Споделена история от Тинейджърски

Депресия с мисъл за самоубийство
Здравейте! Момче съм на 16 години. От няколко месеца съм в тежка депресия поради 3 причини (Първата е най-сериозна). Едната - Наще се бяха разделили, когато бях на 12, но година след това се събраха пак. Тогава бях много щастлив заради това че се събраха отново. Те не се караха както преди не си и изневеряваха както преди, но това само времено. Сега нещата започнаха отново да се повтарят, но този път е още по-зле от миналият, защото нямаме достатъчно средства а най-лошото е че покрай тези притеснения започнах да припадам. Те знаят за припадъците, но не правят нищо по въпроса и продължават с караниците си. Само един единствен път ме заведоха на лекар да ми вземат кръв, но беше илзязло че уж нищо ми няма. Три месеца след като ходих на лекар пак припаднах. Това го пиша няколко дена след припадането и те вместо да спрат пак продължават! Другата причина е защото се намразих с Вуйчо ми (на когото съм кръстен) и понеже аз съм такъв човек, който обича близките си от това ме боли също. Третата е защото се влюбих във момиче, което не ме иска от това също ме боли. Благодаря ако сте го прочели. Ще се радвам, ако отговорите и дадете съвети!

Коментари

1.   Нито една от трите причини не е сериозна освен че припадаш, аз бих те посъветвал така като вашите са прекалено заети да се карат вместо да се грижат за теб а това явно ти влияе да отидеш сам ако трябва с такси или автобус до голяма болница и да обясниш че искаш да говориш с психолог но че нямаш пари и да разкажеш всичко и ако е необходимо отиди в полицията и искай да те отделят от родителите ти. Мисли за себе си тях ги остави те явно няма се разберат. Ние имахме доста подобен проблем и от както се развеждаме и не се в всичко се подобрява за всички

2.   Не е нужно да обичаш близките си. Ако вашите се карат, то си е между тях. Ти си на 16, тяхно дете, и нямаш много опции, така че ако са решили да се разведат пак, пак ще го направят, и твоето влияние едва ли е достатъчно да промени това. Но долу-горе разбирам как се чувстваш - аз бях на 15-16, когато нашите бяха в голяма криза в отношенията и щяха да се развеждат. Бях разярен и депресиран едновременно. Правех планове как ще избягам и от двамата ако се разведат да не ме видят повече.

За момичето не му мисли много - може да стане, а може и да не стане нещо. Няма да се притесняваш. Има други момичета (банално, но вярно).

3.   Това се случва на много хора. Живей си живота! Както и другите на които им се случва!

4.   Аз ти препоръчвам да се изнесеш. Аз бях в подобно положение и преди 3 години се изнесох. Отидох да живея при баба ми във Велико Търново. Тогава бях ва 15. Когато станах на 18 си хванах боклуците и заминах за Виена, ей така без предупреждение. Сега живея и уча там. Всичко е 6 и като гледам у нас са се кротнали наще, защото бяха в шок и тъжни че съм заминала затова са се успокоили. Да замина за Виена беше най доброто ми решение. Не се притеснявай, ще се справиш♡
Момиче 19

5.   Ако можеш не се занимавай с отношенията между родителите ти. Теса си техни отношения. Ти си имаш свой живот. с припадъците се опитваш да ги сплотиш, но явно не се получава. Ако имаш при кого да отидеш-баба, дядо, отиди да живееш при тях. Ако нямаш, то започни да спортуваш, заеми се с някакво хоби. За вуйчото също не се вживявай. Това с момичето, се случва... Изобщо се замисли за своя си живот. Какво искаш да постигнеш. Каква професия да имаш. Какво хоби. Мисли за себе си, а не непрекъснато за другите хора. Постави си цели за бъдещето си и започни да ги постигаш.