Споделена история от Тинейджърски

Най-добрата ми приятелка и аз
Здравейте! От доста време чета историите в сайта и виждам как много хора споделят историите си, затова бих искала да споделя и моята и ще се радвам, ако получа съвет от вас.
Аз съм момиче, на 17г. и няколко месеца от София. Имам най-добра приятелка, която е с година по-малка от мен и с която се познаваме от 2 години и нещо, но сближихме повече в последните 3-4 месеца и вече сме си най-добри приятелки. Имаме много общи интереси, но същевременно сме адски различни. Тя е човек, на който наистина мога да имам доверие и да споделя проблемите си, обичам я адски много, но същевременно се дразня и много завиждам на нейния живот. Да започнем с това, че тя си е имала гадже, и то не едно, най-дългата и връзка е била 1 година и няколко месеца, дори вече не е девствена, направила го е преди няколко месеца а аз още не съм се целувала и никога не съм имала гадже и се чувствам адски изостанала. Момичетата умират за нея, а мен ме подминават като пътен знак или ме гледат все едно съм плашило. И съм сигурна, че дори в момента да си няма гадже, до месец най-много ще си е намерила някой, а аз имам чувството, че вечно ще си остана сама. Сега към другата тема - красотата. Лицето и е уникално, няма пъпки и черни точки, а дори да и излезне някоя винаги знае как да си я прикрие с грим, а до няколко дни е изчезнала, докато моето лице е цялото в пъпки и дори да ползвам грим пак не успявам да ги прикрия като хората. Косата и е меко казано уникална, синя е на цвят, преливаща се към тюркоаз и направо си умирам за такава коса, а моята е естествена и е адски скучна. Отделно има две татуировки и няколко пиърсинга, а аз нищо, защото майка ми не ми позволява и винаги казва, че няма пари за излишни глупости. Има брутално тяло - плосък корем, супер слаби крака и стегнато дупе, а аз имам коремче, в бедрата съм адски пълна и дори имам стрии. И двете носим очила, но на нея и стоят адски секси, а аз изглеждам като зубър, а и тя ги нося доста рядко, защото по-често носи лещи, а аз трябва нон-стоп да съм с тях. За дрехите - има 1 огромен гардероб с дрехи, които са повече от уникални. Пазарува отвсякъде - от мола, от китайски магазини, от сергии и от втора употреба, като най-често ходи във втората употреба, защото там и харесват най-много нещата, но въпреки това се облича брутално яко. Аз имам само 5 блузи на кръст, които ми омръзна да нося и изобщо не ми стоят добре. Дрехите ми са адски смешни, детски, супер цветни, дори повечето изглеждат износени, въпреки, че пазарувам главно от мола. Гардероба ми е като на циркаджийка - какви ли не нещата има, а в нейния има главно черни, сиви и бели дрехи и тук-таме някоя дреха в друг цвят. Не дава повече от 30 лева за обувки, докато аз имам маратонки за 150 лева и пак изглеждат по-зле отколкото нейните. А когато си е в тях се облича по-добре, отколкото аз, когато излизам навън. Домът и е скромен, но е адски подреден, в моят има доста неща и то не евтини, но въпреки това изглежда по-евтин, защото не е толкова подреден. Тя е супер разговорлив човек и изобщо не се срамува, когато трябва да се запознае с някой, а мен ме е срам да отида дори до магазина. Просто искам да съм като нея, просто искам нейния живот, а не да живея зле и да се чувствам като някакъв изрод. Всичко и е перфектно - може би единствения недостатък, който има е, че носи брекети, но въпреки това пак е меко казана уникална. Имам чувството, че никога няма да бъда като нея. Не казвам, че трябва да я изкопирам, но искам поне един ден да се почувствам специална като нея, а не като се погледна в огледалото и да се срамувам от това, което виждам. Какво бихте ме посъветвали да направя?

