Споделена история от Тинейджърски

Самокритична...
Здравейте! Аз съм момиче на 16г. Ще ви помоля за някой и друг съвет...
И така както написах по-горе на 16г. съм. Имам си семейство, добри приятели и хора, на които мога да разчитам, но просто вече не искам да ги занимавам с моите комплекси и какво ли не. На тях им е писнало от мен със сигурност. Дори някои не ми вярват понякога.
С мен попринцип почти винаги нещо не е наред. Да, здрава съм опитвам се да живея пълноценно понеже съм едва в началото, но винаги се случва нещо гадно около мен или с мен.
Не ми върви почти в нищо. Имам много малко самочуствие, адски съм объркана, притеснявам се супер много, имам проблеми с окосмяването, с килограмите и не съм от най-хубавите момичета. Някои се престрашават и ми казват, че ме харесват заради характера ми. Няма нищо лошо в това даже се радвам, но просто понякога ми се иска да има и нещо повече от това. Искам да ме харесват и на външен вид. Всичките комплекси, които ви изредих са постоянно в глават ми. Аз съм много самокритична и не знам понякога как да постъпя с даден момент. Дори сега сякаш всичко става наопаки. Случват се доста гадни неща с мои близки, а на мен гадни неща. (Мислила съм и за самоубийтво... направо ме е срам понякога)Просто наистина не знам какво да правя. Супер нерешителен човек съм и винаги се обиждам и критикувам. Някой ако може да ми помогне с някой и друг съвет ще му бъда много благодарна!

Коментари

1.   Концентрираш се твърде много върху проблемите, вместо върху възможни решения. За окосмяването решението е просто - самобръсначка, кола маска и т. н. Всички жени преминават през същите процедури. Поговори с майка си ако имаш нужда от практическа помощ по въпроса. Когато станеш независима, ако тези неща ти се струват досадни можеш да преминеш процедура по лазерна епилация и т. н.
За теглото е нужно малко повече усилие - спортуване и диета, но задължително изготвена специално за теб от диетолог. Резултатите няма да дойдат отведнъж, но с времето ще се получи.
Щом имаш добър характер и дори те харесват момчетата заради това, когато видят че започнеш да полагаш усилия за външния си вид ще започнат да ти обръщат повече внимание, дори без да си постигнала крайния резултат.

Желая ти успех.

П. П. Самоубийството е най-голямата глупост която може да направи човек. Изобщо не се замисляй по темата, минавал съм през подобни идеи и не носят нищо добро.

2.   Комплексите са нещо нормално в тийнейджърска възраст. Започни да спортуваш активно или ходи на танци. така ще отслабнеш и ще се чувстваш много по-добре. Отиди на козметик за окосмяването. А другото... Забавлявай се и се радвай на младостта си. Всичко рано или късно ще се оправи.

3.   Можеш ли да направиш нещо за тези проблеми с външността? Ако можеш - направи. Ако не можеш - приеми ги. Ако можеш, но не правиш - тогава ти си си виновна и трябва да видиш защо не правиш. Ако не можеш да направиш нищо - приемаш си физическата същност и се развиваш в други посоки.

Аз лично предполагам (съдейки по себе си), че можеш да направиш неща за външния си вид, но не ги правиш от мързел и липса на амбиции и задвижване, както и от страх (страх, че ако се промениш радикално може родителите ти или приятелите ти да не те приемат). Може би не можеш да оправиш всичко, но можеш да оправиш достатъчно, че да се чувстваш по-добре пред другите хора. Решаваш и го правиш, бавно, но славно. Това е.