Споделена история от Тинейджърски

Да избера сигурното или да гонят дивото
Здравейте на всички! Аз съм момиче на 16 години. От скоро си имам приятел. Там е и моят проблем. Той е добро и симпатично момче, държи се добре с мен. С 2 години по-голям е, ако това има значение. Само че аз не съм все още напълно сигурна в чувствата си към него, определено ми е приятен, но не знам дали достатъчно, за да бъдем заедно като двойка. Честно казано не се чувствам особено привлечена към него, нещо не ми достига като че ли, но не мога да преценя какво. По-скоро в момента го приемам като един контакт, възможност за излизане и за убиване на времето. Не съм влюбена (всъщност никога не съм била, много съм претенциозна) и не знам дали бих могла да бъда.
Имам нужда от съвет от хора с повече опит от моя, но в момента няма точно с кого да разговарям. Чудя се дали просто ми трябва още време, така да се каже "любовта" да се появи или просто трябва да прекъсна контакта си с него, защото не искам да го заблуждава или да си играя с него, а мисля че и той усеща моето колебание и дори студенина на моменти.
Объркана съм много в момента, наскоро преживях и разочарование свързано с друго момче ( те двамата се познават впрочем) и това все още ме държи и ме дърпа назад, но не искам да се впускам в тази история.
Благодаря на всеки, който е отделил време да прочете историята ми и да напише коментар :)

Коментари

1.   Тези неща се решават ПРЕДИ да тръгнеш с някой мъж, не след това. Скъсай с него и му обясни точно какви са чувствата. Ти в момента просто го използваш.
И един съвет от мен - гледай си уроците и не се занимавай с гаджета ако нямаш истински чувства. Губиш си само времето и енергията, а малко ти остава - ако сега не се мобилизираш и не вземеш добър успех, кога? И твоят момент ще дойде, ще срещнеш мъж или момче, което ще харесаш истински, ще има любов, ще има привличане и така нататък, но до тогава губиш и своето, и времето на момчетата като тръгваш с тях без чувства.
Такива като теб рискуват да са винаги във връзка, просто защото не искат да са сами и така няма как да срещнете Любовта, защото може би мъжът, който е е за теб няма да ти обърне внимание, след като си обвъзана. Ако сега не отвикнеш от това поведение, ти до 30 г. ще се моташ с разни момчета без любов и накрая ще се омъжеш и за такъв мъж, защото ще ти е дошло времето... и никога може да не срещнеш любовта или да се вкараш във филми с изневери и любовници
Всяка подобна жена е почнала като теб - с ходене с момчета, които дори не харесваш само заради идеята да не си сама.
ж33

2.   Съгласна съм с номер 1. Колкото повече бавиш нещата, толкова повече объркваш момчето.

3.   Най-добре бъди честна с него и не му давай напразни надежди. Ако просто си търсиш някого с когото да излизате понякога, може да си останете приятели, но просто не е честно да се правиш на привлечена към него, когато не си. Освен това колкото по-бързо му кажеш истината толкова по-добре, защото колкото повече време минава, толкова по-наранен ще се почувства като разбере истината. Просто не е честно да му вдъхваш празни надежди.

6.   Колкото до номер 1, благодаря ти за мнението, само че не знам откъде прецени, че аз искам да съм винаги във връзка и накрая ще се омъжа за мъж, който не ме обича.. и не знам си още какви теории и развития, не мисля че някой тийнейджър изобщо знае какво точно иска и разбира кой си струва времето, и кой не. По-спокойно на всички 30 тука, много се вживявате и се злобите и критикувате в крайна сметка още ДЕЦА.