Споделена история от Тинейджърски

Имам проблем с общуването.
Та историята е следната,аз съм в 11 клас ,момиче и имам известни затруднения с общуването.От малка съм по неразговорлива и трудно завързвам приятелства.Понякога си мисля ,че това което ще кажа не е от значение или пък , че ще изгубя времето на човека с когото общувам или пък ,че хората като цяло не искат да общуват с мен и т.н .Знам ,че това е изключително погрешно мислене и работя по въпроса... .Също така имах и извести семейни проблеми ,които допринесоха за нежеланието ми да общувам освен ,че се затруднявах и настроението ми почти винаги беше лошо.Както и да е вече нямам тези семейни проблеми и гледам с доста по-позитивна страна на нещата .По-голямата част от съучениците ми в 8-ми клас бяха непознати за мен понеже ни разместиха след матурите .Та аз седях около единствените хора ,които познавах преди разместването . Тогава все още бях в лошият си период така че не ми беше никак до завързване на нови приятелства .Иначе общувах с групичката от хора около мен, те обаче също са малко по-затворени и сякаш сме се изолирали от класа,което не ми харесва .Проблемът с уменията ми да общувам се подобряваха малко по малко с годините .Сега мога да общувам горе долу с 4-5 човека от класа извън групичката ми(която е от 4)(общо взето мога да кажа че само 2-ма души са ми приятни и мога да нарека приятели за сега) . Като цяло вече ми се иска да опозная и другите ,но човек с когото са в един клас ,а не са имали дори един разговор е малко странно изведнъж да започне да говори с тях.Не знам как след толкова време мога да се приобщя . По принцип ,ако някой ме заговори пръв мога да продължа но не знам как аз бих могла да заговоря човек пръв след като 3 години не съм .Не искам да се чувствам неудобно когато се случи да седя до някого от тях нито пък те да се чувстват неудобно.Просто не знам как да започна.Само да добавя ,че в къщи и когато познавам някого от по-дълго време говоря доста не е като да съм затворена постоянно... .От време на време се чувствам по-разговорлива понякога обаче дори и с групичката ми не мога да разговарям ,защо просто не знам за какво .Бих се включила към техните разговори ,но те честно казано често са ми малко скучни .

Коментари

1.   Здравей видях, че темата е стара и реших да питам и аз съм момче 11 клас и имам същите проблеми като теб, та успя ли да се справиш с този проблем?

2.   Оу, закъснях с 4 години...

Но все пак моя съвет:

Ще свикнеш, просто приеми съдбата. Явно на някои хора им е писано да са мразени и отхвърлени. Ами просто им покажи колко по добра си от тях в абсолютно всичко и че не ти трябва никой.