Коментари

1.   Харесай себе си, обичай се такава, каквато си. Не се опитвай да си друга. и повярвай, тя има също проблеми и недостатъци, за които ти не знаеш. За момчетата-споко, за всеки влак си има пътници. Ще си имаш и обожатели, и гаджета.

2.   Хей.
Бъди себе си. Може би е клише, но наистина не е нужно да бъдеш някой друг. Аз също съм се чувствала като теб и точно затова съм се променяла, променяла съм си стила, отношението и т. н. аз също имам приятелки които са по-добри от мен в смисъл че се обличат по добре и т. н., но вместо да се оплаквам правя нещо по въпроса. Опитвам се да се облеча стилно, грижа се за кожата си и други. Предлагам и ти да направиш същото- направи си някоя готина прическа, вземи някакъв крем против пъпки, сложи малко грим, облечи най-хубавите си дрехи но ги направи така че да си вървят заедно, имай самочувствие! Някои хора са много красиви и всичко им изглежда супер в живота, но имат лични проблеми, проблеми със семейството и други. Не е нужно да се обличаш винаги готино и стилно и да изглеждаш уникално, примерно аз у нас стоя с най-старите дрехи и косата ми е разрошена именно защото съм ВКЪЩИ. Никой няма да дойде и да ме пита защо стоя така. Но естествено когато ще излизам някъде се оправям, обличам си нещо по-хубаво, оправям си косата, външния вид и т. н.
Късмет и успех!

3.   Здравей, момиче! Аз също съм момиче, но на 21г. Когато бях на 15 и аз като твоята приятелка имах хубаво тяло и започнах да излизам с едно момче и изгубих девствеността си. Имах приятелка, с която излизахме и нея никой не поглеждаше, защото беше дебела. В един момент реши да ограничи вредните храни и започна 90-дневната диета, с която свали 30кг за 1 година. Загуби девствеността си тази година с първия си приятел на 21-годишна възраст. Сега изглежда страхотно. Затова не се притеснявай и не избързвай. Аз съжалявам, че избързах. Ще пораснеш и ще се промениш. Започни режим без въглехидрати, за да отслабнеш. Ако вашите имат възможност нека те заведат при дерматолог да ти изпише нещо за пъпките. Пий вода по-често, защото това ще помогне да се изчисти кожата ти. Опитай се да тренираш вкъщи пред телевизора, има много клипчета в интернет. Защо не я помолиш да пазарите дрехи заедно, тя може да ти помогне? Не бързай и не се притеснявай. Всичко ще се нареди, ако имаш желание. Не се самосъжалявай и измъчвай! Успех!

4.   Никога не завиждай на някого. Това е много лош навик и често такива хора се превръщат в самосъжаляващи се хора. Ако искаш да усъвършенстваш себе си, спрямо това което прочетох ще ти дам следните съвети - Подреди си дома ако ще и 100 пъти, но накрая да ти допадне. Исках помощ от нея за облеклата и така с врвмето ще придобиеш нейния стил. Щом имаш 150 лв за обувки, значи ще имаш и 50 лв за фризьор. Отиди в някой луксозен фризьорски салон и нека фризьора направи чудо с косата ти, помоли го да ти каже какви шампоани и четки да използваш за косата си. Така косата ти ще стане също толкова хубава и ще се харесваш. За лицето - отиваш в гримьорски салон и казваш да ти направят някакъв грим и отново същото като при фризьора - молиш гримьорката за съвети като например какви козметики да си закупиш и как да ги използваш. Едва ли ще ти препоръча някакви китайски. А може и да гледаш клипчета от Youtube... Има милиони жени, които показват пред камера как се гримират и то ПРОФЕСИОНАЛНО. Ще се усъвършенстваш и в тази сфера. За тялото - ами ако не ти се ходи на фитнес, можеш да правищш упражнения вкъщи. Яж добра храна. Ако пък ти се струва трудна тази задача винаги можеш да си наемеш инструктор. Момиче, има ли желание - има и начин! Притесняваш се за такива неща, а има елементарни решения за тях. :) Успокой се!

