Споделена история от Тинейджърски

След като ми се случи нещо хубаво
Здравейте!!!
Искам да споделя нещо с вас и да се опитам да намеря решение с вас. И дали има хора на които това нещо им се случва в живота.

При мен...ВИНАГИ (абсолютно) и без изключение, когато му се случи нещо хубаво или се почувствам добре и си кажа: Ей, колко хубав е живота...в рамките на 1-2 часа всичко се срива.
Не знам законите на Мърфи ли са, аз ли съм кърък или всичко е срещу мен, а съдбата ми се подиграва.

На 21 съм. И ето някой от нещата, които аз вече ги приемам за нещо нормално.

Най-ранното ми подобно събите беше преди няколко дена. Взех заплата от работа и в същият ден, прибирайки се си изгубих някъде портмонето. Сега освен, че нямам пари, но трябва да си изкарвам и нови документи за които трябва да дам пари.

Миналият месец бях болен...(температура, хрема) тъкмо се оправих и си ударих коляното (капачката) и 2 дена не можех да ставам от леглото.

Тъкмо си кажа това момиче с което съм е идеална, обичам я и всичко е ОК - тя ми изневери с бившия си.

Въобще...какво да ви кажа тук около мен е пълно с такива случаи в ежедневието ми. Даже на моменти ми е трагикомично ако трябва да съм честен.

Има ли такъв карък като мен?
*Значи...държа да кажа, че и много хубави неща ми са се случвали в живота. Но веднага след като ми се случи нещо хубаво...то едва ли не върви ръка за ръка с нещо два пъти по лошо.
Доста съм отчаян вече ако трябва да съм честен.

Хубав ден ви желая и дано на вас ви се случват само хубави неща (без лошите - предхождащи) !

Коментари

1.   Само едно мога да ти кажа-не повтаряй думата карък, защото като че ли думите могат да предизвикват събития. Като ти се случи нещо кофти, кажи си: "Ееее, слава Богу, че само с това се отървах"

2.   Направи си натална карта и виж как са ти разположени планетите там. Може би имаш някой лош аспект или кофти планета на "подходящо"място, което ти предизвиква лошоте събития в живота.
За справка, изгледай клипчетата на Ванеса Виденова :)

3.   Към номер 2 - човека дори и да има лош аспект или кофти планета на "подходящо" място в наталната си карта той с какяо може да промени нещата? Не всеки избира коя планета къде да му се намира, затова коментара ти беше излишен. Хубаво е да научи малко за астрономията и да - Ванеса Виденова е точния човек, от който да се научи безплатно, но той търси съвет!
Момче - не употребявай думата "карък" и тем подобни. Винаги мисли позитивно на нещата. Чети книги. Научи се да бъдеш щастлив, въпреки нещата, които ти се случват в живота. Уверявам те, че един ден ще се смееш за това, когато се сетиш!
Изпращам ти много любов и позитивна енергия!

4.   Н 2, кaк се прaви нaтaлнa кaртa? Не знaм точният чaс нa рaждaне, сaмо приблизителен. Не съм aвторът.

5.   Има си хубави периоди в живота на човек, както и лоши. Такъв е животът.

6.   Загубените пари не са от карък, а от невнимание. Във всяко едно нещо намирай положителното. Получавай заплатата по банков път. Така при загуба на портфейла, няма да загубиш всичките си пари. Вярно, че няма да можеш да ги изтеглиш, но можеш да блокнеш сметката си и картата, и да не ти ги вземат.
Явно около тебе са все двамата Идеал Петров и брат му Кофти. Аз не знам дали съм бил в такова положение, защото във всеки провал, аз виждам положителната страна и след секунда, вече не е провал за мене.

7.   Обикновено в живота ти се случва това което помниш. Ако помниш повече лошите неща, ще се пишеш карък. Ако помниш предимно хубавите - късметлия. А истината винаги е някъде по средата. Винаги едното от двете(хубаво или лошо) е малко в повече. Но в крайна сметка е въпрос ти как се научиш да гледаш на нещата. Обикновено човешкия мозък така е устроен че приема доброто и хубавото за даденост и отчита само лошото което му се случва. Затова и почти всеки срещнат е "карък" и "Марко Тотев". А именно самия Марко Тотев е бил успял човек с доста късмет в живота си, но и досега името му е нарицателно за "карък", заради една игра на покер....

8.   Невидима семейна лоялност. Имаш в рода си хора, които също се възприемат за каръци. Подсъзнателно предизвикваш всички тези събития, за да си лоялен към семейния модел.

до 2: Ванеса е повърхностен feel-good "астролог" за жадните маси. И такива трябва да има, но ако търсиш истинско осъзнаване не е правилния избор.

9.   Има една мисъл, че животът е 10% това, което ти се случва и 90% това как го възприемаш. Да не кажа абсолютно всичко, но повечето неща в живота са въпрос на възприятие и на емоционално състояние. Ще ти дам пример със себе си. По принцип винаги съм вярвала, че имам невероятен късмет и че в каквато и ситуация да попадна ще се намери начин да се измъкна леко и да извлека положителното. Преди година обаче изпаднах в депресия вследствие на някои промени в живота ми и мнението ми за уникалния ми късмет се обърна на 360 градуса. Започнах да мисля точно като теб с разликата, че аз не откривах нещо хубаво, което да ми се е случило дори и за кратко. Имах чувството, че съм непоправим карък, че за нищо не ме бива и даже не си обяснявах как преди може да съм си мислела, че имам някакъв късмет. Затова малко по-късно осъзнах, че късметът не е висша сила, спусната отгоре на определени богоизбрани хора, а просто въпрос на нагласа. Тъй че не искам да заключвам категорично, че такова нещо като късмет не съществува, но да кажем, че базирайки се на личните си разсъждения, съм малко скептична, че го има. Късметът е мисъл, дали тази мисъл ще е лоша или хубава зависи от нас и от това как се чувстваме. В живота на всеки човек се случват и хубави, и лоши неща. Въпросът е на кои си склонен да обръщаш по-голямо внимание.