Споделена история от Тинейджърски

Срам ме е от ръста ми
Здравейте! Момиче съм почти на 15 и ме е срам да обуя високи токчета. Ставам прекалено висока. От малка си мечтая са високи токчета, но уви едва ли бих обула. Когато вървя по улицата се сравнявам някакси с другите хора и съм нормално висока. 1. 65(може и малко повече). Казвам си, , Какво ти пука има хора и по високи от теб, а носят 20 см. токчета". Но когато ги обуя се чувствам като електрически стълб. Какво да правя.

Коментари

1.   Типично е за подрастващите да не може да се възприеме човек. Ти дори си нисичка, средната височина на жените у нас мисля беше 168 см. Аз на твоите години бях към 170 см и носих 15 см токчета. Нещо ребел го раздавах. Хич да не ти дреме!

2.   Не си ниска, средната височина на жените у нас е 165 см.
Да се чувстваш спокойна в кожата си е нещо много важно.
Токчетата вредят сериозно на краката, особено когато са от по-високите варианти. Струва ли си да ги носиш само защото са част от женската мода?

3.   Няма по-секси от висока жена на токчета. Виж, че манекенки и модели под 175 няма. Така че не знам какво те притеснява. Трябва да се гордееш даже. Като мъж ти казвам, че такава жена предзвиква "уау ефект" у мъжете. Ниските жени също са симпатични, но по друг начин. Те са излъчват невинност, докато вие излъчвате страст, което е много силно и въздействащо. Даже си носи само високи токове.

4.   Ти се радвай, че си висока. Аз съм на 15 год. и съм 1, 65 и не се налага да нося токчета и това е хубаво. Токчетата са неудобни и ти трябва време за да се научиш да ходиш с тях това не бързай да порастваш както повечето момичета сега правят. Има време за всичко. За твоя ръст и години няма да ти ходят високи токчета, а съвсем ниски или най-добре сандали или обувчици. Така ще изглеждаш по-красиво и ще се чувстваш по-добре. ;)

5.   От кога 165 см е високо???? Ти даже си ниска.

6.   Аз съм мъж висок 1. 90, и жена висока над 1. 70 наистина ме плаши, мога да кажа даже, че тръпки ме побиват. Имам пък приятели, които не могат да са с жена 1. 60, защото я чувстват като дете. Те ми се чудят на мен, аз на тях. Всичко е до предпочитание. Важното е ти как се харесваш

7.   От Авторката
Номер 2 и 3 Благодаря ви за отговорите разбира се че няма да нося токчета всеки ден, а по специални случаи.
Номер 4 Аз точно така правя нося си сандалетки ниски обувки, но когато обуя токовете някакси ме е срам, но ще се опитам да не ми пука.

9.   Хей, глупости! Аз съм 172см, ти себе си ли мислиш за висока? Аз си нося токчета и смятам, че изглеждам красиво с токчета, независимо, че ставам 180см! Очаквах да видя момиче или момче, срамуващо се от ръст 140см или 190см, но това не го очаквах. Както и да е, чувствай се добре в кожата си, и не мисли глупости!

10.   И наистина, каквото и да се твърди, моделка под 175см нямаа, това е смятано за секси, както и дългите крака, пък и днешното поколение е някакво мутирало, всички подрастващи са високи. Но спокойно, ти даже си ниска!

12.   Първо 1, 65 си е съвсем нормален ръст, да беше 1, 80 да се притесняваш и второ кой е казал да обуваш 20 см токчета? Има страхотни обувки и с 5-10 см, пък и след като почти не си носила такива обувки, съветвам те да почнеш с по-ниски токчета докато свикнеш да ходиш с тях, че да няма изкълчени глезени.

13.   Наистина ли толкова искаш да носиш толкова неудобно нещо? Аз съм на 20 и единствения път когато носих токчета беше на абитюрентския ми бал. Тогава даже майка ми се шегуваше, че трябва да изкарам шофьорска книжка за тях. Иначе и аз съм висока.

16.   Номер 5. Ниска ли... 165? ХDDD Айде застани пред мен да видиш дали съм ниска. За пръв път човек да каже, че съм не висока ами ниска... Втората най-висока съм от класа, а и самата аз виждам в огледалото, че съм си висока. Бих казала даже нормална височина, но не и ниска. Явно за теб високо е да си колкото жилищен блок.. не се излагай

17.   Аз тогава наистина съм великан. Аз също съм на почти 15 години, но съм малко по–висока от теб. 172см, ако трябва да съм точна. До преди около година и аз се сравнявах с хората по улицата. Момичетата бяха по-ниски от мен, някои момчета също, а останалите момчета бяха колкото мен. Само дето някак си го преодолях. Казах си „Сега какво? Ще завиждам на момичетата че са ниски? Аз от кога мисля че има някой по-добър от мен? “ Може би ви се струва самонадеяно, но помага. Мисля за себе си като специална, защото съм различна. Най-добре си намери високи приятели и така ще се чувстваш добре. А за токчетата не мога да те посъветвам. Аз не нося токчета. Не за друго, а просто не ми са удобни. Носила съм платформи. Не ми пречеше. Ти си решаваш.