5.   И какво, ако косата ти не е шарена като на клоун, тялото ти не е надупчено с пиърсинги и изрусувано с татуировки, не си изгубила девствеността си на 16 и не излизаш с куп момчета не можеш да се възприемеш, така ли? Доста зле е положението, доколкото виждам. Ти проявяваш завист към, , най - добрата си приятелка'' и си се обсебила от мисълта да си като нея. Спри да се сравняваш с нея и започни да правиш, каквото е необходимо, за да намалиш комплексите си. Ако искаш хубаво тяло, почни да тренираш. Ако искаш по - хубави дрехи, спестявай, иди на пазар и си купи. Само с мрънкане нищо не става, трябва и усилие. Знаеш ли, преди време бях като теб. Исках да съм като другите, готините, популярните, красивите... Разстройвах се от мисълта, че нямам хубава коса, лице и за каквото още се сетиш. Сега съм понамалила контактите с въпросните ми, , идоли'' и се чувствам много добре. Както и да изглеждаш, каквито и дрехи и обувки да носиш, ти си си ти и си уникална по свой начин и нито приятелката ти, нито който и да е друг може да те замени.

6.   Ами ти вече знаеш какво трябва да направиш. Като те кефи стила ѝ - копираш го. Най-добре да не е 1:1, ама доколкото можеш. И ѝ кажи - да знае, че ѝ харесваш стила и искаш да вземеш разни неща от него за себе си. Да не остават някакво скрито копиране и после да има сръдни и драми. Питай я може ли и аз така и така.

Иначе. ти защо да не можеш да носиш лещи впрочем? Лещите доста помагат (мъж съм, но от тийнейджърството си много добре знам как ме промениха лещите).

Относно пиърсинга - майка ти е права. Това са глупости. Не ти трябва пиърсинг. Един добър стил на външния вид ти трябва, за да добиеш самочувствие. След това трябва да работиш над общуването и въобще изразяването. От целият ти текст излиза, че си наблюдателна, но си интровертна и завистлива. За целта се упражнявай в екстравертност (лещите ще ти помогнат, пак казвам) и в това да приемаш другите без да изпитваш завист и негативни емоции. Със сигурност завистта ще намалее, когато момчетата започнат да ти обръщат внимание и на теб.

7.   Момиче недей, не го прави не ставай кифла!!! Тя е курва още от малка, а след някоя друга година може да се пуска и за пари, ако вече не го прави. Сигурно има 10000 последователи и пишат всякакви. Ето това е големият проблем, някоя като тази, която е и по-малка от теб ти промива мозъка, че е някаква много желана и ти искаш да станеш като нея. Защо след като тя е кифла като много други, ако искаш да бъдеш и ти кифла го направи, но ти препоръчвам да не го правиш.

М 24

8.   Зависта не е хубаво качество и не ти носи никакви ползи - само се тормозиш вътрешно така. Ако искаш промяна, тя трябва да ти дойде от вътре. Това, че си нямаш гадже или че не си се целувала - не е проблем.

9.   Здравейй! Разбирам те напълно как се чувстваш и също съм преживяла това до някаква степен. При мен историята не включва най-добра приятелка, а повечето момичета, като цяло. Макар те да не са нищо повече от мен, са много по-харесвани и винаги съм се чувствала едно стъпало надолу. Като малка бях слабичка - сега имам коремче, стрии и целулит /гнууус, хаха/, доста съм окосмена за момиче, което също ми създава дискомфорт и притеснения постоянно /дали не съм забравила, за нея част/, косата ми не е перфектно права, носила съм брекети, имам проблемна кожа. Винаги съм била доста срамежлива, като проблемът ми не е, че не мога да заговоря, а именно, че не млъквам, с цел да не се получава неловко мълчание, хората си вадят извода, че съм доста тъпа и повърхностна. За момчета да не говорим - винаги ме харесват момчета, които са на светлинни години далеч от моят тип. След като изживях, не толкова тежка, но все пак, депресия, реших, че животът е мой и аз трябва да си го направя както ми харесва. Сега се чувствам много по-добре, но отново не съм както всички останали момичета, просто се радвам, на това което имам.

