Споделена история от Тинейджърски

Не мога да завързвам приятелства
Здравейте, момиче съм. 8 клас съм и както знаете ново училище. Не мога да завързвам приятелства и това доста ми пречи. Нерешителен човек съм и не съм от най-приказливите деца. Принципно винаги, когато сменям обстановката, независимо клас или училище, съучениците ми ме намират и после ставаме приятели. Сега е различно всеки в този клас има познат от преди. И аз имам една приятелка, но не сме много близки. Не знам какво да правя. Ако с никой не се запозная ще остана така 5 години. Помогнете ми не знам какво да правя?

Коментари

1.   Ееее, днес е 15 и вече се чудиш 5 години какво ще правиш! Ще си намериш приятели, но трябва да проявиш активност, не да чакаш теб да те намерят.

2.   И аз съм като теб, но нямах познати в моя 8 клас. Изобщо даже не си спомням първите 1-2 месеца. Но повярвай ми - и останалите ти от класа са така. И мен по-скоро ме намират, не аз да завързвам приятелства, инат съм :D Но уверявам те, че до Коледа (спокойно, ей сега ще дойде) ще си си намерил приятели. Ако им покажеш, че си интересен (например било то в час, или да те забележат да правиш нещо, което те харесват или от сорта), ще искат да те опознаят по-бързо. Не се отчайвай.

3.   Хаха :Д Все едно аз съм го писал. Ми виж ся.. попринцип това че не си от приказливите означава че се притесняваш от нещо и ти е некомфортно. При мен случая беше по различен. Беше ме страх как другите ще възприемат моите "простотии", и си бях типичния аутсайдер (говоря за първите 2-3 дена). Просто в един момент осъзнах че така или иначе трябва да се търпим 5 тодини и си реших че ще се отпусна малко. Е оказа се че не е толкова страшно колкото предполагах. Гледай да не ти пука от мнението на другите (ако изобщо при теб притесненията ти идват от същото както в моя случай)... защото винаги ще има хора които ще те харесват и такива които - не, важното е не как другите те възприемат, а как ти се възприемаш, защото наистина... да сме честни, не ти харесва тази черта от характера ти и ти се иска да си като тези "толкова освободени и контактни" хора. Е това зависи само от теб, всеки може да се промени ;)