски

Те ме тормозят, а тя гледа отстрани
Здравейте, момиче съм и сега ще бъда 8ми клас. Имам проблем с най добрата ми приятелка и не само. По принцип с нея сме много близки и си споделяме всичко, но проблема е че има една групичка момичета в квартала, която се счита за готина и винаги като ме видят започват да ми се подиграват и дори последният път ми взеха чантата, започнаха да си я подават и я хвърлиха зад една ограда (добре че телефона ми не беше вътпе). Най добрата ми приятелка вижда всичко това и просто седи отстрани и се смее. Сигурно ще кажете, че я е страх, но не е така тъй като винаги когато някой се заяжда с нея тя отвръща много самоуверено.
Моля редакторите да публикуват историята ми.
Благодаря ви предварително

Коментари

1.   Миличка, тази не ти е никаква приятелка във всички случаи! Според мен тя те използва за губене на време или нещо подобно. Ако това момиче ти беше поне малко вярна приятелка или близка до колкото поне ти я описваш, щеше да се опитва поне малко да те защити, а не да седи и да се смее!

2.   Значи не ти е приятелка.
Не дружи с нея. А тези защо те тормозят? Намери някое момче да те защити.
;-);-) Съсед , братовчед.

3.   Веднага кажи на вашите, че те тормозят и вземете мерки срещу въпросните момичета или да отидат да разговарят с родителите им или да подадат жалба в полицията или най -добре в прокуратурата и съда! Със сигурност техните ще се стреснат и ще си сложат в ред дъщерите Друг вариант е вашите да платят на няколко по-яки манговци те да причакат пиклите докато се прибират вечерта и да им хвърлят един бой, от който няколко месеца да прекарат в гипс. Те няма да могат да докажат кой е поръчал да ги пребият. Колкото до т. нар. ти „приятека” зарежи я щом постъпва така с теб! Не ти е истинска приятелка, а и нищо чудно и тя да стои зад всичко това. Предполагам сега ще си 8 клас и в новото училище ще намериш нови по -добри приятели. Надявам се не си се паднала пак в един с „ приятелката ” ти?

4.   Това момиче не ти е приятелка.

5.   Тя не ти е истинска приятелка. Избягвай тези момичета, а ако не можеш хвани брат, приятел и пр. Да те защити.

6.   Вземи си пазач и никой няма да те напада. Ако желаеш можеш и мен да вземеш за пазач. Млад съм и поне съм близко до твоите години. Ще те завеждам сутрин на училище и вечер ще те вземам. Ако някой през междучасието те нападне, ми казваш и ще реша проблема по мирен начин, без разправии, боеве и т.н.

Остави онази твоя приятелка, тя не ти е никаква приятелка. Вземи си един добър батко, който да те пази.

7.   Не ти е приятелка! Отдръпни се от нея

8.   Е питай я що? Щото като типична лицемерка без собствена идентичност винаги ще подкрепя по-силните в момента. Обаче понеже не е от готините и не може да е от тях, си намира дружка като тебе - по-скромна и прибрана, щото пък да не е съвсем без приятелки. Просто си е лицемерка. Пълно е с такива.

Истинско приятелство при жените няма. То и при мъжете все по-трудно и рядко се намира, защото вече ги няма институциите като казармата, за да направят мъжете сплотени в колектив. Сега всеки е за себе си, а т. нар. "приятелства" са просто повърхностни отношения за колкото човек да има с кого да пие кафе.

10.   И според мен това момиче не може да се нарече най-добра приятелка. Добрите приятели не се смеят, когато тормозят техните приятели. Не я смятай за толкова близка - бъди по-резервирана с нещата, които споделяш.
Вариант е да я питаш кое и толкова смешно, току-виж се усети.
Успех, дано разрешиш проблема и с групичката. Търси варианти, не им се давай. Нека изливат комплекси другаде.