Споделена история от Тинейджърски

Кое момче да избера?
Здравейте
Момиче на 16 съм и харесвам едно момче от класа ми. Проблемът е че не мисля, че и той ме харесва. Винаги аз се опитвам да започна разговор, но само аз се опитвам да поддържам разговора. Никога не ми пише, а когато аз му пиша не протича много дълго диалогът.

Има едно друго момче, което ме харесва, но проблемът е, че аз не го харесам толкова много колкото другото. Пак го харесвам, но ако трябваше да избирам между двамата бих избрала този от класа ми.

Какво да правя? Да се опитам да се харесам на това момче (как? ) или да тръгна с другото?

Коментари

1.   Като не го харесваш, по- добре не бъди с него.
Другото момче ако не те харесва, може би не си неговият тип. Има време, ще харесаш друг момче, което ще отвърне на чувствата ти. Аз също като бях на твоите години съм харесвал момичета, които обаче не са отвръщали на чувствата ми. Понякога любовта е сложна.

2.   Искам да те посъветвам да не се опитваш да се харесаш на някое момче или мъж само, за да бъдеш с него. Тази грешка я правят много хора, защото единствено се интересуват да привлекат дадения човек, вместо да мислят дали с този човек трябва да бъда, дали връзката може да просъществува и т. н.

Когато сложиш "маска", не само физическа, а и психическа, ти започваш да играеш една "игра", в която се опитваш да я задържиш колкото се може повече от страх да не бъдеш отблъсната, когато тя се свали.

Съветът ми е да поканиш някое от момчетата на среща, знам, че това е обикновено задължение на мъжа, но няма нищо срамно и едно момиче да го направи.

Ако искаш да имаш пълноценна и дългосрочна връзка, трябва да си максимално искрена с човека, с когото си на среща. По този начин ти ще можеш да разбереш дали той също е искрен и честен.

Най-важното е да се бориш с плътските си желания и да НЕ избираш хората по външен вид.
Това се отнася и за двата пола между другото.

3.   И после момчето което ще те нарани да не казваш че всички са еднакви

4.   Не ти ли омръзна да полагаш усилия за някой който не ги оценява. Стига си вкарвала мухи в главата си и дай шанс на другото момче. Подозирам че пак няма да ви се получи разбира се защото явно си по-мечтателка и се връзваш лесно на фантазии, вместо да виждаш реалността такава каквато е.
Според мен най-накрая признай чувствата си пред момчето което харесваш и той ще ти сподели своите. Тогава вече ще знаеш дали те харесва или не и ако нямаш шанс с него ще се чувстваш по-свободна да продължиш напред.

5.   А защо непременно трябва да тръгнеш с някой? Това да не е смъртоностна болест? Искаш да кажеш, че ако не тръгнеш поне с единия ще умреш? Много съжалявам и дано се оправиш! :)

6.   Не прави нищо насила! Не се мъчи да се харесаш на момчето от класа ти, той очевидно не споделя твоите чувствата на симпатии. Недей и да се опитваш да се харесаш момчето, което е влюбено в теб. Него би могла да го опознаеш и евентуално тогава биха могли да се развият чувства на привличане, но ако се окаже че искаш да сте само приятели, за него ще е мъчително, защото той явно има тръпка към теб. Точно по тази причина и те посъветвах да не се мъчиш да правиш каквото и да е.
Когато му дойде времето, няма да има нужда да правиш някакви усилия. Момчето, което ще се влюби в теб, ще ти го покаже открито и ти няма да се съмняваш в чувствата му. Изчакай подходящия, не бързай с връзките.
Моята първа сериозна връзка се случи, когато бях на 22.

Ж, 24г.

7.   Разказваш сякаш е задължително да тръгнеш с един от двамата и въпросът е с кого, а не е така. Не ходи с хора, които не харесваш и не се натискай на тези, които не харесват теб. Просто е. Опитай с момчето от класа ти, кажи му какво изпитваш и ако не ти отвърне, прав му път, остани сама и изчакай някой, с който всичко ще е споделено.

9.   Здравейте
Авторката съм
Благодаря за съветите
Искам само да уточня някои неща
1во не е казано,че трябва да тръгна с някой. Просто споделих как се чувствам
2ро с това момче сме в един клас от около 3 седмици - месец някъде. Според мен има и шанс просто да не ме познава толкова добре още. Когато говорим просто не знам какво да му кажа понякога.
3то някои от вас казаха да изчакам и ще срещна подходящия, но проблемът е, че не знам къде да се запознавам с нови хора
Благодаря предварително:)

10.   Едно от местата, където можеш да се запознаеш с нови хора, е в различни клубове. Примерно ти харесва да готвиш - отиваш в клуб по готвене. Обичаш да рисуваш - клуб по рисуване и т. н.
Ще ти дам съвет да не ходиш по дискотеки, нощни клубове или барове, за да търсиш любовта, не че не е възможно просто шанса там е доста по-малък.

11.   Вместо да ми мислиш за момчето си налегни парцалките да учиш!

12.   не ходя по дискотеки и това за клубовете го знам и съм пробвала тези, които ме интересуват, но не съм намерила някой. Така че други идеи и също идеи за какво мога да говоря с момчето от класа ми. Единственото нещо, което знам че харесва е да ходи на фитнес( моля без идеи да ходим на фитнес заедно)

13.   Само да уточня, че уча номер 11

14.   Първо не избираи по красота, ако този от класа ти е кросан или кифла там каквото му викате не бих го избрала, и ако искаш да се харесаш на някое момче бъди себе си не се прави на нещо което не си. Ако те хареса става ако не има и други

16.   Бори се, за това, което искаш.