Дрехи - както теб и аз чувствах гардероба си детски, цветен, с 5 блузи на кръст, имах стил, който адски харесвах, но никога не можех да постигна /Tumblr/. С времето започнах да си намирам дрехи, които са по-различни от тениска и потник /малко по-изрязани, различни цветове/ и с времето си изградих един стил. В момента обожавам всяка дреха от гардероба си, не са нито най-скъпите, нито маркови. Започни да преоткриваш какво ти стои добре, кое ти харесва. Помоли най-добрата ти приятелка да ти предложи някоя дреха, нещо, което тя смята, че ще ти подхожда. Щом тя се облича толкова добре според теб, нека ти помогне.

Лице - навярно си изпробвала 500 козметични продукти, маски, домашни лечения, кремове и прочие. Поне така беше при мен - нищо не помогна. Приятелките на мама ме обсъждаха постоянно и ме обвиняваха, че не се поддържам - адски много се комплексирах. Единственият продукт, който направи магия с кожата ми е AcneOut на Biotrade. Макар че все още ми излизат пъпки /1-2/ и имам черни точки, е нищо сравнение с преди. Относно грим, използвала съм доста фон дю тени, сс-кремове за прикриване, но единственото, което правят е да запушват порите. Сега, когота лицето ми е по-чисто използвам коректор, но рядко. Слагам си очна линия, спирала, зависи дали съм в настроение, но нямам против да излизам и без грим.

Тяло - никога не съм приемала никакви оправдания относно килограми и тяло. Щом не се харесваш - отиваш да бягаш, да караш колело, фитнес или каквото се сетиш. Спортът е здраве. Храненето също е от значение. Направих грешката да се оставя и променята ми беше кошмарна - както споменах корем, крака, започнах да тренирам и сега се чувствам милион пъти по-добре. Не, не съм спортен тип изобщо. Не ми се отдават нито волейбол, нито баскетбол, тенис, футбол, прочие. Но намерих начин, намерих своя спорт, ако имаш желание, ще успееш и ти!

За очилата - аз също нося, но не е нужно постоянно да съм с тях ии ги нося само в училище. Купи си и ти лещи, което не ти препоръчвам, защото е по-вредно, може да смениш рамките, ако не ги харесваш, но не мисля, че очилата определят нещо в човека.

Научи се да обичаш себе си, научи се да се харесваш такава каквато си, промени неща, които могат да бъдат променени, за да се чувстваш по-добре. Така ще видиш, че и на теб дрехите ще ти седят по-добре, обувките. Ще видиш, че косата ти е по-хубава и естествена, ще видиш, че не се нуждаеш от татуировки. Винаги ще има по-красиви, по-харесвани хора от нас, но това не означава, че и ние не заслужаваме шанс. Трябва да се чувстваш жива, за да успееш да живееш. Успехх.

Ж15

10.   Имам едно нещо, което искам да ти кажа и да го разбереш много добре: Ти си прекрасен човек, който все някога ще си намери приятел (или съпруг, както искаш го кажи). Разбирам те напълно, защото с някои от близките и приятелките си съм била в подобни ситуации (пък и сестра ми прилича на Барби). Но ти си единствената, която може да промени себе си. Ако искаш да изглеждаш по - добре - опитай да отслабнеш. Щом харесваш нейния вкус, помоли я да идете заедно по магазините, попитай я за мнение. Щом не харесваш дома си - подреди го по свой вкус. А колкото до татуировките и пиърсинга - скоро ще си пълнолетна и ще можеш сама да взимаш такива решения. И все пак - външният вид не е важен. Ако си откриеш добра работа - животът ти е осигурен. Момчетата не с всичко. Късмет!

