Споделена история от Тинейджърски

Начини за по-лесно учене
Моля кажете начини за по-лесно и бързо учене. Ще се радвам да споделите вашите начини, особено за математиката кажете как я разбирате тази математика, защото аз съм пълна скръб на алгебра. Геометрията за късмет поне я разбирам.
Благодаря ви предварително :)

Коментари

1.   Аз имам някои "правила" през учебната година:
1. Не се притеснявай от тестовете. Не гледай оценката, виж по-добре грешките, за да ги оправиш и да повиши оценката си следващият път.
2. Учи през делниците здраво, в събота напиши цялото домашно и ако ходиш на курсове, ходи тогава, а в неделя е време за почивка.
3. Намери своя начин. Не всеки може да си води записки като в университет. Ако ти е по-лесно, просто слушай.
4. Питай. Ако не разбираш нещо, питай съученик или учител. Ако учителя не ти го обяснява хубаво, отиди при друг учител и го помоли да ти помогне.
5. Алгебрата е труден предмет и това е факт. Не се притеснявай. Оставяй се повече време за нея. Първо написваш лесното домашни, след което се заемаш с нея. Първо пререши (не преписвай) задачите които се решили през часовете за да схванеш начина. След това се заеми с домашното. Ако не можеш да решиш някоя задача я прескочи и се върни на нея после.

Ами това е всичко от мен. Успех през новата учебна година. ;)

2.   Съгласна съм, че алгебрата не е никак лесен дял от математиката.
Ето какво ми помогна:
1. Записах си всички правила, формули, теореми и др. на голям цветен картон, който си носех в учебника по математика. Носех си го и в час и докато решавах задачите, си припомнях някои неща от листчето. С времето ги запомних и вече не ми се налагаше да поглеждам.
2. Ако имаш въпроси за определена задача, не се срамувай да ги зададеш към учителя си. Също така може и да посещаваш консултация по математика.
3. Решавай повече от задачите, които те затрудняват. Дори в междучасието с приятели може да се поупражнявате по някои задачи, ние така правехме и ни беше много забавно :). Използвай допълнителни помагала, решавай тестове, дори да са от интернет.
4. И най - важното, лесно и бързо учене за съжаление няма. Всичко изисква време и усилия, но пък в повечето случаи резултатът си заслужава. Успех!

3.   А ние в училище винаги на междучасията в деня когато имахме контролно по математика тези които разбирахме обяснявахме на другите. И кой каквото е разбрал решава и таката изкарваха 3-ки тези които не разбираха преди това.