12.   Не мисля, че авторката завижда даже напротив от написаното лъха на възхищение. Проблемът е че се сравняваш с нея и подценяваш себе си. Често и аз го правя с всички жени. Винаги губя по точки от тях макар че съм на 33 самокритичността, ниското самочувствие и чувството че все не си достатъчно еди какво си, са болести за цял живот. :-) Аз съм наясно че и в мен има нещо хубаво и наистина има -аз не го виждам но другите около мен го виждат и за всеки е различно. Искаш да се почувстваш специална - направи това, което ти носи задоволство от теб самата. За мен на твоите години беше това че помагах на съучениците ми. Да ти каже някой" благодаря" и ако не беше ти" ме преобразуваха. Чувствах се наистина специална макар. Сегакато ми е пак едно като се чувствам като нищожество променям нещо във външните си вид. Пъпките, порови в интернет има разни домашни маски които помагат, ако всичко си пробвала не се тревожи ще изчезнат от само себе си. На сестра ми и изчезнаха като спря да им обръща внимание. Ръцете и постоянно бяха върху лицето да стиска, да чопка. То с паста за зъби ли не ги "гореше", то съдържа спирт ги мажеше. В един момент и писна и ги остави на мира за няколко месеца лицето и се оправи без да се маже с нищо. Очилата щом не ги харесваш носи лещи не са толкова скъпи. И не казвай че проблемът е супер голям, защото шефът ми носи лещи и е отличен шофьор. Майка ти да те заведе и да ти предпишат лещи с колкото е необходим диоптър за твоето състояние. Ако не и се дават пари спести си и си купи. Татуировки и пиърсинг -ужас. Много грозно изглежда. Дрехи това вече е до вкус и предпочитание как ти харесва да се обличаш. Тяло донякъде си е ген. Погледни себе си и виж какво можеш да промениш за да се чувстваш по-добре. Късмет

13.   Настоявам коментар номер 7 да бъде премахнат, какви курви, какви кифли, как го допуснахте?

14.   Не съм чела предните коментари но ще ти кажа едно. Ти си една от многото, които вежзат само крайния резултат. Това тяло не се постига току така. Като искаш като нейната кода иди и се боядисай. Като искаш хубаво тяло отивай в залата. Искаш като нейния дом-стягай си задника и започни да чистиш. Не само заради това, а и заради това, че ще бъдеш домакиня в бъдеще и не можеш да си позволиш да живееш в мизерия. Аз съм от малък град, където няма мол, че да ходя да давам по 5 0 лв. за блузка. Сама виждаш как в по-евтини магазини също има хубави неща, просто не си се разровила. А от парите, които ще спестиш от дрехи иди и си направи 5 пиърсинга ако искаш. Просто си отърви от това самосъжаление, защото в този свят място за слаби, безхарактерни жени няма. Освен ако не искаш на 40 години да си домакиня(макар че като гледам не те влече ама избщо) ставай и се доказвай! На себе си! Ако имаш поне малко самоуважение, разбира си. Защото с тва до никъде няма да стгнеш, нали си наясно? Ти жена ли си или мекотело? Задай си тоя въпрос. Лек ден от мен и успех.

15.   И какво по-точно значи "Обичай се такава, каквато си". Това мога да го кажа относно сексуалността или за хобитата й. Във всичко друго трябва да се върви нагоре, защото колкото повече стоиш на едно положение, толкова повече изоставаш! Бъдете мотиватори, а не безхаберници!

16.   Хей не се отчайвай! Чу ли? ! И аз преди бях като теб. Обличах се супер детски (на 16 съм) и косата ми беше многи увредена и стърчаща навсякъде. Бях честно казано грозничка, но въпреки всичко имаше момчета, които ме харесваха. И знаеш ли защо? Защото бях себе си. Много срамежлива и мила. И после с времето започнах да се променям. Не искам да изглеждам все едно съм някоя самовлюбка, но сега изглеждам далеч по-добре. Обличам се и изглеждам доста по-готино. Всички в класа ме свалят. И за теб има време.